کدخبر: ۱۰۹۴۸

فراخوان هفدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان منتشر شد

هفدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان با مشارکت اساتید موسیقی کشور توسط انجمن موسیقی ایران، با حمایت دفتر موسیقی و معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، برگزار خواهد شد.

فراخوان هفدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان منتشر شد

به گزارش 24 آنلاین، به نقل از روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، هفدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان در چهار بخش اصلی؛ «موسیقی دستگاهی ایران»، «موسیقی نواحی»، «موسیقی کلاسیک»، «آهنگسازی» و یک بخش ویژه؛ «شناخت و حفظ ردیف» با مشارکت گسترده استادان برجسته موسیقی کشور توسط انجمن موسیقی ایران، با حمایت دفتر موسیقی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، برگزار خواهد شد. 

این جشنواره برای سه گروه سنی «الف» ۱۵ تا ۱۸ سال: متولدین سال‌های ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۷، «ب»۱۹ تا ۲۳ سال: متولدین سال‌های ۱۳۷۹ تا ۱۳۸۳ و «ج»۲۴ تا ۲۹ سال: متولدین سال‌های ۱۳۷۳ تا ۱۳۷۸ طراحی شده است؛ متقاضیانی که سن آنها از ۱۵ سال کمتر است، درصورت آمادگی و تمایل، می‌توانند آثار خود را برای بررسی در گروه «الف» ارسال کنند. 

برای شرکت در جشنواره ارسال اجرای رپرتوارِ مشخص شده برای هر بخش به صورت ضبط ویدئویی و در موعد مقرر (از یکم تا ۲۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳) از طریق سامانه «بامک» به دبیرخانه جشنواره ملاک قرار می‌گیرد. 

پس از بررسی و ارزیابی آثار ارسالی، توسط هیئت‌های داوران، در صورت لزوم، از پذیرفته‌شدگان برای‌ شرکت در مرحله نهایی دعوت به عمل خواهد آمد. بخش موسیقی نواحی ایران، آهنگسازی، پیانو (ایرانی) و ویلن (ایرانی) با تعیین رپرتوارهای تفکیکی به صورت تک‌مرحله‌ای و بخش موسیقی کلاسیک و دستگاهی به صورت دو مرحله‌ای برگزار می‌شود. 

در دوره شانزدهم بنا به تقاضاهای مکرر استادان و شرکت‌کنندگان در جشنواره ملی موسیقی جوان ویلن و پیانو ایرانی به مجموعه سازها اضافه گردید. در جشنواره هفدهم نیز ساز ریکوردر هم به دلیل گستره نوازندگان و ورود این ساز به سیستم‌های آموزشی اضافه گردید.

علاقمندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به متن کامل فراخوان (فایل پی‌دی‌اف) در سایت انجمن موسیقی ایران به آدرس www.nay.ir و سایت جشنواره ملی موسیقی جوان به آدرس www.nfym.ir مراجعه کنند

منبع: ايسنا
کدخبر: ۱۰۹۴۸
ارسال نظر