کدخبر: ۱۲۹۴۰

رژیم صهیونیستی در المپیک هنرهای تجسمی جهان نیز منزوی است!

شصتمین دوسالانه هنر ونیز درحالی به تازگی افتتاح شده که نمایندگان رژیم صهیونیستی به دلیل ترس از واکنش‌های شدید اعتراضی، پاویون خود را بسته نگه داشته‌اند.

رژیم صهیونیستی در المپیک هنرهای تجسمی جهان نیز منزوی است!

به گزارش 24 آنلاین، شرایط برای تداوم بقای رژیم صهیونیستی در دنیا لحظه به لحظه سخت‌تر می‌شود. در حالی که از آغاز هجوم وحشیانه این رژیم کودک‌کش به غزه در جریان طوفان الاقصی، اعتراضات گسترده بسیاری از سوی مردم سراسر دنیا به سیاست‌های جنگ‌طلبانه این رژیم خون‌ریز صورت گرفته است، اکنون شاهد بروز سطح دیگری از اعتراضات به موجودیت رژیم صهیونیستی هستیم و این بار، شصتمین دوسالانه هنر ونیز، محمل شکل‌گیری این اعتراضات است.

رژیم صهیونیستی (اسرائیل) , کشور فلسطین , طوفان الاقصی , هنرهای تجسمی ,

عکس از امیر عبدالحسینی

شصتمین دوسالانه هنر ونیز که به عنوان المپیک هنرهای تجسمی از آن یاد می‌شود، طی روزهای اخیر به صورت رسمی گشایش یافته است. با وجود این، غرفه رژیم صهیونیستی به دلیل ترس و وحشت نمایندگان این رژیم از بروز واکنش‌های شدید اعتراضی، افتتاح نشده است و اکنون چند سرباز ایتالیایی تحت تدابیر شدید امنیتی در مقابل آن نگهبانی می‌دهند.

چندی پیش بود که بیش از 8 هزار هنرمند از سراسر جهان با امضای بیانیه‌ای خواستار ممنوعیت حضور رژیم صهیونیستی از حضور در شصتمین دوسالان هنر ونیز شدند. اکنون در مدت زمانی کوتاه، این بیانیه به امضای بیش از 20 هزار هنرمند از اقصی‌نقاط دنیا رسیده و عرصه را برای کوچکترین بروز و ظهور رژیم صهیونیستی در دوسالانه ونیز 2024 به شدت تنگ کرده است.

جالب آنکه نمایندگان رژیم صهیونیستی با صدور بیانیه‌ای که در ورودی پاویون آنها در منطقه جیاردینی نصب شده، اعلام کرده‌اند که تا زمان برقراری کامل آتش‌بس و آزادی گروگان‌هایشان از گشایش غرفه رژیم در شصتمین دوسالانه هنر ونیز، امتناع خواهند کرد. صدور چنین بیانیه‌ای نشان می‌دهد که گستره اعتراضات به سیاست‌های شوم رژیم صهیونیستی تا چه سان به درون اهالی این رژیم نفوذ کرده و مشروعیت‌ پوشالی صهیونیست‌ها را حتی در میان مردم خود نیز با بحران‌های جدی روبه‌رو ساخته است.

رژیم صهیونیستی (اسرائیل) , کشور فلسطین , طوفان الاقصی , هنرهای تجسمی ,

 عکس از امیر عبدالحسینی 

در همین راستا، امیر عبدالحسینی کیوریتور (نمایشگاه‌گردان) ارشد غرفه رسمی جمهوری اسلامی ایران که این روزها برای ساماندهی به پاویون کشورمان در شهر ونیز به سر می‌برد، به عنوان شاهدی عینی درباره بسته بودن غرفه رژیم صهیونیستی اظهار کرده که یکی از نکات پررنگ و خبرساز دوسالانه شصتم، تعطیلی غرفه اسرائیل است. طبق مشاهدات این هنرمند، هم‌اینک چند سرباز ایتالیایی در مقابل پاویون تعطیل اسرائیل نگهبانی می‌دهند و تنها یک ویدیوآرت در داخل غرفه رژیم صهیونیستی پخش می‌شود که صرفاً از بیرون قابل مشاهده است.

بروز این وضعیت بحرانی برای رژیم صهیونیستی، آن هم در شصتمین دوسالانه هنر ونیز که مهم‌ترین آوردگاه هنرهای تجسمی در دنیا محسوب می‌شود، عمق  فاجعه و انزوای مطلق و فزاینده رژیم صهیونیستی در رویداد بسیار مهمی چون دوسالانه هنر ونیز را نشان می‌دهد.

به هر روی انزوای رژیم صهیونیستی در رویدادی با مختصات ونیز، اتفاقی به غایت مثبت و خوشایند است که باید آن را به فال نیک گرفت و برای تعمیم و تداوم آن در دیگر رویدادهای مهم فرهنگی و هنری جهان کوشید؛ چراکه این امر می‌تواند تا حدی افسار این رژیم  سرکش و مستبد را بکشد و محو این غده سرطانی از صحنه روزگار را تسریع سازد.

منبع: تسنیم
کدخبر: ۱۲۹۴۰
ارسال نظر