کدخبر: ۱۴۲۴۶

سریالی که در شبکه نمایش خانگی نیمه تمام ماند

پخش سریال «آمستردام» همچنان به دلیل اختلاف سازندگان و پلتفرم پخش کننده در شبکه نمایش خانگی ناتمام مانده است.

سریالی که در شبکه نمایش خانگی نیمه تمام ماند

به گزارش 24 آنلاین، «آمستردام» تنها سریالی است که چند ماهی است از سوی پلتفرم پخش‌کننده و سازندگان به دلیل مشکلات حقوقی با مشکل مواجه شده و همچنان در بلاتکلیفی به سر می‌برد.

اختلاف داخلی بین گروه سازنده و سوء برداشت‌هایی بین سازندگان و پلتفرم پخش‌کننده باعث تعویق در پخش سریال شده اما مشکلی برای پخش از طرف ساترا وجود نداشته است. با این حال سریال «آمستردام» قرار شد بعد از اعلام رأی و نظر داوری و رفع مشکلات حقوقی، پخش یا پخش نشدن و یا پخش از پلتفرم دیگر برای آن تصمیم گرفته شود، اما همچنان در بلاتکلیفی مانده است.

مسعود قراگزلو کارگردان این سریال هم به تازگی با انتشار تصویری از پشت صحنه «آمستردام» عنوان کرده است که تاکنون هیچ خبری مبنی بر ادامه پخش «آمستردام» نشنیده است.

پخش سریال «آمستردام» در حالی در بلاتکلیفی مانده است که چند ماهی از پخش قسمت‌های قبلی این سریال می‌گذرد و از طرفی پلتفرم پخش‌کننده هم با تغییر مدیریت مواجه بوده است.

پیشتر مهدی سلطانی از بازیگران اصلی این سریال ضمن عذرخواهی از مخاطبان به دلیل توقف پخش سریال «آمستردام» که مدت طولانی است اتفاق افتاده، خواستار برطرف شدن این موضوع از سوی مراجع قانونی شده بود.

او درباره اینکه عنوان می شود که چرا پخش این سریال ۳۰ قسمتی پس از ۱۱ قسمت به ناگهان متوقف شد، در صفحه شخصی خود در فضای مجازی توضیح داده بود: «تا آنجا که من آگاهم این بار دعوا بین تولید کننده و پخش کننده است. معمولا در این مواقع دعواها ریشه های مالی دارند اما هر چه که باشد به نظر می رسد در این دعوا حرمت و احترام مخاطب نادیده گرفته شده است.»

وی در پی این اتفاق گفته بود: «به جای همه‌ مقصران از مخاطبان پوزش می خواهم. قطعاً ادامه و یا تکرار اینگونه موارد، به نفع هیچ کس نیست. با آرزوی روزی که در هر کاری تنها کاربلدان به کار گماشته شوند و مسئولیت پذیران، مسئولیت پذیرند.»

در گذشته هم بسیاری از سریال‌ها مانند «مردم معمولی»، «قبله عالم»، «جزیره» و «میدان سرخ» به دلایل مختلفی اعم از میزان اقبال مردم، تصمیم رگولاتور، سرمایه‌گذار و یا پخش ناکام مانده‌اند که اتفاقات اینچنین علاوه بر بی‌اعتمادی مخاطب به پلتفرم پخش‌کننده، ضرر مالی را هم برای تماشاگران در پی خواهد داشت.

پیشتر هم سریال «شبکه مخفی زنان» هم در این فهرست قرار داشت اما در نهایت پخش ادامه قسمت‌های آن از سر گرفته شد.

«آمستردام» نخستین تجربه سریال‌سازی مسعود قراگزلو است که هنگامه قاضیانی، شهرام حقیقت‌دوست، مهدی سلطانی، مهدی پاکدل، مجتبی پیرزاده، روشنک گرامی، مینا ساداتی و… در آن بازی کرده‌اند.

داستان سریال بر اساس رقابت چند گروه مافیایی پیش می‌رود که هرکدام در تلاش برای شکست رقیب هستند. در این میان اتفاقات دیگری نیز رخ می‌دهد؛ مثل عشق‌های شکست‌خورده.

منبع: ايسنا
کدخبر: ۱۴۲۴۶
ارسال نظر