کدخبر: ۱۴۷۸۷

انیمیشن‌های ایرانی در جشنواره‌های خارجی به فروش می‌رسد

یک فعال حوزه ساخت انیمیشن و بازی گفت: امروزه در جشنواره‌های بین‌المللی حوزه انیمیشن حضور داریم و مقام کسب می‌کنیم و محصولات خود را آن‌جا به فروش می‌رسانیم، سپس آن را در داخل کشور عرضه می‌کنیم.

انیمیشن‌های ایرانی در جشنواره‌های خارجی به فروش می‌رسد

به گزارش 24 آنلاین، مهدی جعفری جوزانی شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ در اختتامیه رویداد «جام رسانه امید» اظهار کرد: کشور ژاپن از طریق تولید انیمیشن شش برابر درآمد نفتی ایران درآمد کسب می‌کند. رسیدن به سطح اول منطقه در حوزه بازی‌های ویدئویی دور از دسترس نیست. کما این‌که بسیاری از نخبگان ما در حوزه انیمیشن به کشورهای همسایه مهاجرت کرده و صنعت انیمیشن آن کشورها رونق گرفته است.

وی افزود: به تازگی بزرگترین کارخانه صنایع سرگرمی دیجیتال در کشور با نام مهوا راه‌اندازی شده است. مساحت این کارخانه ۳۶۸۰ متر است که با به‌روزترین تجهیزات برای تولید انیمیشن و بازی آماده فعالیت است.

این فعال جامعه بازی‌سازان اظهار کرد: در حوزه انیمیشن ۹ انیمیشن سینمایی تولید شده یا آماده اکران است. هشت سریال ۵۲ قسمتی نیز در دست تولید است که از شهریور امسال شبکه های خانگی میزبان این تولیدات خواهند بود.

وی گفت: بازی‌های بزرگ افسانه بابو با ۱۳ ترجمه در خرداد ۱۴۰۴ ارایه می شود. بازی بزرگ سرزمین نجیب زادگان، مالک، خون مهران، پترا و آرش از دیگر بازی‌های ما است.

جعفری جوزانی تصریح کرد: حضور در جشنواره‌های بغداد، کران وود هند، بیف لندن، بخشی از فعالیت ما در دو سال گذشته بوده است. برای ساخت پنج سریال با کشور عراق به توافق رسیدیم. انعقاد قرالرداد نشر بین المللی بازی سرزمین نجیب زادگان به ۹ زبان از دیگر دستاوردهای مهوا است.

منبع: ايسنا
کدخبر: ۱۴۷۸۷
ارسال نظر