کدخبر: ۱۶۲۴۴

از اعزامی‌های حج چه خبر؟

طبق اعلام شرکت فرودگاه‌ها، تا کنون حدود ۸۱ هزار زائر از فرودگاه های کشور به سرزمین وحی اعزام شده اند.

از اعزامی‌های حج چه خبر؟

به گزارش 24 آنلاین، محمدحسین آجیلیان - مشاور مدیرعامل در امور اجرایی و مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران- به تشریح آخرین وضعیت عملیات حج تمتع ۱۴۰۳ در فرودگاه‌های کشور پرداخت و گفت: در روز ۱۸ خردادماه در مجموع هفت پرواز با ۱۷۳۲ زائر از فرودگاه‌های ارومیه و گرگان به فرودگاه جده اعزام شده‌اند.

وی افزود: از تاریخ ۲۴ اردیبهشت تا ۱۸ خرداد ۱۴۰۳ در مجموع ۵۵ هزار و ۳۴۱ زائر با ۲۳۲ پرواز از ۱۸ فرودگاه تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی کشور به فرودگاه‌های مدینه و جده اعزام شده‌اند.

آجیلیان در ادامه بیان کرد: در حال حاضر اعزام زائران فقط از فرودگاه‌های گرگان و ارومیه ادامه دارد که هفت پرواز از فرودگاه گرگان و پنج پرواز از فرودگاه ارومیه باقی مانده است و سر انجام در تاریخ ۲۱ خرداد ماه عملیات رفت اعزام زائران خاتمه می‌یابد.

جواد صالحی - مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) نیز در گفت وگو با ایسنا، آخرین وضعیت اعزام حجاج را از این شهر فرودگاهی اعلام کرد و گفت: از ۲۳ اردیبهشت تا ۸ صبح ۲۰ خردادماه ۱۲۳ پرواز انجام شده که ۲۶هزار و ۲۱۹ زائر به سرزمین وحی اعزام شده اند و این فرآیند تا ۲۲ خردادماه ادامه دارد.

وی افزود: در مجموع حدود ۳۲ هزار زائر از ۱۱ استان کشور از ترمینال سلام شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) به دو مقصد مدینه و مکه اعزام می شوند.

صالحی تصریح کرد: بازگشت حجاج به کشور از دوم تیرماه آغاز می شود.

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) اضافه کرد: در عملیات حج تمتع ۱۴۰۳ زائران ۱۱  استان کشور از جمله تهران، البرز، قم، سمنان، قزوین، مرکزی، گیلان، ایلام، کرمانشاه، لرستان و کاشان با ۱۳۲ پرواز از ترمینال سلام به دو مقصد مدینه و جده  اعزام شدند.

منبع: ايسنا
کدخبر: ۱۶۲۴۴
ارسال نظر