کدخبر: ۲۹۸۲

یک رویداد گردشگری با محور چله‌خانه‌های تخت فولاد

یازدهمین گنجوارۀ بازدید از گنجینه‌های کمتردیده شدۀ تخت فولاد که با عنوان «گنجواره‌؛ نادیده‌ها و ناگفته‌های تخت فولاد» شناخته می‌شود، با محور چله‌خانه‌های تخت فولاد برگزارخواهد شد.

یک رویداد گردشگری با محور چله‌خانه‌های تخت فولاد

به گزارش پایگاه خبری 24، یکی از رویدادهای گردشگری که از اسفندماه ۱۴۰۱ در مجموعه تاریخی، فرهنگی و مذهبی تخت فولاد آغاز شد، «گنجواره‌؛ نادیده‌ها و ناگفته‌های تخت فولاد» نام دارد که به‌صورت رویدادهای گردشگری و با هدف شناساندن ظرفیت‌ها و جذابیت‌های تخت فولاد در موضوع‌های مختلف برگزارشده است.

بر این اساس و تا کنون ۱۰ رویداد تخصصی و موضوع‌محور با نام‌ گنجواره و با هدف به تصویرکشیدن ظرفیت‌های پنهان این گورستان تاریخی برگزارشده است.

گنجواره اول، «آب و آیین» نام داشت که با رویکرد آشنایی با سازه‌ها و عناصر مرتبط با آب برگزار شد. در ادامه نیز گنجوارۀ «طاق بهشت» با موضوع گنبدهای تخت فولاد، گنجواره «زنان مشهور در تخت فولاد»، گنجواره «نقش جان» با موضوع آشنایی با مؤثرین و شهدای انقلاب اسلامی آرمیده در تخت فولاد، گنجواره «مشاهیر دوستدار اصفهان»، «شهدای پنج رمضان»، «جانم سلام»، «تخت فولاد در آینه محرم» برگزارشدند، نهمین گنجواره نادیده‌ها و ناگفته‌های تخت فولاد نیز به موضوع «هنر خوشنوسی» و دهمین گنجواره به مبحث «گردشگری حکمت و فلسفه» اختصاص داشت.

در ادامۀ برگزاری رویداد «گنجواره‌؛ نادیده‌ها و ناگفته‌های تخت فولاد» و در یازدهمین گنجواره، این رویداد با محور « چله‌خانه‌های تخت فولاد » برگزار خواهدشد.

گنجوارۀ یازدهم تخت فولاد در تاریخ چهارشنبه ۲۹ آذرماه ساعت ۱۵ برگزار خواهدشد و علاقه‌مندان برای ثبت‌نام و شرکت در این تور تخصصی می‌توانند با شماره ۰۹۰۲۸۰۱۱۳۵۵ تماس بگیرند.

تخت فولاد فراخوان

منبع: ايسنا
کدخبر: ۲۹۸۲
ارسال نظر