کدخبر: ۹۵۶۸

اعلام برنامه‌ها و پیش‌بینی سفرهای نوروزی

ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر با پیش‌بینی انجام سفرهای نوروزی در محدوده زمانی ۲۴ اسفند تا ۲۴ فروردین‌ماه، برخی مصوبه‌ها، دستورالعمل‌ها و خدمات قابل عرضه در تعطیلات نوروز را تشریح کرد.

اعلام برنامه‌ها و پیش‌بینی سفرهای نوروزی

به گزارش پایگاه خبری 24، علی‌اصغر شالبافیان، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در شصتمین نشست ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر که با حضور عزت‌الله ضرغامی ـ وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و نمایندگان حدود ۲۷ دستگاه مرتبط با موضوع سفر، شنبه ۱۲ اسفندماه در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار شد، گفت: درباره نحوه عملکرد و برخورد با گردشگران در نوروز ۱۴۰۳ که امسال مصادف با ماه رمضان است، مصوبه شورای فرهنگ عمومی منشور فعالیت است.

معاون گردشگری ادامه داد: این مصوبه از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به وزیران مربوطه و استان‌ها ابلاغ شده است. نحوه عملکرد در چارچوبی مشخص و با رعایت حرمت گردشگران و ماه رمضان تعیین شده است.

شالبافیان با اشاره به تقویم تعطیلات نوروز ۱۴۰۳ اظهار کرد: با توجه به اینکه عید فطر مصادف با روزهای پایانی فروردین‌ماه است، تعطیلات تا ۲۴ فروردین‌ماه ادامه خواهد داشت و استان‌های دارای گردشگر بیشتر باید در این‌باره برنامه‌ریزی بیشتر و دقیق‌تری داشته باشند.

او فعالیت ستاد سفر در طول سال را دائمی دانست و افزود: جمعیتی بالغ بر یک‌ میلیون نفر به صورت مستمر مشغول خدمت‌رسانی به مسافران خواهند بود.

 شالبافیان همچنین با بیان اینکه معرفی شهرهای مکمل و جایگزین در دستور کار قرار دارد، گفت: مبنای معرفی شهرهای مکمل و جایگزین ستاد سفر را نظر استان قرار داده‌ایم که برنامه‌ریزی و خدمات‌رسانی به صورت کامل انجام گیرد.

معاون گردشگری از استان‌هایی که در تأمین سوخت، کارت سوخت و مواد غذایی سال گذشته با مشکلاتی مواجه بودند، درخواست‌ کرد از حالا اعلام کنند تا پیگیری لازم با دستگاه‌ مربوطه برای رفع مشکلات انجام شود.

منبع: ايسنا
کدخبر: ۹۵۶۸
ارسال نظر