کدخبر: ۹۸۷۴

استقبال ۱۰۰ درصدی مالایایی‌ها از فیلم‌های ایرانی/ نمایش ۶ فیلم در شهر پنانگ مالزی

رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مالزی، از استقبال بی نظیر مالایایی ها و فروش ۱۰۰ درصدی فیلم های ایرانی خبرداد و گفت: بخش دوم افتتاحیه سینمای ایران با حضور کارگردان برجسته کشورمان سرکار خانم نرگس آبیار در شهر پنانگ مالزی برگزار می شود.

استقبال ۱۰۰ درصدی مالایایی‌ها از فیلم‌های ایرانی/ نمایش ۶ فیلم در شهر پنانگ مالزی

به گزارش 24 آنلاین، حبیب رضا ارزانی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مالزی با اشاره به برگزاری بخش دوم جشنواره سینمای ایران در مالزی گفت: بخش اول این جشنواره به طور همزمان در شهرهای کوالالامپور و پوتراجایا با حضور هنرمند برجسته کشورمان بهروز شعیبی برگزار شد. بخش دوم اکران فیلم‌های سینمایی در مالزی قرار است (6 مارچ) با حضور کارگردان خوب کشورمان نرگس آبیار در شهر پنانگ مالزی افتتاح شود.

ارزانی، با اشاره به استقبال بی نظیر از فیلم های ایران و فروش 100 درصدی ظرفیت سالن های سینما، گفت: خوشبختانه این استقبال برای فیلم های ایرانی کم سابقه بوده است، در مقابل استقبال از جشنواره سینمای ژاپن و فرانسه بین 28 تا 30 درصد گزارش شد. باید از این اتفاق به بهترین شکل ممکن برای معرفی ظرفیت های سینمای ایران بهره ببریم و بتوانیم در عرضه و فروش فیلم های ایرانی و انعقاد تفاهم‌نامه ها برای تولید فیلم های مشترک با مالزی برنامه ریزی جدی داشته باشیم.

ارزای اضافه کرد: افتتاحیه جشنواره فیلم‌های سینمایی ایرانی در شهر پنانگ طی مراسمی با حضور هنرمندان کشور مالزی و با نمایش فیلم شیار 143 به کارگردانی نرگس آبیار برگزار می‌شود. سخنرانی در مراسم افتتاحیه، نشست با سینماگران برجسته کشور مالزی و برگزاری ورکشاپ آموزشی در خصوص معرفی ظرفیت های سینمای ایران از جمله برنامه‌های پیش بینی شده برای این هنرمند کشورمان است.

ارزانی گفت: در بخش اول جشنواره سینمای ایران نیز بهروز شعیبی کارگردان سرشناس کشورمان با دبیر جشنواره فیلم های مالزی (فیناس) دیدار کرد و همچنین در دانشگاه MMU با کارگردان و تهیه کنندگان مالایایی در خصوص جلوه های سینمای ایران صحبت کرد. جشنواره امسال با هدف تقویت بیشتر روابط فرهنگی ایران و مالزی، معرفی ارزش‌های ملی، دینی و اخلاقی جامعه اسلامی ایرانی، ایجاد تعامل هنری بین کشورهای مسلمان از طریق ترویج فیلم و معرفی سینمای ایران برگزار می‌شود.

ارزانی ادامه داد: فیلم‌های «هناس» محصول سال 2022، «حوض نقاشی» محصول سال 2013، «شیار 143» محصول سال 2014، «بادیگارد» محصول سال 2016، «بدون قرار قبلی» محصول سال 2022 و «امروز»  محصول سال 2014 در این جشنواره اکران خواهد شد.

گفتنی است جشنواره فیلم‌های ایرانی 2024 از 29 فوریه تا 10 مارس در کشور مالزی از سوی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مالزی و با حمایت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و پشتیبانی سفارت جمهوری اسلامی ایران در این کشور برگزار می‌شود.

منبع: تسنیم
کدخبر: ۹۸۷۴
ارسال نظر