کدخبر: ۱۰۱۱۰

هدف فدراسیون از آوردن VAR مشخص نیست/ به اشتباهات داوری ورود کنند

کارشناس داوری فوتبال کشورمان با اشاره به استفاده از VAR در دربی ۱۰۳ پایتخت گفت: هدف فدراسیون از آوردن سیستم کمک داور ویدئویی مشخص نیست و نمی‌داند می‌خواهد چه کند.

هدف فدراسیون از آوردن VAR مشخص نیست/ به اشتباهات داوری ورود کنند

به گزارش 24 آنلاین، حسین عسگری در خصوص اعتراض تیم‌ها به داوری تنها پس از گذشت سه هفته از نیم فصل دوم و صدور بیانیه‌ها اظهار داشت: اشتباهاتی داوری در لیگ رفته رفته بیشتر خواهد شد چرا که با توجه به شرایط تیم‌ها در جدول بازی‌های حساس خواهد شد. بازیکنان هم در زمین با حساسیت بیشتر بازی‌ها را دنبال خواهند کرد و هرچه پیش برویم قضاوت‌ها برای داوران حاضر در لیگ دشوار خواهد شد. قضاوت‌ها هم که دشوار شود اشتباه داوران بیش از پیش خواهد بود.

وی با اشاره عملکرد کمیته داوران فدراسیون فوتبال نسبت به صدور بیانیه‌های باشگاه‌ها گفت: عملکرد تشکیلات داوری فوتبال در این فصل ضعیف بوده است و به موقع نسبت به بیانیه نویسی‌ها واکنش نداده و برخورد با تیم‌ها درست نبوده است. برخورد نکردن کمیته داوران با تیم‌ها باعث می‌شود تا هرکسی ساز خودش را بزند، چرا که باشگاه‌ها همه به دنبال این هستند تا به هر طریقی منافع خود را حفظ کنند و در این میان به فکر این نیستند که آیا از راه قانونی پیش می‌روند یا خیر.

مسؤولان فدراسیون باید به اشتباهات داوری ورود کنند

کارشناس داوری فوتبال کشورمان افزود: در خصوص اتفاقات داوری بارها گفتیم و مصاحبه کردیم که مسؤولان فدراسیون باید به مسئله اشتباهات داوری و اتفاقات کمیته داوران فدراسیون فوتبال ورود کنند اما انگار گوش شنوایی وجود ندارد. اگر به فکر داوری فوتبال نباشند باید در ادامه فاتحه این کار را بخوانیم چون هیچ امیدی به اصلاح و درست شدن این موضوع نیست.

هدف فدراسیون از آوردن VAR مشخص نیست

عسگری با اشاره به وارد کردن VAR به ایران برای استفاده در لیگ فوتبال عنوان کرد: در خصوص همین VAR هم برنامه درستی وجود ندارد و فدراسیون اصلاً نمی‌داند هدفش از آوردن کمک داور ویدئویی به ایران چیست. پیش از آغاز نیم فصل دوم می‌گفتند برخی بازی‌های لیگ با کمک داور ویدئویی برگزار خواهد شد اما تا به امروز یک بازی هم با VAR برگزار نشده است. واقعیت امر این است که برگزاری مسابقات با کمک داور ویدئویی پرسه خود را دارد و باید تجهیزات مورد نیاز هم فراهم باشد.

هدف فدراسیون از آوردن VAR مشخص نیست/ به اشتباهات داوری ورود کنند

برگزاری تنها چند مسابقه با VAR در لیگ عادلانه نیست

وی در پاسخ به این سوال که آیا درست است فدراسیون تنها چند بازی لیگ را با VAR برگزار کند گفت: فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) برای برگزاری مسابقات فوتبال با کمک داور ویدئویی پروتکل‌ها و ضوابط خود را دارد و اصلاً درست نیست فدراسیون تنها چند بازی را با VAR برگزار کند. عادلانه و درست نیست بازی‌های یک تیم با کمک داور ویدئویی برگزار شود و تیم‌های دیگر نه تیم‌های دیگر چه گناهی کردند و اگر کمک داور ویدئویی را برای تمام مسابقات استفاده کنند یقیناً اشتباهات داور هم کمتر می‌شود.

کمیته داوران هر جوری که دوست دارد با داوران برخورد می‌کند

کارشناس داوری کشورمان با انتقاد از رفتار کمیته داوران فدراسیون فوتبال در برخورد با داوران لیگ ادامه داد: برخورد کمیته داوران با با داورانی که اشتباه می‌کنند درست نیست و هر جوری که دوست دارند برخورد می‌کنند و در بین داوران تفاوت قائل می‌شوند و این باعث در ادامه مشکلات زیادی به وجود بیاید. در داوری همه چیز آمادگی جسمانی، داوران در این فصل خطاهایی را نگرفتند که کاملاً واضح بوده است. عدم تمرکز در داورانی که در لیگ قضاوت می‌کنند کاملاً مشخص است اما کسی پاسخگو نیست.

استفاده از کمک داور ویدئویی معضل داوری را حل نمی‌کند

عسگری در خصوص برگزاری دیدار تیم‌های استقلال و پرسپولیس با VAR عنوان کرد: من نمی‌دانم هدف فدراسیون فوتبال از برگزاری دربی با VAR چیست اما انتخاب کردن یک داور زن برای بازی با دربی مشکلات را حل نمی‌کند. معضل داوری فوتبال کشورمان حضور داوران زن در امر قضاوت فوتبال آقایان نیست، از طرفی هم فدراسیون باید برای برگزاری دربی با کمک داور ویدئویی از فیفا مجوز بگیرد و از داورانی با تجربه برای این دیدار حساس استفاده کند. با این کارهایی که می‌کنند نمی‌توانند بگویند داوری را توسعه داده‌ایم.

هدف فدراسیون از آوردن VAR مشخص نیست/ به اشتباهات داوری ورود کنند

قربانی داور باتجربه‌ای است

کارشناس داوری فوتبال کشورمان در پایان خاطر نشان کرد: بانوان داور زحمت‌های زیادی را می‌کشند و خانم مهسا قربانی یکی از داوران با تجربه است اما دربی بازی پر حاشیه‌ای است و داوری باید در این دیدار در زمین و اتاق VAR حضور داشته باشند که بتوانند کمک خوبی را به داور زمین کنند. فوتبال بانوان با فوتبال آقایان فرق می‌کند باید دید او در این زمینه چه عملکردی را خواهد داشت. اگر عملکرد خوبی نسبت سایر داوران آقا داشته باشد باید برای همه چیز تأسف خورد.

منبع: مهر
کدخبر: ۱۰۱۱۰
ارسال نظر