کدخبر: ۱۰۳۲۶

انتخاب دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک به سال آینده موکول شد

پرونده بررسی گزینه‌های دبیرکلی کمیته ملی پارالمپیک و انتخاب قطعی یکی از آنها تا سال آینده باز خواهد بود.

انتخاب دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک به سال آینده موکول شد

به گزارش 24 آنلاین، دویست و هفدمین نشست هیات اجرایی کمیته ملی پارالمپیک روز گذشته برگزار شد. این آخرین نشست هیات اجرایی در سال جاری بود که در آن بیشتر موضوعات مرتبط با دوپینگ ورزشکاران، تغذیه آنها، وضعیت سهمیه های کسب شده برای پارالمپیک ۲۰۲۴ و رویدادهای پیش رو برای افزایش آنها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

این در حالی است که به نظر می رسید انتخاب دبیرکل کمیته ملی المپیک مهمترین محور مورد بحث در این نشست باشد اما با وجود بلاتکلیف بودن این پست مهم اجرایی و لزوم تصمیم گیری برای آن در آستانه بازی های پارالمپیک، کوچکترین بررسی و ارزیابی در این زمینه انجام شود.

کمال جوانمرد دبیرکل پیشین کمیته ملی پارالمپیک بود که از اوایل اسفند سال گذشته به عنوان سرپرست دبیرکلی وارد کمیته شد اما حکمی که وزیر ورزش دو هفته پیش برای او زد، موجب جدایی اش از مجموعه ورزش جانبازان و توان یابان را بعد از یک سال فعالیت در این حوزه شد.

بدین ترتیب کمیته ملی پارالمپیک در اتفاقی کم سابقه با چالش انتخاب دبیرکل مواجه شد، چالشی که با تودیع سریع کمال جوانمرد خیلی زود آغاز شد اما با وجود گذشت دو هفته و در پیش بودن تعطیلات نوروز، در آخرین نشست هیات اجرایی به سرانجام نرسید.

انتخاب سرپرست دبیرکلی کمیته ملی المپیک با تصمیم مستقیم رییس کمیته انجام می شود اما طبق اساسنامه این کمیته، انتخاب دبیرکل با پیشنهاد رییس و تایید اعضای هیات اجرایی به نتیجه می رسد.

با این اوصاف و باتوجه به اینکه کمیته ملی پارالمپیک تا پایان سال نشست دیگری ویژه اعضای هیات اجرایی ندارد، پرونده انتخاب دبیر کل تا سال آینده باز خواهد بود.

منبع: مهر
کدخبر: ۱۰۳۲۶
ارسال نظر