کدخبر: ۱۰۴۱۷

دوئل غیرمستقیم حسینی با بیرانوند/جدال برای شماره یک تیم ملی ایران

دروازه‌بان‌های ملی پوش استقلال و پرسپولیس قطعا از تاثیرگذارترین بازیکنان در دربی صد و سوم خواهند بود و دوئل غیرمستقیم آنها می‌تواند در تعیین گلر شماره یک تیم ملی هم تاثیر داشته باشد.

دوئل غیرمستقیم حسینی با بیرانوند/جدال برای شماره یک تیم ملی ایران

به گزارش 24 آنلاین، دربی یکصد و سوم پایتخت ساعت ۲۰ روز چهارشنبه ۲۳ اسفندماه بین استقلال و پرسپولیس برگزار می‌شود تا دو رقیب سنتی که رتبه‌های اول و دوم جدول را در اختیار دارند برای نزدیک شدن به جام قهرمانی چیزی جز پیروزی در این بازی نخواهند.

علیرضا بیرانوند و سیدحسین حسینی دو دروازه‌بان ملی پوش سرخابی‌های پایتخت یکی از مهم‌ترین ارکان هر دو تیم در فصل جاری بوده‌اند. حسینی در تمام بازی‌های فصل جاری استقلال و بیرانوند در چارچوب دروازه پرسپولیس در تمام دیدارهای فصل جاری به جز بازی با ذوب آهن به دلیل محرومیت حضور داشته‌اند تا هر یک از آنها بیشترین میزان حضور را در بین اعضای تیم‌های خود داشته باشند.

کلین شیت‌های جذاب

حسینی با ۱۱ ثبت کلین شیت تا پایان هفته نوزدهم تبدیل به بهترین گلر لیگ برتر همراه با حسین پورحمیدی دروازه‌بان تراکتور شده است. این در حالی است که اشتباهات فردی بیرانوند در دو دیدار از نیم فصل دوم باعث عقب افتادن او از این کورس شده و فعلاً با هشت بار بسته نگه داشتن دروازه خود در لیست گلرهای متوسط لیگ قرار دارد.

بدون شک آمار کلین شیت بیشترین اهمیت را برای این دو تیم دارد اما آنچه برای کادر فنی هر دو تیم و همچنین کارشناسان مهم است نکات دیگری همچون تعداد گل‌های خورده و اشتباهات فردی آنهاست.

دوئل غیرمستقیم حسینی با بیرانوند/جدال برای شماره یک تیم ملی ایران

حسینی نزدیک به نیم؛ بیرانوند روی مدار یک!

استقلال در ۱۹ بازی گذشته خود تنها ۱۰ گل خورده است که طبق میزان آمار بازی‌های حسینی تمام آنها را نیز این دروازه‌بان دریافت کرده است. در حقیقت استقلالی‌ها میانگین ۰.۵۸ گل خورده در هر بازی را دارند که آماری خیره کننده است. حسینی بیشتر از ۱۰ بار دفع توپ مستقیم داشته است که نشان دهنده تأثیر او در آمار کم نظیر گل‌های خورده تیمش تا اینجای فصل است.

بیرانوند نیز در چارچوب دروازه پرسپولیس ۱۳ گل خورده داشته است که آمار قابل توجهی برای آنها محسوب می‌شود. آماری مطابق با تراکتور در ۱۹ هفته فصل جاری لیگ برتر که تأثیر خود را در جایگاه تیم‌ها گذاشته است.

دروازه‌بان ملی پوش پرسپولیس هفت بار دروازه پرسپولیس را نجات داده است که دو مرتبه روی نتیجه بازی تأثیر مستقیم داشته و مانع از هدر رفتن امتیازات این تیم شده است.

دوئل غیرمستقیم حسینی با بیرانوند/جدال برای شماره یک تیم ملی ایران

سه اشتباه برای شماره یک تیم ملی

بیرو بدون شک یکی از فشرده‌ترین فصل‌های فوتبالی‌اش را پشت سر می‌گذارد. او در تیم ملی ایران تبدیل به گلری بی رقیب شده است تا نزدیک به ۵۰ بازی در سال ۱۴۰۲ با پیراهن باشگاهی و ملی را پشت سر گذاشته باشد. شاید همین موضوع باعث شد تا بیرانوند در فصل جاری سه اشتباه مرگبار داشته باشد و باعث باخت یک بر صفر مقابل آلومینیوم اراک در هفته شانزدهم و دریافت دو گل از فولاد خوزستان در هفته نوزدهم شود. با این حال سابقه او نشان می‌دهد همچنان جزو بهترین هاست اما قطعا در دوئل با حسینی نمی‌خواهد پیراهن شماره یک را از دست بدهد.

آنچه حالا می‌تواند برای بیرانوند تبدیل به چالشی مهم شود استفاده از بازی بزرگ لیگ برتر است. او قطعا با درخشش در این بازی می‌تواند بازگشت شکوهمندی را برای خود جشن بگیرد و نشان دهد همچنان قصد دارد نفر اول پرسپولیس و تیم ملی ایران باشد.

کسی مصدوم نشود

شاید یکی از ویژگی‌های غیر قابل انکار دو دروازه‌بان سرخابی، نداشتن جانشین برای آنها باشد. حسینی در هیچ یک از بازی‌های لیگ برتر اجازه حضور محمدرضا خالدآبادی را نداده است. در سوی دیگر بیرانوند در دیدار با ذوب آهن اصفهان به دلیل دریافت چهار اخطار از حضور در دروازه تیمش محروم شد تا امیررضا رفیعی فرصت بازی کردن پیدا کند. رفیعی گرچه در همان یک بازی گل نخورد اما قطعا برای حضور در دیدار دربی، تجربه‌ای ندارد. بنابراین بیه نظر می‌رسد گلرهای تیم ملی ایران باید مواظب مصدومیت احتمالی خود باشند تا تبدیل به پاشنه آشیل تیم خود نشوند.

منبع: مهر
کدخبر: ۱۰۴۱۷
ارسال نظر