کدخبر: ۱۰۶۵۵

«زشت»های دربی چه کسانی بودند/ بازیکنی که تشویق به سنگ‌پرانی کرد!

دربی صد و سوم مثل اکثر دربی های گذشته سرد و کسل کننده بود تا بازیکنانی که مجموع قراردادهایشان برای این فصل به صدها میلیارد تومان می رسد، نمایشی «زشت» از خود به یادگار بگذارند.

«زشت»های دربی چه کسانی بودند/ بازیکنی که تشویق به سنگ‌پرانی کرد!

به گزارش 24 آنلاین، «شهرآورد شرم آور» می‌تواند تحلیل درستی از نمایش بازیکنان دو تیم استقلال و پرسپولیس در دربی صد و سوم باشد که بجز دقایقی اندک در سایر زمان بازی هواداران و علاقمندان خود را ناامید کردند و با نمایشی ضعیف و کسل کننده آنها را با دلخوری و ناراحتی به خانه فرستادند.

شروع بازی امیدواری برای تماشای یک دربی جذاب و پرهیجان را به همراه داشت و برای دقایقی توپ درون محوطه جریمه دو تیم در رفت و برگشت بود اما با افت ناگهانی از دقایق میانی نیمه اول دیگر دربی صد و سوم قد راست نکرد و در نیمه دوم نمایش سرخابی‌ها ضعیف و پرانتقاد شد و در نهایت با تقسیم امتیازات به پایان رسید.

«زشت»های دربی چه کسانی بودند/ بازیکنی که تشویق به سنگ‌پرانی کرد!
اعتراض و دخالت در کار داور اقدام غیرحرفه ای همیشگی فوتبالیست‌های ایرانی

دربی صد و سوم که انتظار می‌رفت با توجه به شرایط مطلوب دو تیم و بالانشین بودن در جدول جذاب و تماشایی باشد، به خاطر احتیاط زیاد آبی‌ها برای نباختن و بسته شدن درهای نفوذی به روی پرسپولیسی‌ها سرد و کسل کننده بود و بسیاری از علاقمندان به فوتبال از آن به عنوان قرص خواب پایان شب یاد کردند.

در این میان برخی اتفاقات این دربی چهره‌ای زشت از برخی افراد بر جای گذاشت تا سهم آنها در این نمایش ضعیف و دور از انتظار بیشتر از سایرین باشند.

حذف کنندگان داور زن

در شرایطی که پیش از بازی اعلام شده بود که یک داور زن در تیم داوری مستقر در اتاق کمک داور ویدئویی خواهد بود، چند ساعت قبل از برگزاری این بازی مشخص شد این داور بدون هیچ توضیح و دلیلی از سوی فدراسیون فوتبال، حذف شده است. جالب این که هیچ اعلام رسمی هم در این مورد صورت نگرفت.

«زشت»های دربی چه کسانی بودند/ بازیکنی که تشویق به سنگ‌پرانی کرد!
حذف دو داور زن که قرار بود در اتاق VAR باشند از جمله اتفاقات دربی بود

جواد نکونام

سرمربی استقلال که تیمش صدرنشین لیگ است و سه امتیاز با پرسپولیس فاصله داشت، از تمام توان و داشته‌هایش استفاده کرد تا بازنده این دیدار نباشد. حالا تیمش فوتبال بازی کند یا نکند، موقعیت داشته باشد یا نداشته باشد، خبری از فوتبال در تیمش باشد یا نباشد مهم نبود، او فقط می‌خواست یک امتیاز را بگیرد. به همین خاطر تیمش را چنان دفاعی بست که بازی پرسپولیس را هم خراب کرد و اجازه نداد حداقل تیم هجومی اوسمار نمایش پرهیجانی داشته باشد.

«زشت»های دربی چه کسانی بودند/ بازیکنی که تشویق به سنگ‌پرانی کرد!
نکونام همه کار کرد تا پررنگ‌ترین نقش را در بی کیفیت بودن دربی داشته باشد

تماشاگران استقلال و پرسپولیس

در حالی که این دیدار آرام و خواب آور دنبال می‌شد و هیچ اتفاقی هم درون زمین رخ نداده بود، تعدادی از تماشاگران استقلال که نزدیک به نقطه کرنر بودند هنگام حضور بازیکنان پرسپولیس اقدام به پرتاب سنگ و بطری و اشیایی دیگر کردند که دقایقی بعد با تکرار همین عمل زشت توسط هواداران پرسپولیس ادامه پیدا کرد. اتفاق ناشایستی که باعث مصدومیت کمک داور هم شد. البته قبل از شروع بازی تماشاگران پرسپولیس با پرتاب سنگ سر زبیرنیک نفس بازیکن استقلال را شکستند که باید عامل اصلی شروع تنش های روی سکو را هواداران پرسپولیس دانست.

«زشت»های دربی چه کسانی بودند/ بازیکنی که تشویق به سنگ‌پرانی کرد!
تماشاگران استقلال با سنگ پرانی چهره زشت دربی را رقم زدند

تحریک تماشاگران برای سنگ پرانی

تصاویری که بعد از دربی منتشر شد حرکت زشت و ناجوانمردانه صالح حردانی بازیکن تیم استقلال را نشان می‌دهد که در هنگام آرام کردن تماشاگران برای پرتاب نکردن اشیا، با دست دیگرش آنها را تشویق به پرتاب سنگ و بطری می‌کند اما در ظاهر نشان می‌دهد قصد آرام کردن آنها را دارد. قطعاً کمیته انضباطی و اخلاق باید به این حرکت غیراخلاقی بازیکن استقلال ورود کنند.

«زشت»های دربی چه کسانی بودند/ بازیکنی که تشویق به سنگ‌پرانی کرد!
تصاویر منتشر شده نشان می‌دهد صالح حردانی تماشاگران را تشویق به سنگ پردانی می‌کرد

بازیکنان میلیاردی دو تیم

بازیکنان استقلال و پرسپولیس که روی هم رفته صدها میلیارد تومان رقم قرارداد این فصل شأن است، در این بازی نمایشی ضعیف و در حد محلات داشتند. اصولاً پول‌های کلان در فوتبال هزینه می‌شود تا تماشاگران از دیدن بازی زیبا و جذاب لذت ببرند و لحظاتی را شاد و سرخوش باشند، اما سرخابی‌ها طبل تو خالی بودند و با نمایشی ضعیف در انتظار شنیدن سوت پایان بازی بودند!

منبع: مهر
کدخبر: ۱۰۶۵۵
ارسال نظر