کدخبر: ۱۰۷۲۴

استقلال و پرسپولیس «تماشاگران» را بازنده کردند/ دو تیم ضعیف بودند

کارشناس فوتبال با بیان اینکه دربی صد و سوم جذابیت و کیفیت فنی نداشت، گفت: تماشاگرانی که از مدت ها قبل انتظار دیدن دیدار دیدار زیبا را داشتند به خواسته‌شان نرسیدند و بازنده این بازی شدند.

استقلال و پرسپولیس «تماشاگران» را بازنده کردند/ دو تیم ضعیف بودند

به گزارش 24 آنلاین، علی جباری در خصوص تساوی بدون گل استقلال و پرسپولیس در صد و سومین دیدار دربی گفت: باز هم همانند اکثر دربی های برگزار شده شاهد یک بازی بی کیفیت و بدون بار فنی از دو تیم بودیم. بازی که بیش از ۹۰ دقیقه به طول کشید و هواداران از دیدن آن لذت نبردند.

این پیشکسوت فوتبال ایران ادامه داد: به جرات می توان گفت بازنده اصلی این دیدار تماشاگرانی بودند که از راه دور و نزدیک خود را به ورزشگاه رسانده تا شاهد بازی خوب تیم‌شان باشند اما متاسفانه خستگی به تن آنها ماند و نه آنها و نه کسانی که از منزل این بازی را تماشا می کردند هیچ لذتی از این دیدار نبردند.

وی در پاسخ به این پرسش که چه نقاط ضعفی در استقلال وجود داشت که نتوانست برنده از زمین خارج شود، گفت: به جز مسایل فنی و نقاط قوت و ضعف استقلال این بازی همیشه با احتیاط برگزار می شود و همین احتیاط باعث می شود بازیکنان مثل بازی های گذشته بازی نکنند. استقلال در این دیدار یک نقطه قوت خوب و یک ضعف بزرگ داشت.

استقلال و پرسپولیس «تماشاگران» را بازنده کردند/ دو تیم ضعیف بودند

وی در تشریح بیشتر این موضوع افزود: نقطه قوت استقلال خط دفاع و دروازه بان بود. مدافعان استقلال در بازی های بزرگ و حساس همیشه دروازه خود را بسته نگه داشته اند. در دیدار برابر سپاهان هم استقلال به گل رسید اما دفاع این تیم منسجم بود و اجازه گلزنی به بازیکنان خوب سپاهان را نداد، در این دیدار هم همه اعتقاد داشتند نقطه قوت پرسپولیس خط حمله این تیم است و می تواند برای استقلال دردسرساز شود اما شاهد بودیم یک دروازه بان آماده و خط دفاع هماهنگ و منسجم اجازه گلزنی به مهاجمان خوب پرسپولیس را نداد.

بازیکن سابق استقلال ادامه داد: اما آبی ها در خط حمله دچار ضعف هستند. با رفتن قایدی و محبی خط حمله استقلال زهردار نبود و اگر یکی از این دو بازیکن در استقلال و در دربی حضور داشتند، شاید نتیجه به گونه ای دیگر رقم می خورد. نکونام برای فصل آینده باید این ضعف بزرگ را از بین ببرد. خرید دو مهاجم و یک هافبک طراح و بازی ساز می‌تواند به استقلال کمک موثری در لیگ آینده داشته باشد.

وی در خصوص عملکرد پرسپولیس هم گفت: این تیم هم با سرمربی جدید خود نتایج بدی نگرفته بود اما آنها هم محتاط بازی کردند، خط حمله ای که گفته می شد می تواند دروازه استقلال را باز کند هیچ تاثیر مثبتی در این دیدار نداشت و هر چه از زمان بازی می گذشت کاملا مشخص بود. با اینکه آنها باید به سه امتیاز دست پیدا می کردند تا با استقلال در صدر جدول هم امتیاز می شدند اما میلی به گلزنی نداشته و بیشتر نگران این بودند که بازی را واگذار نکنند و همین احتیاط باعث شد دو تیم نتوانند یک بازی باکیفیت و تماشاگرپسند را داشته باشند.

جباری در مورد انتقادهایی که از نکونام می شود، گفت: اعتقاد دارم نکونام به آنچه می خواست دست پیدا کرد، او نسبت به پرسپولیس شرایط بهتری داشت و یک مساوی هم برای او همانند برد بود. او به خواسته اش رسید و استقلال را در صدر جدول نگه داشت و حالا امیدوار است در بازی های آینده با شکست حریفان به قهرمانی در لیگ برتر دست پیدا کند.

استقلال و پرسپولیس «تماشاگران» را بازنده کردند/ دو تیم ضعیف بودند

کارشناس فوتبال در خصوص دیدار روز یکشنبه ۲۷ اسفند ماه استقلال برابر هوادار تهران گفت: استقلال باید تمرکزش را روی این دیدار بگذارد. دربی را به فراموشی بسپارد و تلاشش این باشد که در این دیدار برنده از زمین خارج شده و به سه امتیاز حساس دیگر دست پیدا کند. البته هوادار با آمدن مسعود شجاعی به عنوان سرمربی جدید تغییرات زیادی داشته و نتایج خوبی هم گرفته و حتی می تواند برای استقلال دردسرساز شود اما آبی ها می دانند برای رسیدن به قهرمانی باید هوادار را هم از پیش رو بردارند تا بتوانند به آنچه هدف‌شان است، دست پیدا کنند. ضمن اینکه جدال دو ملی پوش سابق که سال ها کنار یکدیگر در تیم ملی بازی کردند و حالا به عنوان سرمربیان دو تیم باید رو به روی یکدیگر قرار بگیرند بسیار جذاب و دیدنی خواهد بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ۱۰ هفته تا پایان لیگ باقی مانده که سرنوشت ساز است و یک اشتباه می تواند تیم را از قهرمانی دور کند و اگر استقلال بازی به بازی پیش برود و تمرکزش روی دیدارهای پیش رو باشد و از بهترین ترکیب با مقابله با حریفان استفاده کند به طور حتم می تواند جام قهرمانی را در پایان فصل بالا ببرد.

منبع: مهر
کدخبر: ۱۰۷۲۴
ارسال نظر