کدخبر: ۱۰۸۷۸

تراکتور مقابل شمس‌آذر دو نیمه متفاوت داشت

هافبک پیشین تراکتور می‌گوید: مصاف این تیم با شمس‌آذر قزوین دارای ۲ نیمه متفاوت بود.

تراکتور مقابل شمس‌آذر دو نیمه متفاوت داشت

به گزارش 24 آنلاین، مجتبی ترشیز در ارزیابی فنی از عملکرد تراکتور برابر شمس‌آذر قزوین اظهار کرد: بازی دو نیمه متفاوت داشت. در نیمه اول تراکتور سر تر بود و به گل رسید. در نیمه دوم نیز با توجه به اینکه شمس آذر در خانه خود بازی می‌کرد و از بازیکنان جوان و باانگیزه‌ برخوردار بود، تراکتور را از جلو پرس کرد و تراکتور که حملاتش را از عقب تدارک می‌دید؛ مجبور شد به بازی بلند رو بیاورد.

او ادامه داد: در ۳-۲ صحنه پورحمیدی قصد بازی کوتاه داشت، اما پرس سنگین شمس‌آذر این اجازه را نمی‌داد و تراکتور مجبوراً به پاس های بلند رو آورد که کار ساز هم بود. شمس‌آذر با ۶-۵ بازیکن پرس می‌کرد که همین عمل فضای خالی در منطقه پشت هافبک های این تیم را ایجاد می‌کرد.

او درباره تعویض‌های تراکتور در این بازی‌ گفت: استراتژی خمس خوب بود و تعویض‌های خوبی داشت. تعویض‌ها دفاعی بودند و این به خاطر فشار شمس آذر بود. سعید کریم آذر به جای امیرحسین حسین زاده به میدان آمد چرا که سمت راست شمس خیلی خوب کار می‌کرد و حسین زاده در کمک کردن به خط دفاع خوب نبود. مهدی هاشم نژاد هم خیلی خوب کار کرد و یک پاس گل هم داد.

ترشیز افزود: هر چه بازی ها ادامه پیدا کند، تراکتور به دلیل قابلیت فنی بالا پیشرفت می‌کند، ولی تعطیلی لیگ تاثیر گذار خواهد بود. رحمان جعفری خرید خیلی خوبی بود. فکر می‌کنم خریدها بر حسب نیاز بودند. رضایی تقریباً هر بازی گلزنی می‌کند و تاثیرگذار است.

هافبک سابق تی‌تی‌ها گفت: روند تراکتور روبه رشد است و فکر می‌کنم این تیم به آرامش نیاز دارد. اگر این روند ادامه پیدا کند، نوید روز های خوب را می‌دهد. استقلال، پرسپولیس و سپاهان قطعاً امتیاز از دست خواهند داد و تراکتور نسبت به این رقبا بازی های سبک تری پیش رو دارد.

او اضافه کرد: تراکتور همیشه به ثبات نیاز دارد و مربی می‌تواند این ثبات را به تیم بدهد. به نظر باید یکسری بازیکن هماهنگ به کار گرفته شوند. البته دست خمس باز است و این می‌تواند در ادامه لیگ به تراکتور کمک کند. لیگ فرسایشی است و ممکن است بازیکنان مصدوم شوند. وجود ۲ بازیکن در یک پست می‌تواند کمک کننده باشد. تغییرات برای هیچ تیمی خوب نیست.

او درباره شانس قهرمانی تراکتور در لیگ‌برتر گفت: با توجه به بازیکنان با کیفیت که اکثرشان طعم قهرمانی را چشیده اند؛ اگر به دنبال اتفاق بزرگ هستند باید به قهرمانی فکر کنند. قطعاً استقلال با نوع بازی خود امتیاز از دست خواهد داد. به نظرم خمس به دنبال قهرمانی است، چرا که درحال حاضر بازی های خانگی یا خارج از خانه برای این تیم تفاوتی ندارد. دو بازی قبل هم محرم نویدکیا اذعان کرد که تراکتور فنی ترین تیم ایران است.

پیشکسوت تراکتور اذعان کرد: من معتقدم تراکتور به چند فاکتور مهم نیاز دارد. آرامش باید از جانب هواداران به تیم تزریق شود و در هفته های پایانی تنها هواداران می‌توانند به تیم روحیه بدهند. انتظار هواداران باید فراهم شود، البته این انتظار نباید باعث تحت فشار گذاشتن تیم تبدیل شود. اگر هم قهرمانی حاصل نشود تراکتور حتما سهمیه آسیا را کسب می‌کند اما انتظار هواداران حق است. به تراکتور خوشبین هستم و باید در نظر داشت که اگر یک تیم به دنبال قهرمانی است باید نوسانش در کسب امتیاز کم‌تر باشد.

منبع: ايسنا
کدخبر: ۱۰۸۷۸
ارسال نظر