کدخبر: ۱۱۳۶۵

محمدی: نسل نوی کشتی در راه است/ همین امسال هم ملی‌پوش داریم

مدیرفنی تیم‌های پایه کشتی آزاد کشورمان این وعده را داد که در آینده نزدیک شاهد اتفاق خوبی در کشتی ایران خواهیم بود.

محمدی: نسل نوی کشتی در راه است/ همین امسال هم ملی‌پوش داریم

به گزارش 24 آنلاین، غلامرضا محمدی درباره وضعیت تیم کشتی آزاد جوانان کشورمان بعد از پشت سر گذاشتن چهار مرحله اردوی آماده‌سازی اظهار داشت: در این اردوها به شناخت خیلی خوبی از بچه‌ها رسیدیم و تورنمنت‌هایی که قبل از سال جدید داشتیم، یک محک خوب برای کشتی کشور بود. این اتفاق با حمایت فدراسیون کشتی رخ داد و قطعاً اعزام جوانان به تورنمنت‌های مختلف در آینده نزدیک به تیم ملی بزرگسالان ما کمک می‌کند. هدف اصلی انتقال هر چه سریع‌تر، بهتر و درست این بچه‌‌ها به رده سنی بزرگسالان است.

وی در پاسخ به این سؤال که چقدر امیدوار است که از جمع همین جوانان، نفراتی در مسابقات جهانی اوزان غیرالمپیکی و زیر 23 سال پیش رو به عضویت تیم ملی درآیند، تصریح کرد: خیلی امیدوارم و این اتفاق به‌زودی می‌افتد. ما دنبال این هستیم که پشتوانه خوب برای تیم ملی بزرگسالان داشته باشیم. احتمالش از نظر من زیاد است که همین امسال هم ملی‌پوش داشته باشیم، این را با توجه به روند پیشرفتی که بچه‌ها در چهار اردوی گذشته داشتند و عملکردشان در تورنمنت‌ها می‌گویم که بارقه امید را در دل ما ایجاد کردند. به شخصه خیلی به تیم و بچه‌ها امیدوار شدم که همین امسال مدعی تیم ملی بزرگسالان شوند. از این هم نباید بگذریم که شخص رئیس فدراسیون تمام قد از رده‌های پایه حمایت می‌کند، یعنی نه تنها جوانان، بلکه از رده سنی نونهالان تا جوانان نگاه ویژه‌ای به بچه‌ها وجود دارد.

سرمربی پیشین تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان که سال 1402 بار دیگر همکاری‌اش با فدراسیون علیرضا دبیر را آغاز کرد، در این خصوص گفت: من همیشه، هر وقت و هر کجا نیاز بوده است، آمدم و هیچ‌گاه جدا از کشتی نبوده و نخواهم بود. بی‌منت هر جا لازم بود صادقانه با همه وجودم آمدم که کمک کنم این بار هم قطعاً همین است. با همه وجودم تجربیاتی که طی سال‌‌های گذشته به دست آوردم به کشتی‌گیران رده‌های سنی پایه و همچنین مربیان انتقال می‌دهم. در این بین یک اتفاق خیلی خوب هم افتاده و این ارتباط و حلقه اتصال بین رده‌های سنی نونهالان، نوجوانان وجوانان و همچنین دو رده سنی جوانان و بزرگسالان ایجاد شده و این تعامل خیلی مهم است. قطعاً همین تعامل و هماهنگی می‌تواند انتقال بچه‌ها به رده سنی بزرگسالان و این فاصله زمانی را کوتاه‌تر کند.

با توجه به قهرمانی‌های چند سال اخیر جوانان در مسابقات جهانی، محمدی در مورد اینکه تیمش امسال می‌تواند قهرمانی جهان را تکرار کند، تأکید کرد: قطعاً امیدواریم، ولی خب کار سخت است و باید تلاش کنیم هم در اردوهای آماده‌سازی و هم تورنمنت‌هایی که در پیش داریم. حتماً هم در مسابقات جهانی رقیب داریم. آمریکا و روسیه که رقبای اصلی ما هستند، ولی به شخصه به این بچه‌ها امیدوارم که مبارزه خوبی را انجام دهند. از همه چیز مهم‌تر نحوه کشتی گرفتن بچه‌هاست که با همه وجودشان مبارزه کرده و بهترین عملکرد را در تشک مبارزه داشته باشند. در دو رده سنی نونهالان و نوجوانان هم حسن طماسبی و بهنام احسان‌پور تلاش می‌کنند که کشتی‌گیران ما به خودباوری لازم برسند که هر چه زودتر در رده‌های سنی بالاتر عرض‌اندام کنند. قبلاً هم این اتفاق برای تیم ملی بزرگسالان ما افتاده است و باز هم تکرار می‌شود. این شدنی است که نسل نویی به کشتی کشور معرفی شود. همه اینها هم با کمک تمان عوامل اتفاق می‌افتد. این یک کار تیمی است، فدراسیون کاملاً حمایت می‌کند و در آینده نزدیک شاهد اتفاق خوبی در کشتی خواهیم بود.

سرمربی تیم کشتی آزاد جوانان کشورمان درباره وضعیت محمدرضا شاکری بعد از جراحی کتف و اینکه خودش گفته بود استارت کارش را بعد از بهبود در وزن 74 کیلوگرم خواهد زد، گفت: هنوز به اردوی ما اضافه نشده است و قطعاً بعد از این اردو تکلیفش مشخص می‌شود. بعد از اضافه شدن شاکری به اردو، باید شرایط وزنی‌اش را ببینیم.

محمدی همچنین راجع به امیررضا معصومی و شرایط روحی‌اش بعد از اینکه حضور در المپیک را به واسطه شکست در مبارزه با امیرحسین زارع از دست داد، خاطر نشان کرد: یک اردوی سمنان با ما بود و کاملاً هماهنگ با تیم است. همه بچه‌ها در چارچوب هستند و نظم و انضباط سرلوحه کار است. از نظر روحی سعی کردیم جمع و جورش کنیم. به هر شکل باید آینده را هم در نظر بگیریم. او در تورنمنت‌های مختلفی کشتی گرفته و باتجربه است. قطعاً یکی از مهره‌های کارآمد جوانان و در آینده هم بزرگسالان، امیررضا معصومی است.

منبع: تسنیم
کدخبر: ۱۱۳۶۵
ارسال نظر