کدخبر: ۱۱۹۰۴

دغدغه تیم ملی والیبال نشسته برای پارالمپیک/ همه چیز به نفع حریفان

سرمربی تیم ملی والیبال نشسته تاکید دارد که برگزاری بازی های پارالمپیک در پاریس دغدغه هایی را از حیث تماشاگران و جوی که کاملا به نفع حریفان است، برایش ایجاد کرده است.

دغدغه تیم ملی والیبال نشسته برای پارالمپیک/ همه چیز به نفع حریفان

به گزارش 24 آنلاین، هادی رضایی در مورد برنامه اردویی تیم ملی والیبال نشسته در سال جاری توضیح داد و گفت: از ۲۹ فروردین دور جدید تمرینات مان را با حضور ۱۶ بازیکن در تبریز آغاز می‌کنیم. این بازیکنان همان نفراتی هستند که در اردوی اسفند حضور داشتند. بعد از این اردو و باتوجه به ارزیابی جدید بازیکنان برای ریزش احتمال و کاهش آنها در اردوی بعد تصمیم گیری می‌کنیم.

وی با یادآوری اینکه ۱۰ شهریور نخستین دیدار تیم ملی والیبال نشسته در بازی‌های پارالمپیک برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: تقریباً یک فرصت پنج ماهه داریم که باید از آن حداکثر استفاده را برای آماده سازی ببریم به گونه‌ای که بتوانیم در این دوره بازی‌های پارالمپیک هم نتیجه بگیریم، استفاده کنیم. این را هم باید لحاظ کرد که نتیجه گرفتن برای والیبال نشسته یعنی قهرمانی، نتیجه‌ای غیر از این به منزله باخت است.

سرمربی تیم ملی والیبال نشسته بر لزوم بازی‌های تدارکاتی و تأثیرگذاری آنها در آماده سازی و نتیجه گیری این تیم در پاریس تاکید کرد و گفت: درخواست‌هایی برای بازی‌های تدارکاتی داریم که مطرح شده است. باید با بودجه موردنیاز برای این بازی‌ها موافقت شود تا ادامه کار انجام شود. این بازی‌ها و برگزاری آنها برای مان اهمیت زیادی دارد به خصوص که بازی‌های پارالمپیک در اروپا برگزار می‌شود و ما با این موضوع مشکل داریم.

رضایی در این زمینه توضیح داد و گفت: والیبال نشسته ایران هیچ وقت برای بازی در آمریکا، آفریقا و آسیا مشکل نداشته است اما همیشه بازی در اروپا با مشکلاتی برای مان همراه بوده است. وقتی در اروپا بازی می‌کنیم همیشه جو سالن و مسابقات به نفع حریفان است. در کل اروپایی‌ها بر خلاف اصول تکنیکی و فنی، در امور حاشیه‌ای منسجم‌تر عمل می‌کنند.

وی تاکید کرد: اینکه تماشاگران در جریان بازی‌های پارالمپیک برای مان مشکل ساز شوند هیچ بعید نیست. از حالا باید خود را آماده این موضوع کنیم. شاید هم بتوانیم با برگزاری دیدار تدارکاتی در اروپا تا حدی برای مواجه با این مشکل آماده شویم. اتفاقاً یکی از درخواست‌های مان برای بازی تدارکاتی رقابت با آلمان و بوسنی است. البته علاوه بر این متقاضی دعوت از تیم‌ها به ایران و برگزاری اردو و دیدار با آنها هم هستیم.

سرمربی تیم ملی والیبال نشسته با بیان اینکه برزیل، روسیه و قزاقستان گزینه‌های موردنظر برای دعوت به ایران هستند، افزود: از میان این سه تیم برزیل از قدرت بیشتری نسبت به قزاقستان برخوردار است. هر دو تیم پارالمپیکی هستند. روسیه سهمیه بازی‌ها را نگرفته است اما می‌تواند حریف تدارکاتی خوبی برای ما باشد. منتظر پاسخ درخواست مان و تعیین بودجه برای آن هستیم تا در مورد دیدارهای تدارکاتی به نتیجه برسیم.

رضایی با یادآوری اینکه تا به امروز تکلیف هفت تیم برای حضور در بازی‌های پارالمپیک مشخص شده است و تیم هشتم و آخر هم تا چند روز آینده تعیین می‌شود، گفت: ایران (سهمیه جهانی)، برزیل (آمریکا)، قزاقستان (آسیا)، فرانسه (میزبان)، بوسنی (اروپا) و آلمان (سهمیه انتخابی) تیم‌هایی هستند که صاحب سهمیه هستند. این روزها هم رقابت‌های گزینشی در چین برای تعیین آخرین تیم در جریان است. آمریکا، اوکراین و چین بیشترین شانس را برای کسب این سهمیه دارند.

منبع: مهر
کدخبر: ۱۱۹۰۴
ارسال نظر