کدخبر: ۱۱۹۸۴

فدراسیون فوتبال شاخص‌های انتخاب مربی را به باشگاه‌ها اعلام کرد

رییس کمیته توسعه و پیشرفت فدراسیون فوتبال گفت: تحقیق مرتبط به عمر مربیگری در فوتبال باشگاهی کشور می‌تواند آسیب شناسی بزرگی برای ایجاد دیدگاه جدید در حوزه مدیریت فوتبال باشگاهی کشور شود.

فدراسیون فوتبال شاخص‌های انتخاب مربی را به باشگاه‌ها اعلام کرد

به گزارش 24 آنلاین، مجید جلالی رئیس کمیته توسعه و پیشرفت فدراسیون فوتبال با اشاره به انتشار تاریخچه عمر مربیگری در فوتبال باشگاهی از سوی این کمیته گفت: این تحقیق می‌تواند آسیب شناسی بزرگی برای ایجاد دیدگاه جدید در حوزه مدیریت فوتبال باشگاهی کشور شود. پژوهش آماری صورت گرفته از قلب ادوار مختلف فوتبال باشگاهی می‌تواند شاخص‌های قابل قبولی را در اختیار مدیران و حتی مالکان بخش خصوصی برای ورود به این عرصه و همچنین نحوه انتخاب مربی کند.

رئیس کمیته توسعه و پیشرفت فدراسیون فوتبال افزود: در حقیقت اگر قرار بر حفظ منافع باشگاه‌ها باشد نیاز است علم و تاریخچه مربیگری در کشور هم مورد بررسی قرار بگیرد تا مدیران باشگاه‌ها متوجه عمق تصمیم‌گیری‌های خود در ابتدای هر دوره از لیگ و همچنین تغییر مربی برای بهبود شرایط خود باشند.

جلالی درباره جلوگیری از هدر رفتِ منابع مالی هنگام انتخاب راهکار مناسب برای نتیجه گیری و تعیین استراتژی برای باشگاه‌های فوتبالی تصریح کرد: قطعا هیچ شرکت فعال اقتصادی در فوتبال دوست ندارد پولش را بابت انتخاب‌های ناصحیحی خرج کند بلکه تمایل دارد کار اصولی انجام دهد. همانطور که در تحقیقی مربوط به عمر مربیگری در ۲۲ دوره لیگ برتر ایران اشاره شد ۸۳ درصد تغییرات روی نیمکت یک تیم در یک فصل خنثی یا منفی بوده است. ما باید به باشگاه‌ها کمک کنیم تا علم مدیریت خود را افزایش دهند.

او با اعلام آمادگی کمیته توسعه برای کمک به باشگاه‌ها گفت: بخش توسعه و پیشرفت فدراسیون فوتبال همچون سایر بخش‌ها آمادگی خود را برای هرگونه کمکی به باشگاه‌ها در زمینه سنجش انتخاب مربیان و تعیین استراتژی برای تیم‌ها و مدیران اعلام می‌کند.

جلالی درباره فعالیت مهم دیگر در زمینه آموزش مربیان برای پیشرفت آنها در علم فوتبال خاطرنشان کرد: با تغییرات کلی در این حوزه روبرو هستیم. مطالب درسی و نحوه برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای مربیان به طور کامل تغییر می‌کند. علاوه بر سرفصل‌های AFC نیازمند نکته‌های مرتبط با فوتبال روز دنیا هستیم تا به مربیان خود آموزش دهیم. ضمن اینکه مدرک مربیگری باید همیشه به روز رسانی شود و این موضوع با برگزاری کارگاه‌های مرتبط با سطح مربیان اتفاق می افتد.

رییس کمیته توسعه و پیشرفت فدراسیون فوتبال به تیم های پایه نیز اشاره کرد و یادآور شد: فعالیت های فدراسیون فوتبال بسیار گسترده است که شامل هفت رده سنی در فوتبال پایه است. با توجه به آنچه در قانون آمده است بررسی های جمعی صورت گرفته که در اختیار هیات رییسه فدراسیون نیز قرار گرفته تا آنها در این باره تصمیم گیری نهایی داشته باشند.

منبع: ايسنا
کدخبر: ۱۱۹۸۴
ارسال نظر