کدخبر: ۱۱۹۸۸

تاج: قانون فرپلی مالی تا ۶ ماه دیگر تصویب می‌شود/ ۴ باشگاه ورشکسته داریم

رئیس فدراسیون فوتبال درباره تصویب قانون فرپلی مالی توضیحاتی ارائه کرد.

تاج: قانون فرپلی مالی تا ۶ ماه دیگر تصویب می‌شود/ ۴ باشگاه ورشکسته داریم

به گزارش 24 آنلاین، مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال پس از پایان جلسه توجیهی فرپلی مالی در وزارت ورزش و جوانان با حضور وزیر ورزش و مدیران عامل باشگاه‌ها، اظهارکرد: خودم می‌دانستم قانون فرپلی مالی از سوی فیفا ابلاغ خواهد شد و الزامات آن را بیشتر خواهند کرد. وقتی فرپلی مالی را عنوان کردیم، مورد انتظار و انتقاد باشگاه‌ها بود اما امروز ارزیابی ۸۰ درصد باشگاه‌ها از این موضوع مثبت بود. چون متوجه شدند اگر ما این کار را انجام نمی‌دادیم امروز بدهی باشگاه‌ها فوق‌العاده بیشتر بود.

وی ادامه داد: ما با توجه به سقفی که در نظر گرفته بودیم، اعلام کرده بودیم که باشگاه‌ها نباید بیش از این هزینه کنند و فرپلی مالی هم دقیقاً قانونی به نام سربه سر دارد. یعنی هر مقداری که درآمد دارید به اندازه همان مقدار می‌توانید هزینه کنید و در قانون جدید هم نباید بیشتر از ۷۰ درصد برای تیم بزرگسال فوتبال باشگاه هزینه شود. اگر باشگاه‌ها خیلی درآمدزایی داشتند باید این درآمد را روانه تیم‌های بانوان و پایه و در واقع اقدامات توسعه‌ای کنند.

تاج گفت: امروز در خصوص فرپلی مالی مفصل بحث کردیم و قانون مجلس نیز خوشبختانه به صورتی است که وزارت ورزش را مکلف کرده است که حتماً فرپلی مالی را انجام دهد و وزارت ورزش نیز فدراسیون فوتبال را در این زمینه مکلف کرده است تا با نظر کارشناسان این قانون را که برگرفته از قانون سال گذشته است و ایراداتی هم داشت، وارد مجمع  فدراسیون شود و با تصویب مجمع به منزله قانون دربیاید. در این خصوص شش ماه وقت داریم.

رئیس فدراسیون فوتبال عنوان کرد: در این زمینه باید در خصوص درآمدهای پایدار و فرپلی مالی صحبت کنیم. در اروپا بحث فرپلی مالی از سال ۲۰۱۰ شروع شده است و تا سال ۲۰۱۶ باشگاه‌های ضررده به بحث سربه سر رسیده‌اند و از همین‌ راه در سال ۲۰۱۷ به سود رسیده‌اند و در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ کمی به خاطر کرونا دچار مشکل شدند. ما اکنون شرایط ۲۰۱۱ اروپا را داریم و ۴ باشگاه ما ورشکسته هستند که در جلسه مفصل در این زمینه به وزیر ورزش گزارش دادیم.

منبع: ايسنا
کدخبر: ۱۱۹۸۸
ارسال نظر