کدخبر: ۱۲۲۹۶

تراکتور و سپاهان قهرمان نمی شوند/ نکونام نباید دنبال حاشیه باشد

کارشناس فوتبال با بیان اینکه رقابت قهرمانی بین دو تیم استقلال و پرسپولیس است، گفت: دو تیم تراکتور و سپاهان از کورس قهرمانی جا مانده اند و نمی توان آنها را مدعی دانست.

تراکتور و سپاهان قهرمان نمی شوند/ نکونام نباید دنبال حاشیه باشد

به گزارش 24 آنلاین، تیم‌های فوتبال استقلال تهران و پرسپولیس روز گذشته جمعه ۲۴ فروردین موفق شدند با شکست آلومینیوم اراک و ملوان بندرانزلی فاصله خود را با سایر مدعیان قهرمانی افزایش دهند. استقلال با ۵۰ و پرسپولیس با ۴۹ امتیاز به ترتیب در جایگاه اول و دوم جدول رده بندی قرار دارند و با توجه به ۷ هفته تا پایان مسابقات، بازی‌های باقی مانده این دو تیم برای کسب عنوان قهرمانی بسیار مهم و حساس به شمار می‌رود.

ابراهیم قاسمپور کارشناس فوتبال، در خصوص دیدارهای باقی مانده تا پایان فصل بیست و سوم لیگ برتر اظهار داشت: من فکر می‌کنم دیگر مدعی قهرمانی نیستند و فاصله زیادی با استقلال و پرسپولیس گرفته‌اند. قهرمانی را باید از آن یکی از دو تیم پایتخت دانست و با توجه به حساسیت مسابقات نمی‌توان از الان تشخیص داد که چه تیمی می‌تواند عنوان قهرمانی را به دست آورد.

او ادامه داد: از دو تراکتور و سپاهان نباید انتظار قهرمانی داشت چون در دیدارهای اخیر خود نتایج خوبی را به دست نیاورده و باید برای کسب سهمیه آسیایی بجنگند. از این سو رقابت دو تیم استقلال و پرسپولیس برای قهرمانی خیلی مهم است و امیدوارم در ۷ بازی باقی مانده شاهد رقابت‌های خوبی از هر دو تیم باشیم و در پایان هر تیمی که شایسته کسب عنوان قهرمانی است بتواند به آن دست یابد.

قاسمپور در خصوص شرایط تیم‌های پایین جدولی که غالباً تیم‌های خوزستانی تشکیل می‌دهند، گفت: شرایط استقلال خوزستان در نیم فصل دوم بهتر شده و امیدواری برای بقا در لیگ برتر خیلی در این تیم دیده می‌شود، اما صنعت نفت اصلاً شرایط خوبی ندارد و شانس کمی برای حضور در فصل بیست و چهارم دارد. پس از اینکه نفت برابر سپاهان توانست بازی خود را با پیروزی پشت سر بگذارد خیلی برای این تیم امیدوارم شدم اما در بازی با استقلال خوزستان واقعاً شرایط به گونه‌ای پیش رفت که نمی‌توان از این تیم انتظار پیروزی دانست.

کارشناس فوتبال در رابطه با اعتراض تیم‌ها به داوری و همچنین بیانیه نویسی باشگاه‌ها بیان کرد: در لیگ امسال هم تیم‌های پایین جدولی و هم تیم‌های بالای جدولی به داوری معترض بودند و تا حدودی باید به اعضای تیم‌ها حق داد. واقعاً در برخی از بازی‌ها قضاوت‌های خوبی را از داوران شاهد نیستیم و برخی از آنها اشتباهات فاحش و غیرقابل جبرانی را مرتکب شدند. این موضوع می‌طلبد که اعضای فدراسیون فوتبال در چینش داوران برای بازی‌های لیگ برتر دقت بیشتری را به خرج دهند تا باعث کاهش اعتراضات تیم‌ها باشیم.

او در پایان تصریح کرد: بهتر است باشگاه‌ها در مقطع کنونی که بازی‌های بسیار مهمی را در پیش دارند برای جلوگیری از به وجود آمدن حاشیه در تیم‌های خود، بیشتر به مسائل فنی بپردازند تا اینکه وقت خود را برای نوشتن بیانیه بگذارند. استقلال در صدر جدول قرار دارد و مدعی اصلی قهرمانی به حساب می‌آید، جواد نکونام شاگرد من بوده است و به او توصیه می‌کنم که تمرکز خود را برای پیروزی در دیدارهای باقی مانده بگذارد و کاری به بیانیه‌ها نداشته باشد.

منبع: مهر
کدخبر: ۱۲۲۹۶
ارسال نظر