کدخبر: ۱۲۵۴۱

رقابت برادران عالمیان با یک حریف سرسخت در انتخابی المپیک پاریس

برادران عالمیان برای رسیدن به یک سهمیه المپیک پاریس در مسابقات انتخابی المپیک آسیای میانه رقیب سرسختی خواهند داشت.

رقابت برادران عالمیان با یک حریف سرسخت در انتخابی المپیک پاریس

به گزارش 24 آنلاین، مسابقات انتخابی المپیک تنیس روی میز در منطقه آسیا میانه از ۲۸ اردیبهشت در ازبکستان آغاز می‌شود. نوشاد عالمیان به همراه برادرش نیما عالمیان در این مسابقات به رقابت می‌پردازند تا یکی از آنها بتواند این سهمیه را از آن خود کند.

نوشاد عالمیان برای اعزام به این مسابقات انتصاب شد اما برادرش نیما توانست در مسابقات انتخابی تیم ملی، مدعیان داخلی را پشت سر بگذارد و انتخاب شود.

نوشاد و نیما عالمیان در انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو هم حضور داشتند که نیما در مرحله نیمه نهایی برادرش را شکست داد و فینالیست شد. او در فینال هم بازیکن اربکستان را مغلوب کرد و توانست سهمیه منطقه آسیا میانه را بگیرد.

رقابت این دو برادر در مسابقات انتخابی المپیک تاکنون به نفع برادر کوچکتر بوده و در مرحله اول مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۱۶ ریو نیز نیما با شکست نوشاد سهمیه گرفت.

به نظر نمی‌رسد این دو برادر در این دوره از مسابقات کار آسانی پیش رو داشته باشند چون یک حریف سرسخت دارند.

گراسیمنکو ۲۷ ساله از قزاقستان اصلی‌ترین رقیب این دو برادر در مسابقات آسیای میانه است.

گراسیمنکو در حال حاضر در رده ۴۱ رنکینگ جهان قرار دارد. او در رقابت با بازیکنان ایرانی همیشه دردسر سازبوده و تصور می‌شود در این دوره اجازه ندهد یکی از دو برادر عالمیان به راحتی به سهمیه المپیک برسند.

گفته می‌شود زوخید بازیکن ازبکستان هم در این مسابقات حضور دارد و او هم می‌تواند برادران عالمیان را با چالش روبرو کند.

نوشاد و نیما عالمیان هشت اردیبهشت از فرانسه به ایران می‌آیند. ۱۲ اردیبهشت نیز مسابقات عربستان برگزار می‌شود و نوشاد عالمیان و امیرحسین هدایی با توجه به رنکینگ جهانی در این مسابقات حضور دارند. فدراسیون برای نیما عالمیان درخواست وایلدکارت داده است و در صورت گرفتن وایلدکارت او هم می تواند قبل از انتخابی المپیک در یک مسابقه بین المللی شرکت کند.

منبع: ايسنا
کدخبر: ۱۲۵۴۱
ارسال نظر