کدخبر: ۱۲۶۷۳

عملکرد تیم ملی فوتسال ایران برابر افغانستان نشان دهنده شخصیت قهرمان بود

کارشناس فوتسال معتقد است تیم ملی ایران در دیدار نخست برابر افغانستان در جام ملت های آسیا عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشت و نشان داد که برای قهرمانی پا به این مسابقات گذاشته است.

عملکرد تیم ملی فوتسال ایران برابر افغانستان نشان دهنده شخصیت قهرمان بود

به گزارش 24 آنلاین، تیم ملی فوتسال ایران در نخستین دیدار خود در رقابت‌های جام ملت‌های ۲۰۲۴ آسیا به مصاف افغانستان رفت و توانست با نتیجه ۳ بر یک به پیروزی برسد.

اسماعیل تقی پور کارشناس و پیشکسوت فوتسال به بررسی عملکرد تیم ملی در نخستین دیدار خود پرداخت و گفت: در هر تورنمنتی بازی اول سخت است و اینکه بازیکنان در مسابقات جا بیفتند زمان بر است. از سوی دیگر باید گفت که افغانستان به نوعی یک تیم ایران دیگر بود چرا که بسیاری از بازیکنان این تیم در لیگ برتر ایران بازی می‌کنند و سرمربی این تیم هم ایرانی است و به همین دلیل شناخت کاملی از ما داشتند. خوشبختانه بازیکنان ما توانستند در دیدار اول ۳ امتیاز بازی را کسب کنند و شخصیت قهرمانی خود را به نمایش بگذارند. یقین دارم بازی به بازی عملکرد تیم بهتر می‌شود.

وی ادامه داد: در خط دفاعی نسبت به تورنمنت ویتنام پیشرفت داشتیم و این بازی نشان داد که نقاط ضعف تیم در خط دفاعی برطرف شده است. بازی اول سختی‌های خاص خودش را دارد اما بازیکنان ما خوب بازی کردند. چند بازیکن تیم ملی هم برای نخستین بار در جام ملت‌ها حضور داشتند و وحید شمسایی هم از آنها استفاده کرد تا ترس و استرس آنها از این مسابقات بریزد. استفاده از همه نفرات تیم در این بازی اتفاق خوبی بود که وحید شمسایی رقم زد. تیم ایران مدعی قهرمانی است و امیدوارم این قهرمانی را به دست بیاوریم.

تقی پور در خصوص عملکرد لژیونرها در این بازی گفت: ما از لژیونرها انتظار بیشتری داریم و البته زمان می‌برد که در ترکیب تیم جا بیفتند. سالار آقاپور، مسلم اولادقباد و سعید احمدعباسی در بازی‌های بعدی حتماً عملکرد بهتری از خود به نمایش خواهند گذاشت. ضمن اینکه نبود حسین طیبی در این بازی حس می‌شد و جای خالی او دیده می‌شود. اما بازیکنان در این بازی فعل خواستن را صرف کردند و نشان دادند که برای قهرمانی به این مسابقات آمده‌اند. امیدوارم پیشکسوتان و اصحاب رسانه از تیم حمایت کنند. زحمت یک سال تیم‌ها در باشگاه‌ها به این خاطر است که تیم ملی بتواند در دیدارهای بین المللی بهترین نتیجه را کسب کند.

او در پایان به شکست ژاپن برابر قرقیزستان در نخستین بازی واکنش نشان داد و گفت: این شکست نوید خوبی برای تیم ملی است و قهرمانی در آسیا امری در دسترس خواهد بود.

منبع: مهر
کدخبر: ۱۲۶۷۳
ارسال نظر