کدخبر: ۱۴۲۰۷

پرسپولیس در بازی امشب تنهاست/ جنگ برای زندگی در دیدار شمال و جنوب

سرخپوشان تهرانی که رقابتی نزدیک و فشرده با استقلال در صدر جدول دارند، برای عقب نماندن از کورس چاره ای جز پیروزی برابر تیم سختکوش هوادار ندارد این در حالی است که آنها هواداران خود را ندارند.

پرسپولیس در بازی امشب تنهاست/ جنگ برای زندگی در دیدار شمال و جنوب

به گزارش 24 آنلاین، هفته بیست و هفتم لیگ برتر فوتبال کشور امروز شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ با برگزاری پنج دیدار در حالی پیگیری می‌شود که تأثیر بسزایی در جدول رده بندی لیگ برتر بخصوص در صدر و قعر آن دارد.

نزدیک بودن تیم‌ها در نیمه پایینی جدول باعث شده تا مس رفسنجان که در رده دهم است همچون هوادار، پیکان، صنعت نفت آبادان، نساجی مازندران و فولاد و استقلال خوزستان خطر سقوط به لیگ یک را احساس کنند. از این رو تقابل مستقیم تیم‌های انتهای جدول می‌تواند تکلیف بسیاری از معماهای سقوط را حل کند.

بازی شجاعان!

شمس آذر قزوین و ملوان بندرانزلی نخستین بازی روز شنبه را برگزار می‌کنند. دو تیمی که در فصل جاری با وجود تمام فراز و نشیب‌ها آماری قابل قبول از خود به نمایش گذاشتند. ملوان با مهدی تارتار نتیجه‌های فوق‌العاده‌ای را کسب کرد تا با کمترین ادعا و فارغ از قراردادهای گران قیمت با ۴۰ امتیاز در رده پنجم قرار دارد.

شمس آذر نیز در اولین حضور خود در لیگ برتر و کسر سه امتیاز در ابتدای فصل از سوی کمیته انضباطی به خوبی توانست از پس حریفان قدرتمند خود برآید تا حالا با ۳۵ امتیاز در نیمه بالای جدول حاضر شده و عرض اندام کند.

روز متفاوت پرسپولیس در تهران/ جنگ برای زندگی در نبرد شمال و جنوب

پرسپولیس و هوادار

همچنین تقابل پرسپولیس با هوادار نیز حائز اهمیت است. شاگردان اوسمار ویه را در پرسپولیس برای ماندن در کورس قهرمانی با استقلال باید شاگردان مسعود شجاعی را شکست دهند. این در حالی است که هوادار برای ایجاد حاشیه امن باید پرسپولیس را در ورزشگاه پاس متوقف کند.

کمبود ورزشگاه استاندارد در سطح شهر تهران نیز باعث ایجاد حاشیه‌ای دیگر برای این دیدار شده است. پرسپولیس در اوج نبرد با استقلال از حضور هوادارانش محروم است و باید بدون تماشاگر مقابل هوادار بازی کند. حالا باید دید مسعود شجاعی که خون تازه‌ای در رگ‌های هوادار جاری کرده است می‌تواند پرسپولیس را در مسیر صدرنشینی موقت متوقف کند یا بار دیگر سرخ‌ها به جان استقلال استرس می‌اندازند تا بازی روز دوشنبه خود با فولاد را حساس‌تر از همیشه بدانند.

تقابل نویدکیا با خاطره‌ها

مس رفسنجان از زمان ورود محرم نویدکیا به عنوان سرمربی این تیم نباخته بود تا اینکه صنعت نفت آبادان و هفته قبل توانست در اوج ناباوری آنها را ببرد. حالا نویدکیا که با سپاهان بارها و بارها به موفقیت رسیده است باید مقابل تیمی قرار بگیرد که همه چیز را در فوتبال مدیون آنهاست. شاید مرد آرام و محجوب نیمکت مس بتواند توانایی‌های فنی خود را به رخ زردپوشان بار دیگر بکشاند تا آنها برای حفظ مورایس بیشتر تردید کنند و نویدکیا راهی به نیمکت این تیم پیدا کند.

نفت دنبال شکوفایی با آلومینیوم

فراز کمالوند بهتر از هر کس می‌داند برای حفظ صنعت نفت باید فرمول آلومینیوم را در تاکتیک‌های خود حل کند. نفتی‌ها که هفته گذشته پیروزی روحیه بخشی مقابل مقابل رفسنجان کسب کردند حالا دنبال فرار از منطقه سقوط با کسب پیروزی مقابل آلومینیوم در اراک هستند.

تراکتور دنبال جایگاه سپاهان

تراکتور و گل گهر سیرجان نیز دیگر بازی امروز هفته بیست و هفتم را برگزار می‌کنند سرخپوشان تبریزی میزبان شاگردان مارینوس اوزونیدیس هستند تا پس از برتری در دیدار قبلی خارج از خانه دنبال بردی دیگر باشند و جایگاه خود را در صورت تزلزل سپاهان اصفهان نیز بهبود بخشیده و به رتبه سوم صعود کنند.

برنامه بازی‌های امروز به شرح زیر است:

* شمس آذر - ملوان - ساعت ۱۷:۱۵
* مس - سپاهان - ساعت ۱۷:۵۰
* هوادار - پرسپولیس - ساعت ۱۸:۲۰
* آلومینیوم - صنعت نفت - ساعت ۱۸:۳۰
* تراکتور - گل گهر - ساعت ۱۸:۵۰

دوشنبه ۲۴ اردیبهشت:

* ذوب آهن اصفهان - پیکان تهران - ساعت ۱۸:۱۵
* استقلال خوزستان - نساجی مازندران - ساعت ۱۹:۳۰
* استقلال تهران - فولاد خوزستان - ساعت ۱۹:۳۰

روز متفاوت پرسپولیس در تهران/ جنگ برای زندگی در نبرد شمال و جنوب

 
منبع: مهر
کدخبر: ۱۴۲۰۷
ارسال نظر