کدخبر: ۱۵۴۷۳

سهمیه ایران در لیگ نخبگان فوتبال آسیا کاهش یافت

کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) آخرین رده‌بندی باشگاهی را اعلام کرد که تیم‌های عربستانی در صدر جدول قرار گرفتند.

سهمیه ایران در لیگ نخبگان فوتبال آسیا کاهش یافت

به گزارش 24 آنلاین، پرونده مسابقات فوتبال باشگاهی قاره آسیا در فصل 24-2023 با قهرمانی تیم‌های سنترال کوست مراینرز استرالیا و العین امارات در رقابت‌های AFC CUP و لیگ قهرمانان آسیا بسته شد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) در پایان مسابقات این فصل، رده‌بندی امتیازی کشورها بر مبنای عملکرد نمایندگان آنها در هشت فصل اخیر بازی‌های باشگاهی آسیا را منتشر کرد که ایران با کسب 68.640 امتیاز، در جایگاه ششم این رده‌بندی قرار دارد. عربستان، ژاپن، کره جنوبی، امارات و قطر در رتبه‌های اول تا پنجم رده‌بندی ایستاده‌اند
 

کاهش سهمیه ایران در لیگ نخبگان آسیا

10 کشور برتر رده‌بندی امتیازی AFC

 

سهمیه تیم‌ها برای فصل آینده فوتبال باشگاهی آسیا نیز بر مبنای همین رده‌بندی تعیین می‌شود. مطابق اعلام AFC، ایران در فصل 26-2025 لیگ نخبگان آسیا دارای 1+1 سهمیه خواهد بود. به این ترتیب یک تیم از کشورمان در مرحله گروهی لیگ نخبگان شرکت می‌کند و تیم دیگری از ایران، بخت خود برای حضور در لیگ نخبگان را در مرحله پلی‌آف این مسابقات می‌آزماید. کشورمان یک سهمیه هم در سطح دوم فوتبال باشگاهی آسیا (لیگ قهرمانان آسیای 2) خواهد داشت.

 

عربستان و ژاپن با کسب سه سهمیه مستقیم لیگ نخبگان و یک سهمیه در لیگ قهرمانان 2، گوی سبقت را از در این زمینه از سایر کشورها ربوده‌اند. امارات، قطر، کره جنوبی و چین هم 1+2 سهمیه در لیگ نخبگان و یک سهمیه در لیگ قهرمانان 2 کسب کرده‌اند.

کاهش سهمیه ایران در لیگ نخبگان آسیا

سهمیه 10 کشور برتر غرب آسیا در فصل 26-2025 مسابقات باشگاهی قاره کهن

 

ایران در فصل 25-2024 مسابقات باشگاهی آسیا دارای دو سهمیه مستقیم و یک سهمیه در مرحله پلی‌آف لیگ نخبگان خواهد بود. یک تیم از کشورمان هم در لیگ قهرمانان آسیای 2 شرکت می‌کند. به این ترتیب، یک سهمیه فوتبال ایران در رقابت‌های باشگاهی قاره کهن که به لیگ نخبگان آسیا مربوط می‌شود، کاهش می‌یابد.

منبع: ايسنا
کدخبر: ۱۵۴۷۳
ارسال نظر