کدخبر: ۱۵۷۰۳

شهید رئیسی به دنبال عدالت در ورزش بود

شهید جمهور تا آخرین لحظه‌ دست از تلاش برای رشد و ارتقا ایران اسلامی بر نداشت و برای ورزش دوستان نیز آینده‌ای پر امید را ترسیم کرد تا بیش از گذشته شاهد درخشش ورزشکاران در عرصه‌های بین‌المللی باشیم.

شهید رئیسی به دنبال عدالت در ورزش بود

به گزارش 24 آنلاین، 

یکی از وعده‌های دولت سیزدهم در تمامی مناظره‌ها و بحث‌ها، توسعه ورزش کشور و در راستای آن ایجاد شادابی و سلامت هر چه بیشتر در جامعه و بالابردن پرچم ایران در عرصه‌های بین‌المللی ورزش بود.

پیشنهاد «حمید سجادی» به عنوان وزیر ورزش و جوانان که به دلیل کسالت بعد از حادثه سقوط بالگرد وزیر در تاریخ چهارم اسفند سال ۱۴۰۱ در استان کرمان، از این سمت استعفا داد و پس از آن پیشنهاد «کیومرث هاشمی» به عنوان وزیر ورزش و جوانان به مجلس، آغاز فعالیت‌های دولت سیزدهم در ورزش بود.

واحدهای تقدیر از برترین‌های قرن ورزش، تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام ورزشی، مشارکت دادن مردم در سهام ورزشی و برقراری عدالت ورزشی در کنار تشویق و ترغیب جوانان به ورزش، ‌ازدواج و تحکیم خانواده در کارنامه‌ دولت شهید آیت‌الله «سید ابراهیم رئیسی» به خوبی پاش شد.

«علیرضا پورسلمان» رئیس فدراسیون شمشیربازی و مدیر کل سابق ورزش و جوانان استان یزد در حاشیه سفر خود به استان یزد در گفت‌وگو با ایسنا ضمن ابراز تاثر از سانحه دلخراش سقوط بالگرد رئیس جمهور و هیئت همراه، گفت: یک بار دیگر به نمایندگی از جامعه ورزش شمشیربازی، شهادت رئیس جمهور و  هیئت همراه را به پیشگاه مقام‌ معظم رهبری و مردم شریف ایران تبریک و تسلیت عرض می‌کنم.

وی در ادامه گفت: شهید رئیسی به قولشان به عنوان «وعده صادق» در حوزه ورزش به خوبی عمل کردند و یکی از اقدامات درست و به جای ایشان در هر دو مرتبه، انتخاب وزیری شایسته از جنس ورزش و با نگاه حرفه‌ای و دقیق به تمام مسائل بود که باعث امیدواری جامعه ورزش نسبت به آینده و اطمینان خاطر از آینده‌ای روشن‌تر در این حوزه شد.

رئیس فدراسیون شمشیربازی افزود: آقای رئیسی سه بار شخصاً در محل وزارت ورزش حضور پیدا کردند که این حضور بی‌نظیر و شاید هم کم نظیر بود و حتی شورای عالی ورزش به ریاست شخص رئیس جمهور تشکیل شد.

پورسلمان با اشاره به این که در دولت سیزدهم تکمیل طرح‌های نیمه ورزشی در استان‌ها و اختصاص بودجه مناسب به این مهم بی‌نظیر بود، گفت: در دوره مدیریتی من در اداره ورزش و جوانان بودجه خوبی برای تکمیل طرح های ورزشی نیمه تمام استان اختصاص داده شد که برخی از این پروژه ها در همان زمان افتتاح و برخی دیگر در آینده‌ای نزدیک مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت؛ هم چنین دستور ساخت ورزشگاه بزرگ تهران برای رفع نیازهای کشور با توجه به علاقه و نیازهای نسل جوان دستاورد بزرگی برای ورزش در حوزه توسعه زیر ساخت‌ها به شمار می‌آید.

وی با تاکید بر این که تجلیل از ورزشکاران و پرداخت پاداش‌هایشان همیشه جزو دغدغه‌های ورزشکاران بود، گفت: در دولت شهید جمهور، کار به‌ نحوی برنامه ریزی شده بود که اهدای جوایز مدال‌آوران به خصوص قهرمانان المپیک و پارالمپیک توکیو آن هم بعد از حدود کمتر از سه‌ ماه از پایان بازی‌ها در مراسمی که با حضور شخص رئیس جمهور برگزار شد، رضایت اهالی ورزش را به دنبال داشت.

رئیس فدراسیون شمشیربازی خاطر نشان کرد: با دستور شهید جمهور و همچنین انتخاب وزیر متخصص، وزارت ورزش نیز هم اکنون با برنامه در حال مدیریت است و اقداماتی مانند برنامه ریزی آمایش سرزمینی ورزش، برنامه توسعه و گسترش ورزش ایران در دستور کار این وزارتخانه است.

پورسلمان با تاکید بر این که باید با موفقیت در المپیک پاسخ اعتماد رییس جمهور شهیدمان را بدهیم، گفت: تمام این‌ها گوشه کوچکی از خدمات و نگاه رئیس‌جمهور مردمی، شهید آیت‌الله رئیسی به ورزش بود که شاید مهمترین آن‌ها همان نگاه عدالت محورانه ایشان به ورزش و ورزشکاران بود.

منبع: ايسنا
کدخبر: ۱۵۷۰۳
ارسال نظر