کدخبر: ۱۶۴۰۷

دژاگه: وضعیت حواشی لیگ برتر هر سال بدتر می‌شود

هافبک پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان تأکید کرد، حواشی مسابقات لیگ برتر هر سال بدتر از سال‌های قبل می‌شود.

دژاگه: وضعیت حواشی لیگ برتر هر سال بدتر می‌شود

به گزارش 24 آنلاین، اشکان دژاگه در حاشیه برگزاری دوره A مربیگری فوتبال راجع به پرونده فساد در فوتبال، اظهار داشت: بازی‌ها را دنبال می‌کردم و یک چیزهایی شنیده بودم که آدم را ناراحت می‌کند، ولی نمی‌توانم زیاد راجع به آن حرفی بزنم. من داخل این موضوع نبودم که بدانم چه اتفاقی افتاده است. این اتفاقات جاهای دیگر (کشورهای دیگر) هم افتاده است. چون وقت پیگیری و دنبال کردن آن را نداشتم نمی‌توانم زیاد در مورد آن صحبت کنم. من فقط شنیدم یکسری اتفاقات افتاده است و بعضی باشگاه‌ها با محرومیت روبه‌رو شدند. نمی‌توانم چیز زیادی درباره آن بگویم.

وی در مورد کلاس مربیگری و اهدافش در این زمینه، خاطر نشان کرد: من دوره مربیگری B خودم را در کشور قطر گذراندم. با آقامسعود (شجاعی) که صحبت کردم، به من گفت که دوره A در ایران برگزار می‌شود. بنابراین برای دوره A امکانش وجود داشت که در اینجا (ایران) حاضر شوم. همانطوری که در زمین فوتبال سعی کردم صد درصد و پرانرژی جلو بروم، سعی می‌کنم این راه را در مربیگری هم ادامه بدهم. البته تازه این شروع راه است.

هافبک پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان در پاسخ به این پرسش که آیا قصد دارد به‌عنوان دستیار مسعود شجاعی فعالیت کند، گفت: فعلاً اجازه بدهید این چند هفته که جلوی ماست به خیر بگذرد و پرانرژی جلو برویم تا بعد ببینیم در آینده چه اتفاقی می‌افتد.

دژاگه درباره تساوی ایران و ازبکستان در دور برگشت مرحله دوم انتخابی جام جهانی 2026 در قاره آسیا، تصریح کرد: فکر می‌کنم هدف تیم ملی فوتبال کشورمان صدرنشینی در مرحله گروهی بود که این اتفاق افتاد. نباید خیلی زیاد این بازی آخر را هم جدی گرفت که مثلاً در خانه تیم ملی مساوی کرد. مهم این است که برای مرحله بعد چه اتفاقی می‌افتد، چرا که مرحله بعد خیلی سخت‌تر می‌شود و تیم (ملی) بازی‌های پرفشارتری خواهد داشت. تیم ملی بازیکنان خوبی دارد و فکر می‌کنم و امیدوارم در مرحله بعد هم نتیجه خوبی بگیرد.

وی راجع به تغییر نسل تیم ملی فوتبال کشورمان اظهار داشت: یک روزی باید این اتفاق بیفتد. در دوره ما هم همینطور بود. البته نمی‌توانیم همه بازیکنان باتجربه را به یکباره از لیست تیم ملی خارج کنیم. هر سال و در آینده نیز همین اتفاق می‌افتد. اینقدر بازیکنان خوبی در کشورمان داریم که فقط بازیکنان باید تلاش کنند. از طرف فدراسیون و کشور هم باید تلاش شود که به این بازیکنان کمک شود.

بازیکن پیشکسوت هرتابرلین و ولفسبورگ در مورد اینکه وضعیت تیم ملی آلمان را در یورو 2024 چطور ارزیابی می‌کند، گفت: این دوره یورو خیلی جالب است، چرا که در آلمان برگزار می‌شود. برای آلمان این مسابقات خیلی مهم است و در افتتاحیه تورنمنت هم حضور دارد. در تیم ملی آلمان هم اتفاقاتی افتاده است و برخی بازیکنان تغییر کردند. در این تیم هم شاهد حضور بازیکنان جدید هستیم. البته تیم آنها مثل قبل و آلمانی که همیشه می‌شناختیم، نیست. بازیکنانی مانند تونی کروس که بعداً به لیست اضافه شدند برای تیم ملی آلمان خیلی مهم هستند، چرا که این بازیکنان با تجربه بالای خودشان می‌توانند به تیم کمک کنند. با وجود اینکه اسکاتلند تیم خیلی خوبی دارد، فکر می‌کنم آلمان در دیدار امشب (افتتاحیه) می‌تواند برنده شود.

وی در مورد اینکه چه تیمی را مدعی عنوان قهرمانی در یورو 2024 می‌داند، تأکید کرد: باید اجازه بدهیم کمی مسابقات پیش برود و شرایط را ببینیم، ولی فکر می‌کنم فرانسه همیشه تیم قدرتمندی دارد و از بازیکنان خوب زیادی در ترکیب خود بهره می‌برد. البته تیم‌هایی مانند پرتغال بازیکنان خوبی دارند، ولی فرانسه در هر دوره می‌تواند مدعی باشد.

«فصل بیست‌وسوم لیگ برتر فوتبال ایران را چطور ارزیابی می‌کنید، لیگی که حواشی‌اش پررنگ‌تر از متن بود، از اعتراضات کادر فنی تیم‌ها تا کمبود زیرساخت‌ها؟»، دژاگه در واکنش به این سؤال تسنیم، تصریح کرد: این اتفاقات هر سال می‌افتد، حتی در سال‌هایی که خودم بازی می‌کردم هم شاهد این اتفاقات، حواشی و اعتراض نفرات روی نیمکت تیم‌ها بودیم. متأسفانه این قضیه‌ها درست نشده است و بدتر هم می‌شود. ما امیدواریم این اتفاقات کمتر بیفتد و دیگر اصلاً در فوتبال وجود نداشته باشد. امیدوارم روزی برسد که همه تیم‌ها به اتفاقات درون زمین متمرکز شوند و بیشتر به آن رسیدگی کنند.

منبع: تسنیم
کدخبر: ۱۶۴۰۷
ارسال نظر