کدخبر: ۱۷۲۰۳

بارسلونا در حال تلاش برای بازگشت به نیوکمپ است

بارسلونا در حال مذاکره با یوفا است تا مجوز بازگشت به ورزشگاه «نیوکمپ» را دریافت کند و بتواند آخرین بازی مرحله گروهی لیگ قهرمانان در فصل آینده را در این ورزشگاه به میدان برود.

بارسلونا در حال تلاش برای بازگشت به نیوکمپ است

به گزارش 24 آنلاین، باشگاه فوتبال بارسلونا در حال مذاکره با یوفا است تا بتواند آخرین بازی مرحله گروهی لیگ قهرمانان در فصل ۲۰۲۴-۲۵ را در ورزشگاه «اسپاتیفای نیوکمپ» برگزار کند. بارسلونا پس از آنکه تصمیم گرفت ورزشگاه خانگی خود را مورد بازسازی گسترده قرار دهد بازی های خود را در ورزشگاه «المپیک لوئیس کومپانیس» (مونتجوئیک) برگزاری کرد.

اما این درخواست به دلیل قوانین سختگیرانه یوفا ممکن است چالش‌برانگیز باشد، زیرا طبق ماده ۲۵.۰۸ مقررات لیگ قهرمانان، تیم‌ها باید تمامی بازی‌های مرحله گروهی را در یک ورزشگاه برگزار کنند. علاوه بر این، هر گونه تغییر در محل برگزاری بین مرحله گروهی و مرحله حذفی باید از قبل با یوفا توافق شود.

برنامه رادیویی «Tot Costa» گزارش داد که بارسا امیدوار است بتواند در پایان دسامبر به ورزشگاه اصلی خود، «اسپاتیفای نیوکمپ»، بازگردد. با این حال، اگر نتواند مجوز این کار را از یوفا بگیرد، مجبور خواهد بود یکی از بازی‌های مهم خود در لیگ قهرمانان را در ژانویه یا آخرین دیدار مرحله گروهی (۲۹ ژانویه) را در ورزشگاه المپیک برگزار کند.

این وضعیت باعث شده است که بارسلونا تلاش‌های خود را برای بازگشت سریع‌تر به خانه افزایش دهد، تا بتواند برابر رقبای خود در لیگ قهرمانان در بهترین شرایط ممکن حاضر شود. این تلاش‌ها نشان‌دهنده اهمیت استادیوم

اصلی برای تیم و هواداران است، زیرا بازگشت به نیوکمپ می‌تواند به بارسلونا انگیزه و قدرت بیشتری در مسابقات بدهد.
تلاش بارسلونا برای بازگشت به ورزشگاه اصلی خود پیش از موعد نشان‌دهنده اهمیت و تاثیرگذاری محل برگزاری مسابقات بر عملکرد تیم است. این باشگاه امیدوار است با مذاکرات مداوم بتواند رضایت یوفا را برای ایجاد یک استثنا جلب کند و از مزایای بازی در خانه بهره‌مند شود.

منبع: مهر
کدخبر: ۱۷۲۰۳
ارسال نظر