کدخبر: ۱۷۲۲۹

مشکلات تراکتور مدیریتی‌اند و مسئولان باید انتقادپذیر باشند

پیشکسوت تراکتور گفت: زنوزی باید انتقادپذیر باشد. باید حرف هواداران را بشنود و از انتقادات استقبال و از پیشنهاداتشان استفاده کند.

مشکلات تراکتور مدیریتی‌اند و مسئولان باید انتقادپذیر باشند

به گزارش 24 آنلاین، مجتبی ترشیز درباره عملکرد تراکتور در فصل گذشته اظهار کرد: عدم موفقیت تراکتور در فصل گذشته دلایل زیادی داشت که یکسری از آن‌ها به ابتدای فصل برمی‌گردد. پاکو خمس باید خودش تیم را می‌بست اما مدیریت در نحوه جذب بازیکن دخالت کرد. تراکتور فصل گذشته تایم طلایی را از دست داد و به سراغ بازیکنانی رفت که درجه یک نبودند.خمس مربی توانمندی بود اما ابزار مناسبی در اختیار نداشت. برای مثال تراکتور در بازی با پرسپولیس روی اشتباه فردی سعید کریم آذر گل دریافت کرد که در صورت حضور بازیکن با تجربه تر در آن نقطه احتمال اشتباه کمتر بود.

او ادامه داد: دومین دلیل عدم موفقیت تراکتور تعطیلات متوالی بود و همین موضوع تیم را از شرایط آرمانی دور می‌کرد. همچنین تراکتور در پنجره نقل و انتقالات نیم فصل عملکرد چندان جالبی نداشت، مهدی عبدی جذب شد اما کارایی لازم را نداشت و سپس رحمان جعفری به تراکتور پیوست که تا حدودی خوب بود. به نظرم خمس مربی توانمندی بود اما بعضی از استانداردها در ایران جواب نمی‌دهد، اینجا شاید نمایش زیبایی در یک بازی نداشته باشید و امتیاز بگیرید. فکر می‌کنم تراکتور بیرون از خانه بهتر بود و این نشان می‌دهد که تیم با وجود هواداران شاید یک هجمه سنگینی را احساس می‌کرد.

او اضافه کرد: مشکل عمده تراکتور در سال های اخیر مدیریت باشگاه بوده است. مدیریت در لحظات حساس باید رو در روی هوادار توضیحاتی ارائه می‌کرد که این کار را انجام نداد. مگر چه ایرادی دارد هوادار را از اتفاقات باشگاه خبردار کنند؟ در کل دنیا هم این اتفاق می‌افتد.

هافبک سابق تراکتور درباره بحث واگذاری این تیم گفت: همان ابتدا که این بحث مطرح شد با توجه به قیمت گذاری انجام شده گفتم زنوزی به تیمداری ادامه خواهد داد و این اتفاقات برای کم شدن هجمه هاست. چرا که قیمتی بالایی در نظر گرفته شده بود. باید این را بدانیم که همیشه حق با هوادار است و حتی هجمه ها به سران باشگاه تراکتور هم حق بود.

ترشیز گفت: من همواره از زنوزی حمایت کردم، البته باید هم از کسی که در این شرایط اقتصادی از جیبش خرج می کند، حمایت کرد. اما زنوزی باید انتقاد پذیر باشد. باید حرف هواداران را بشنود و از انتقادات استقبال کند و همچنین از پیشنهاداتشان استفاده کند. هر یک از هواداران تراکتور می توانند یک تیم ببندند، هواداران از اکثر اتفاقات با خبر هستند و باید به نظرشان اهمیت داد.

او با اشاره به اهمیت نقش پیشکسوتان بیان کرد: متاسفانه در سال‌های اخیر، پیشکسوتان جایی در باشگاه تراکتور نداشتند. چند داور را جمع کرده اند در تیم و به هر یک سمت داده اند، مگر چه اتفاقی می‌افتد اگر امثال رسول خطیبی مدیرعامل تراکتور باشد. باشگاه باید از پیشکسوتان استفاده کند. چه تبریزی چه غیر تبریزی باید از کمک آن ها استفاده شود. هر حرفی که صحیح باشد و به پیشرفت باشگاه کمک کند، باید مورد استفاده قرار بگیرد، فرقی ندارد چه کسی آن را بازگو می‌کند؛ چه هوادار چه پیشکسوت.

پیشکسوت تراکتور درباره نقل‌وانتقالات گفت: بحث حضور سه بازیکن پرسپولیس در تراکتور مطرح است اما باید بگویم جذب بازیکن قبل از انتخاب و مشخص شدن سرمربی اتفاق جالبی نیست. درباره سرمربی هم من فکر می‌کنم گزینه داخلی به صلاح تراکتور باشد چرا که آشنا شدن گزینه های خارجی با جو و فضای فوتبال ایران زمان بر است.

منبع: ايسنا
کدخبر: ۱۷۲۲۹
ارسال نظر