کدخبر: ۱۷۴۲۷

این قهرمان جودی پارالمپیک چرا نمی‌تواند در پاریس حاضر شود؟

بعد از مشکلاتی که برای وحید نوری قهرمان پارالمپیک توکیو در رشته جودو جهت حضور در اردوهای آماده‌سازی بازی‌های پارالمپیک پاریس ایجاد شد، این بار فدراسیون جهانی پاراجودو شرط حضور این ورزشکار در پارالمپیک پاریس را دریافت تاییدیه نهایی کلاس‌بندی پزشکی عنوان کرده است.

این قهرمان جودی پارالمپیک چرا نمی‌تواند در پاریس حاضر شود؟

به گزارش 24 آنلاین، محمدرضا مظلومی، درباره وضعیت وحید نوری برای حضور در پارالمپیک پاریس، اظهار کرد: موسی غلامی، میثم بنی طبا و وحید نوری جودوکاران اعزامی ما به پارالمپیک پاریس هستند که غلامی و بنی طبا هر دو نابینای مطلق (B۱) هستند و تنها وحید نوری از نظر کلاس بندی (B۲ وB۳) یعنی کم بیناست. طی نامه ای که روز سه شنبه گذشته از فدراسیون جهانی دریافت کردیم در آن عنوان شده بود که نوری برای گرفتن تاییدیه پزشکی باید چند آزمایش دیگر انجام دهد و تا ۱۵ تیر فرصت دارد که با حضور در کشور مصر این تاییدیه را دریافت کند.

وی گفت: بعد از دریافت این نامه وحید نوری بلافاصله آزمایش‌هایی که فدراسیون جهانی قید کرده بود را انجام داد و روز شنبه ۹ تیر در سایت فدراسیون جهانی بارگذاری کرد. البته او سال گذشته در مسابقات جهانی آلمان تاییدیه پزشکی خود را به مدت ۲ سال دریافت کرده بود اما نمی‌دانم چرا فدراسیون جهانی ایراد گرفته که او باید چند آزمایش دیگر انجام دهد تا امکان حضور در پارالمپیک پاریس را داشته باشد.

رییس فدراسیون نابینایان و کم‌بینایان در پاسخ به این پرسش که آیا در فرصت زمانی کوتاه امکان گرفتن ویزا از سفارت مصر وجود دارد یا خیر؟ خاطرنشان کرد: تا فردا فرصت داریم که از سفارت مصر برای وحید نوری ویزا دریافت کنیم، او تا ۱۵ تیر زمان دارد که با حضور در مصر دوباره کلاس بندی انجام دهد حال این که در فرصت باقی مانده ویزا به دستش برسد یا خیر اطلاع ندارم اما به هر صورت ناامید نیستیم و امیدوارم آخرین فرصت کلاس بندی پزشکی خود را از دست ندهد. البته در این زمینه ما مقصر نیستیم و کوتاهی فدراسیون جهانی پاراجودوست که در ارسال نامه دیر اقدام کرده است. معمولا وقتی ورزشکاری می‌خواهد عازم تورنمنتی شود ۳ هفته قبل از اعزام باید تمهیدات لازم صورت بگیرد تا بتواند مدارک پزشکی خود را به موقع بارگذاری کند نه این که طی یک هفته به ورزشکار فرصت داده شود هم آزمایش بگیرید و هم مدارکش را سریع به فدراسیون جهانی ارسال کند.

مظلومی با بیان این که منتظر ویزا از سفارت مصر هستیم، تاکید کرد: امیدوارم وحید نوری بتواند در فرصت باقی مانده در مصر کلاس بندی انجام دهد تا خدای نکرده پارالمپیک پاریس را از دست ندهد. البته این مشکل تنها برای ورزشکار ما نیست و به بسیاری از ورزشکاران کم بینا این نامه ارسال شده تا دوباره زیر نظر پزشکان خود کلاس بندی شوند.

منبع: ايسنا
کدخبر: ۱۷۴۲۷
ارسال نظر