کدخبر: ۱۷۵۹۹

اسپانیا و فرانسه، ترمز آلمان و پرتغال را کشیدند

تیم ملی فوتبال اسپانیا با پیروزی دو بر یک برابر آلمان راهی دور نیمه‌نهایی جام ملت‌های اروپا شد. همچنین تیم ملی فرانسه در ضربات پنالتی از سد پرتغال گذشت.

اسپانیا و فرانسه، ترمز آلمان و پرتغال را کشیدند

به گزارش 24 آنلاین، نخستین دیدار دور یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های اروپا در اشتوتگارت میان آلمان و اسپانیا برگزار شد و با پیروزی لاروخا به پایان رسید.

دیدار دو تیم‌ در وقت قانونی برنده‌ای نداشت و پس از تساوی یک بر یک به وقت اضافه کشیده شد. گل دقیقه ۸۹ فلورین ویرتس گل دقیقه ۵۲ دنی اولمو را بی‌ثمر گذاشت تا بازی به وقت اضافه برود.

در دقیقه ۱۱۹ مایکل مرینو برای بار دوم دروازه مانوئل نویر را باز کرد که این گل از سوی شاگردان یولیان ناگلزمان پاسخی نداشت و در نهایت اسپانیا به عنوان نخستین تیم دور نیمه‌نهایی یورو ۲۰۲۴ شناخته شد. به این ترتیب و با این نتیجه روند شکست‌ناپذیری اسپانیا مقابل آلمان در رقابت‌های جام ملت‌های اروپا و همچنین جام جهانی فوتبال پا برجا ماند. مانشافت از سال ۱۹۸۸ که با دو گل رودی فولر، مدیر کنونی تیم ملی آلمان، توانست اسپانیا را شکست دهد، دیگر در این دو تورنمنت موفق به بردن ماتادورها نشده است.

در پایان این بازی دنی اولمو، زننده گل نخست مسابقه، به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد.

از مهم‌ترین رخدادهای این بازی می‌توان به اخراج دنی کارواخال در دقیقه ۵+۱۲۰ بازی اشاره کرد. مدافع رئال مادرید در پنجمین دقیقه وقت‌های تلف‌شده نیمه دوم وقت اضافه بازی از آنتونی تیلور کارت زرد دومش را دریافت کرد و از زمین اخراج شد.

داور انگلیسی مسابقه در این بازی قضاوت بحث‌برانگیزی داشت. تیلور در آغاز بازی از اخراج تونی کروس به دلیل خطای شدید روی پدری چشم پوشید و در ادامه هم در دو - سه صحنه خطای بازیکنان اسپانیا در محوطه جریمه‌شان را پنالتی ندانست. از جمله این صحنه‌ها برخورد توپ به دست کوکوریا بود که پنالتی به نظر می‌رسید.

به این ترتیب اسپانیا ساعت ۲۲:۳۰ سه‌شنبه آتی در دور نیمه‌نهایی یورو ۲۰۲۴ به دیدار برنده تیم‌های فرانسه و پرتغال خواهد رفت. ماتادورها که از بیشترین بخت قهرمانی در جام برخوردارند و تنها دو بازی تا چهارمین قهرمانی‌شان در این رقابت‌ها فاصله دارند، در بازی نیمه‌نهایی نورماند، موراتا و کارواخال را به دلیل محرومیت و پدری را به دلیل آسیب‌دیدگی به همراه نخواهند داشت. فدراسیون فوتبال اسپانیا تایید کرد که پدری دچار پیچ‌خوردگی زانوی چپ شده است و به همین دلیل نمی‌تواند اسپانیا را در ادامه جام همراهی کند.

با حذف آلمان از جام ملت‌های اروپا پرونده دوران فوتبال تونی کروس هم با تلخی به پایان رسید تا قهرمانی با رئال در لیگ قهرمانان اروپا آخرین عنوان او در زمین فوتبال باشد. همچنین به احتمال بسیار زیاد باید این مسابقه را آخرین بازی ملی بازیکنی همچون توماس مولر دانست.

همچنین در دومین دیدار دور یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های اروپا میان فرانسه و پرتغال بدون ردوبدل‌شدن گلی در وقت‌های قانونی و اضافی پایان یافت تا ضربه‌های پنالتی تعیین‌کننده برنده این بازی باشد. این جدال اگرچه گلی در برنداشت اما در ۱۲۰ دقیقه بارها دو تیم موقعیت‌های گلزنی ایجاد کردند که یا با بی‌دقتی یا با مهارهای نجاتبخش مانیان و کوستا به جایی نرسیدند.

در ضربه‌های پنالتی این فرانسه بود که با نتیجه پنج بر سه توانست پرتغال را شکست دهد و راهی دور نیمه‌نهایی و حریف لاروخا در بازی سه‌شنبه‌ شب آینده شود. در ضیافت پنالتی‌ها دمبله، فوفانا، کونده، بارکولا و هرناندس هر پنج پنالتی فرانسه را به گل تبدیل کردند و در سمت مقابل رونالدو، سیلوا و مندس برای شاگردان مارتینس گلزنی کردند اما فلیکس ضربه پنالتی سوم تیمش را به تیر دروازه کوبید تا رویای کریستیانو رونالدو در یورو ۲۰۲۴ محقق نشود. باید دید آیا او به خط پایانش در تیم ملی رسیده یا سودای حضور در جام جهانی آینده را کماکان در سر می‌پروراند.

نکته جالب اینکه فرانسه بدون اینکه هیچکدام از بازیکنانش در جریان بازی گلزنی کنند به دور نیمه‌نهایی و بازی مقابل لاروخا، شانس اول قهرمانی رسیده است.

منبع: ايسنا
کدخبر: ۱۷۵۹۹
ارسال نظر