کدخبر: ۱۷۶۵۲

ترکیه و سوئیس به خانه برگشتند

تیم ملی هلند با پیروزی برابر ترکیه راهی دور نیمه‌نهایی جام ملت‌های اروپا شد. همچنین در بازی دیگر سوئیس در ضربات پنالتی از انگلیس باخت.

ترکیه و سوئیس به خانه برگشتند

به گزارش 24 آنلاین، هلند و ترکیه آخرین دیدار دور یک‌چهارم نهایی یورو ۲۰۲۴ را در ورزشگاه المپیک برلین برگزار کردند. این بازی در نهایت با برتری دو بر یک نارنجی‌پوشان به پایان رسید تا شاگردان رونالد کومان حریف انگلیس در دور نیمه‌نهایی شوند.

دی‌فرای (۷۰) و خاکپو (۷۶) با گل‌های خود گل دقیقه ۳۵ آکایدین را بی‌اثر کردند و پایان کار مردان وینچنزو مونتلا را در جام ملت‌های اروپا رقم زدند.

دیدار هلند و انگلیس چهارشنبه هفته جاری در ورزشگاه وستفالن شهر دورتموند برگزار خواهد شد. فرانسه و اسپانیا هم سه‌شنبه‌شب نخستین بازی دور نیمه‌نهایی را انجام خواهند داد.

همچنین در بازی دیگر این مرحله، تیم‌های ملی فوتبال سوئیس و انگلیس در سومین بازی دور یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های اروپا برابر هم قرار گرفتند. این دیدار در پایان ۹۰ دقیقه قانونی برنده نداشت و با تساوی یک بر یک پایان یافت تا همانند هر دو دیدار نخست این دور از رقابت‌ها راهی وقت‌های اضافه شود. بوکایو ساکا با گل دقیقه ۸۰ خود تیم گرت ساوت‌گیت را همچنان در یورو ۲۰۲۴ نگه داشت. پیش از او بریل امبولو با گل دقیقه ۷۵ خود تیم مورات یاکین را از انگلیس پیش انداخته بود.

دو تیم در دو وقت اضافه موفق به بازکردن دروازه حریف نشدند تا ضربه‌های پنالتی پیروز مسابقه را معرفی کند. در ضربه‌های پنالتی این انگلیس بود که با برتری پنج بر سه توانست راهی دیدار نیمه‌نهایی شود. پالمر، بلینگام، بوکایو ساکا، ایوان تونی و آرنولد برای انگلیس و فابیان شِر، ژردان شکیری و آمدونی برای سوئیس در ضربه‌های پنالتی موفق عمل کردند. جوردن پیکفورد، سنگربان انگلیس با مهار ضربه مانوئل آکانجی نقش مهمی در ماندگاری تیم ملی کشورش در ادامه رقابت‌های یورو ۲۰۲۴ ایفا کرد.

منبع: ايسنا
کدخبر: ۱۷۶۵۲
ارسال نظر