کدخبر: ۱۸۰۳۷

وزیر ورزش: به گونه‌ای برنامه‌ریزی کردیم که کاروان ایران در آرامش رهسپار المپیک شود

زیر ورزش و جوانان و دبیر کل کمیته ملی المپیک درباره اعزام کاروان به المپیک پاریس و برگزاری نشست صمیمانه با المپیکی‌ها صحبت کردند.

وزیر ورزش: به گونه‌ای برنامه‌ریزی کردیم که کاروان ایران در آرامش رهسپار المپیک شود

به گزارش 24 آنلاین، کیومرث هاشمی پس از پایان نشست با ورزشکاران المپیکی در جمع خبرنگاران بیان کرد: کار مشترکی بود که وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک انجام دادند. کار جدیدی که این دوره انجام شد حضور مادران ورزشکاران بود کسانی که در پشت صحنه فرزندان خود را حمایت و دعا می‌کنند. ما به سهم خودمان از این مادران که نقش بسزایی در موفقیت فرزندان خود دارند تقدیر کردیم. وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک تمام تلاش خود را انجام دادند تا کاروان ایران با آرامش در المپیک پاریس شرکت کند.

او ادامه داد: آوردگاه المپیک خیلی سخت است. تمام کشورها سرمایه‌گذاری کردند و با بهترین شرایط می‌آیند. توقع ما از ورزشکاران این است که خودشان باشند و همان کاری را که در تمرینات انجام می‌دهند در صحنه مسابقات هم به نمایش بگذارند.

هاشمی درباره پاداش به مادران و همسران المپیکی‌ها گفت: مبلغ ناچیزی بود که به مادران و همسران ورزشکاران المپیکی پرداخت شد.

مناف هاشمی درباره امضای تفاهمنامه با آستان قدس گفت: کمیته ملی المپیک در نظر دارد در پنج نقطه ایران آکادمی‌ای مانند آنچه در آکادمی ملی المپیک در تهران است تاسیس کند. اولین آن در شرق کشور قرار است تاسیس شود که تفاهمنامه آن را با آستان قدس رضوی امضا کردیم. قطعا اتفاقات خوبی در بحث استعدادیابی خواهیم داشت.

دبیرکل کمیته ملی المپیک گفت: زحمت اصلی مراسم امروز با وزارت ورزش و با کمک رئیس کمیته ملی المپیک بود. ما ۴۰ ورزشکار را به همراه ۷۵ کادر فنی در دهکده ورزشکاران داریم. حضور آنها در المپیک برای ما مدال و افتخار است. فکر می‌کنم همانند بازی‌های آسیایی هانگژو که گرچه یک پله سقوط کردیم اما تاریخ سازی‌هایی داشتیم در المپیک پاریس هم سه رشته اصلی را کنار بگذاریم در یکی دو رشته بتوانیم تاریخسازی داشته باشیم.

منبع: ايسنا
کدخبر: ۱۸۰۳۷
ارسال نظر