کدخبر: ۳۴۰۸

سبک تعویض نکونام، یک سبک به روز بود

رضا رجبی، مدافع سابق استقلال و یکی از پیشکسوتانی که فوتبال را خوب می‌فهمد، با وجود آنکه هنوز ارتباط چندانی با سرمربی فعلی آبی‌ها ندارد اما از تیم جواد نکونام حمایت می‌کند.

سبک تعویض نکونام، یک سبک به روز بود

به گزارش پایگاه خبری 24، رضا رجبی درباره شرایط این روزهای آبی‌ها صحبت کرده است. او می‌گوید: استقلال همیشه در تاریخ فوتبال ایران جزو‌ مدعیان بوده و این تیم‌ همیشه بزرگ بوده و در گذشته هم‌ ثابت کرده است. اگر هم در مقطعی دچار شک و تردید شده به خاطر سبک و نوع بازی بود. از زمان مربیگری مجیدی آنهایی که عمیقاً فوتبال را تماشا می‌کنند‌ زیاد از لحاظ سبک بازی راضی نبودند. همین‌طور که در اوایل فصل هم وقتی نکونام می‌برد، به دلیل سبک بازی راضی نبودند‌ و خود من هم جزء آن دست از افرادی بودم که اعتقاد‌ داشتم‌ این تیم‌ پتانسیل بازی هجومی را دارد و نفرات خوبی دارد. شما ببینید الان آرمان رمضانی به بازی می‌آید، تاثیرگذار است و بقیه هم‌ همین‌طور.

پیشکسوت‌ آبی‌ها ادامه می‌دهد: بازی با نساجی دوتا نیمه‌ داشت، نیمه‌اول اصلا خوب نبود و فقط روی ارسال‌ بود که سهرابیان دروازه را باز کرد اما در نیمه دوم تعویض‌هایی نکونام در خط جلو انجام داد که کمک کرد. این نشان‌دهنده این است که در فوتبال روز دنیا تیم‌هایی که نتیجه را جلو هستند تعویض‌ها را در خط جلو انجام‌ می‌دهند تا بتوانند هم‌ فشار را روی خط دفاعی حریف داشته باشند، ‌هم آنکه بتوانند ضربه بیشتری به‌ حریف بزنند. تعویض‌ها خیلی خوب بود و جوابش این شد که استقلال سه گل دیگر‌ زد و چند تای دیگر‌ هم‌ نزد.

رجبی تصریح کرد: استقلال بعد از مدت‌ها موقعیت‌های زیادی روی دروازه حریف ایجاد کرد‌ که هم‌ یک نشاطی در استادیوم بود و هم یک شعفی در تیم‌ بود. اگر موقعیت ایجاد کنند و گل بزنند می‌تواند در آینده ‌هم ‌به روند روحی روانی تیم کمک کند.

رجبی در خصوص شانس قهرمانی استقلال در این‌ فصل نیز گفت: چندین سال است که از قهرمانی در نیم فصل می‌گویند. اگر یادتان باشد چند سال پیش هم برق شیراز در نیم‌فصل قهرمان بود و در پایان فصل سقوط کرد.‌ سپاهان و استقلال و تراکتور و ‌چند تیم‌ دیگر مدعی هستند و باید به بازی‌ها فینال گونه نگاه کرد و تمرکز گذاشت برای هر بازی، چرا که هیچ‌کدام از بازی‌ها راحت نیستند.‌ مثلا‌ ملوان را ببینید‌ تیم‌ خوبی هستند با اینکه از نظر بودجه‌ای از همه تیم‌های مدعی کمتر هزینه کرده، اما از لحاظ فنی خوب روی این تیم کار شده که‌ در رفسنجان چهار گل به حریف می‌زند. نشان می‌دهد این‌ تیم به لحاظ روحی و‌ تاکتیکی به یک وحدت‌ رسیده است اما خیلی مهم است این موقعیت را حفظ کنید.

او در پایان تاکید کرد: مثلا پارسال پرسپولیس ۷-۸ امتیاز عقب بود اما در نهایت‌ قهرمان شد. ‌پس این نشان‌ می‌دهد‌ که نمی‌توانیم از الان بگوییم کدام تیم قهرمان است. اما اول هم‌ گفتم استقلال همیشه‌ جزء مدعیان است و‌ خواهد بود. این تیم به خاطر قدمت باشگاه و شرایط این باشگاه و حمایت‌هایی که هواداران از تیم‌شان‌ می‌کنند، باید هم‌ همیشه‌ جزء مدعیان باشند.

منبع: ورزش3
کدخبر: ۳۴۰۸
ارسال نظر