کدخبر: ۳۵۰۹

یوفا و فیفا متوجه ارزش تجارت در فوتبال نیستند!

رئیس باشگاه ناپولی از حکم دادگاه اروپا در مورد پروژه سوپرلیگ استقبال کرد و گفت، یوفا و فیفا تجارت این ورزش و نیاز به افزایش درآمد باشگاه‌ها را درک نمی‌کنند.

یوفا و فیفا متوجه ارزش تجارت در فوتبال نیستند!

به گزارش پایگاه خبری 24 و به نقل از اسپورت ۲۴، دادگاه عالی اروپا اعلام کرد که نهادهای حاکم با توقف تشکیل سوپرلیگ، قوانین اتحادیه اروپا را نقض کردند اما باشگاه‌ها و لیگ‌ها گرد هم آمدند تا این پروژه را محکوم کنند و متعهد شدند در مسابقاتی که از سوی یوفا برگزار می‌شود، بازی کنند. در حال حاضر باشگاه‌های اسپانیایی رئال مادرید و بارسلونا تنها باشگاه‌هایی هستند که هنوز از پروژه سوپرلیگ حمایت می‌کنند.

رئیس باشگاه ناپلی که در مورد این وضعیت با فلورنتینو پرس، رئیس رئال، صحبت کرده است، به روزنامه کوریره دلو اسپورت گفت: ایده ایجاد سوپرلیگ در سال ۲۰۲۱ ایده اشتباهی بود ولی اکنون باید کمی فکر جدی کنیم. من با فلورنتینو پرس صحبت کردم و موافقت کردیم که بیشتر درباره این مسائل صحبت کنیم و جلسه بگذاریم چون امروزه فوتبال توسط افراد مسن اداره می‌شود و به نظرم یوفا و فیفا درک درستی از اقتصاد باشگاه‌ها ندارند. کسانی که تاکنون در یوفا و فیفا فعالیت داشته‌اند، درک نکرده‌اند که فوتبال یک تجارت است و نیاز به درآمدهای زیادی دارد. اگر من صدها میلیون برای شرکت در سیرکی که بادام زمینی توزیع می‌کند، سرمایه‌گذاری کنم، سودی به همراه ندارد و مجبورم بیشتر و بیشتر بازی و رقابت ایجاد کنم تا کسب درآمد داشته باشم مثل الان که رقابت‌های باشگاهی زیاد شده است.

ناپولی، قهرمان فصل پیش ایتالیا، در میان ۱۲ باشگاهی نبود که حامی برنامه اولیه سوپرلیگ ۲۰۲۱ بودند. سه تیم درگیر در سری آ یوونتوس، میلان و اینتر در پروژه اولیه حضور داشتند.

قرارداد اوسیمن تمدید می‌شود

دی‌لورنتیس همچنین گفت که باشگاه ناپولی به توافق با ویکتور اوسیمن بر سر تمدید قرارداد نزدیک شده است. قرارداد فعلی مهاجم نیجریه‌ای تابستان ۲۰۲۵ به پایان می‌رسد. او درباره این موضوع نیز افزود: می‌توانم تأیید کنم که به توافق بر سر تمدید قرارداد با ویکتور اوسیمن نزدیک شده‌ایم.

اوسیمن ۲۴ ساله ۱۱۸ بازی برای ناپولی انجام داده و ۶۷ گل به ثمر رسانده است و اخیرا به عنوان بهترین بازیکن قاره آفریقا نیز انتخاب شد.

منبع: ايسنا
کدخبر: ۳۵۰۹
ارسال نظر