کدخبر: ۴۰۵۱

به طرف ملی‌پوش کشتی، بطری پرتاب کردند!

در جریان رقابت‌های مرحله نخست انتخابی تیم ملی یکی از تماشاگران از روی سکو، بطری آبی را به صورت یکی از کشتی‌گیران شاخص ایران که در حال مبارزه بود، پرتاب کرد.

به طرف ملی‌پوش کشتی، بطری پرتاب کردند!

به گزارش پایگاه خبری 24، در جریان رقابت یک‌چهارم نهایی وزن ۶۰ کیلوگرم کشتی فرنگی قهرمانی ایران به عنوان مرحله نخست انتخابی تیم ملی در قم، علیرضا نجاتی، کشتی‌گیر اهل قم و دارنده مدال برنز جهان ۲۰۱۹، مقابل پویا ناصرپور، دارنده مدال طلای آسیا، روی تشک رفت و در شرایطی که با نتیجه پنج بر صفر پیش بود در تایم دوم ۱۳ امتیاز از دست داد و در نهایت با نتیجه ۱۳ بر پنج شکست خورد و از رسیدن به نیمه‌نهایی بازماند.

در حالی که ناصرپور حریف خود را در خاک نشانده بود نجاتی از ناحیه دنده احساس درد می‌کرد اما ناصرپور بارها از چپ و راست روی او فن بارانداز را اجرا کرد و در شرایطی که نجاتی روی پل رفته بود یکی از تماشاگران با پرتاب بطری آب به صورت ناصرپور زد که این موضوع باعث شد ناصرپور حریفش را روی پل رها کند و با دست صورتش را بگیرد.

تماشاگران قمی از اینکه ناصرپور در حالی که نجاتی از ناحیه دنده احساس درد داشت و ناصرپور همچنان روی او فن اجرا می‌کرد شدیدا ناراحت و با فریاد خواستار توقف مبارزه شده بودند.

پیش از این در برخی دیگر از مسابقات کشتی در ایران نیز پرتاب بطری آب به سمت تشک کشتی رخ داده بود. در جریان مسابقات جهانی ۲۰۲۳ نیز محمدعلی گرایی، کاپیتان تیم ملی کشتی فرنگی، در شرایطی که برادرش، محمدرضا گرایی، در آستانه شکست مقابل حریف ژاپنی بود از روی سکو بطری آبی را به روی تشک پرتاب کرد که این اتفاق محرومیت یکساله او از سوی اتحادیه جهانی کشتی را به دنبال داشت.

از دیگر نتایج مهم، علی نوربخش با نتیجه سنگین یازده بر صفر مقابل ده‌بزرگی شکست خورد و میثم دلخانی دارنده مدال نقره جهان نیز به نیمه‌نهایی راه یافت.

محمد مختاری در وزن ۷۷ کیلوگرم نیز مقابل محمدرضا ناقوسی ۹ بر یک به برتری رسید و راهی نیمه‌نهایی شد.

منبع: ايسنا
کدخبر: ۴۰۵۱
ارسال نظر