کدخبر: ۴۳۶۲

ستاره‌های غایب ایران در جام ملت‌های آسیا چه کسانی هستند؟

امیر قلعه‌نویی روی نام ۵ ستاره فوتبال ایران برای حضور در جام ملت‌های قطر خط کشید.

ستاره‌های غایب ایران در جام ملت‌های آسیا چه کسانی هستند؟

به گزارش پایگاه خبری 24، فهرست ابتدایی ۲۷ نفره تیم‌ملی فوتبال ایران امروز (یک‌شنبه) برای حضور در جام ملت‌های آسیا اعلام شد که قرار است پس از خط خوردن یک بازیکن از این لیست، اسامی ۲۶ نفر نهایی تیم‌ملی برای حضور در قطر مشخص خواهد شد. البته فهرست اعلامی امیر قلعه‌نویی، سرمربی تیم‌ملی شامل چند غایب بزرگ می‌شود که در این گزارش ۱+۵ نفر از آن‌ها را مرور می‌کنیم:

 

امین حزباوی

حزباوی پارسال خودش را در سن ۱۸ سالگی به عنوان پدیده فوتبال ایران معرفی کرد و در پایان فصل ۰۲-۱۴۰۱ با قراردادی ۵ ساله به ارزش یک میلیون دلار از فولاد راهی السد قطر شد. پس از رسمی شدن این انتقال، شایعاتی مبنی بر تغییر ملیت امین حزباوی به ملیت قطری به وجود آمد که در آن برهه زمانی به شدت تکذیب شد.

با این حال امین حزباوی با وجود کاپیتانی در تیم‌ملی امید و دعوت به اردوی تیم‌ملی بزرگسالان، هنوز برای تیم‌ملی به میدان نرفته تا هم‌چنان نگرانی‌ها از این بابت وجود داشته باشد. نکته‌ای که به این نگرانی بیش‌تر دامن می‌زند، انتخاب سامان فلاح به جای امین حزباوی است چرا که حزباوی در نیم فصل اول ۱۴ بازی در لیگ ستارگان قطر و لیگ قهرمانان آسیا برای السد انجام داده اما سامان فلاح پس از مدت‌ها مصدومیت، در هشت بازی گل‌گهر در لیگ برتر ایران به میدان رفته است.

البته این نکته نباید مغفول بماند که باید به سلیقه سرمربی در دعوت از بازیکنان به تیم‌ملی احترام گذاشت اما دعوت شدن سامان فلاح به جای امین حزباوی جای تعجب داشت.

 

احمد نوراللهی

احمد نوراللهی یکی از آماده‌ترین لژیونرهای امسال فوتبال ایران بوده و خودش را به عنوان یکی از بازیکنان برتر لیگ امارات معرفی کرده است. با این حال نوراللهی پس از ترک بدون هماهنگی اردوی تیم‌ملی در آستانه بازی با هنگ کنگ توسط امیر قلعه‌نویی اخراج شد. در نتیجه غیبت او در جام ملت‌های آسیا قریب الوقوع بود.

 

علی کریمی

علی کریمی امسال در کایسری‌اسپور شرایط خوبی داشته و به عنوان یکی از مهره‌های فیکس این تیم در سوپرلیگ ترکیه تبدیل شده است. کریمی امسال تنها در دو بازی کایسری‌اسپور غایب بوده و در ۱۵ بازی، آمار یک گل و یک پاس گل به ثبت رسانده است. به همین دلیل به نظر می‌رسید که او شانس بالایی برای حضور در جام ملت‌های آسیا داشته باشد اما در نهایت در فهرست ۲۷ نفره امیر قلعه‌نویی قرار نگرفت.

 

اللهیار صیادمنش

وضعیت صیادمنش در هال سیتی روندی رو به نزول داشته و مصدومیت‌های متعدد مانع از پیشرفت این بازیکن ایرانی در انگلیس شد. مصدومیت‌های ریز و درشت صیادمنش و بازی نکردن او در هال سیتی باعث شد که قلعه‌نویی در یک سال گذشته فقط او را به یکی از مینی‌کمپ‌ها دعوت کند. در نهایت، این روند باعث شد که فصل بد صیادمنش با خط خوردن از لیست ایران برای حضور در جام ملت‌های آسیا تکمیل شود.

 

مهرداد محمدی

احتمالا یکی از دلایل مهرداد محمدی برای حضور در استقلال، حضور بیش‌تر در کانون توجه برای شرکت در جام ملت‌های آسیا بوده است اما عملکرد نسبتا خوب محمدی در خط حمله استقلال برای قرار گرفتن در خط حمله پرستاره تیم‌ملی کافی نبود تا او در جام ملت‌ها غایب باشد.

 

سردار آزمون

از همان ابتدای حضور سردار آزمون در رم، بحث وجود بندی در قرارداد این بازیکن مبنی بر حضور نداشتن آزمون در جام ملت‌های آسیا مطرح شد اما در آن برهه زمانی بخش رسانه‌ای تیم‌ملی این شایعات را تکذیب شد.

با این حال موضوع تکذیب شده با اعلام فهرست ۲۷ نفره تیم‌ملی تایید شد. فدراسیون فوتبال در خبر اعلام فهرست تیم‌ملی نوشت: لیست فعلی تیم ملی در شرایطی با حضور ٢٧ بازیکن اعلام شده که فدراسیون فوتبال در نامه‌ای رسمی به باشگاه رم و طبق قوانین فیفا خواستار حضور سردار آزمون در تیم ملی شده و در حال مذاکره با مسئولان رم است تا موافقت حضور این بازیکن را به‌دست بیاورد.

به همین دلیل با وجود حضور نام سردار آزمون در فهرست ۲۷ نفره تیم‌ملی، احتمال غیب او در جام ملت‌های آسیا بالاست.

منبع: ايسنا
کدخبر: ۴۳۶۲
ارسال نظر