کدخبر: ۴۵۷۸

مهدی طارمی می‌تواند آقای گل جام ملت ها شود؟

مهاجم بوشهری فوتبال ایران در دومین حضورش در جام ملت‌های آسیا در زمره ستارگان قاره کهن است که می‌تواند قهرمانی و آقای گلی در رقابت‌ها را نشانه بگیرد.

مهدی طارمی می‌تواند آقای گل جام ملت ها شود؟

به گزارش پایگاه خبری 24 و به نقل از AFC، جام ملت‌های آسیا به‌زودی در قطر آغاز می‌شود و تیم ملی فوتبال ایران در این دوره برابر امارات، فلسطین و هنگ‌کنگ قرار می‌گیرد. پیش از شروع این رقابت‌ها اقدام به معرفی ستارگان این دوره از رقابت‌ها می‌کنیم.

مهدی طارمی سال قبل در دیدارهای ملی رکورد بسیار خوبی داشت و در یازده بازی ملی ۱۲ گل زد. البته نباید از کیفیت تقریبا پایین حریفان ایران در این سال نیز به‌راحتی گذشت (حضور در تورنمنت کافا). آقای گل سابق لیگ ایران که توانست در پرتغال نیز آقای گلی را کسب کند، حالا مدعی جدی عنوان آقای گلی در این دوره جام ملت‌های آسیا است.

طارمی در اولین حضورش در جام ملت‌ها در دوره قبل توانست سه گل به ثمر برساند (دو گل برابر یمن، یک گل برابر چین) و حالا باید دید در این دوره چه عملکردی خواهد داشت.

نام: مهدی طارمی
سن: ۳۱
پست: مهاجم
بازی ملی : ۷۴
گل ملی : ۴۱
باشگاه: پورتو (پرتغال)

این بازیکن ۳۱ ساله یکی از قدرتمندترین مهاجمان فوتبال باشگاهی در قاره اروپا محسوب می‌شود و از زمان پیوستنش به پورتو در سال ۲۰۲۰، به طور منظم در سطح داخلی و قاره‌ای برای این تیم گلزنی کرده است.

طارمی کارش را با شاهین بوشهر در زادگاهش شروع کرد و در ادامه به ایرانجوان پیوست؛ جایی که توانست به خوبی مهارتش در گلزنی را نشان دهد و  علی دایی، سرمربی وقت پرسپولیس، خیلی زود این استعداد را کشف کرد و سال ۲۰۱۴ او را به خدمت گرفت.

هشت گل زده در اولین فصل حضور پرسپولیس باعث شد طارمی به تیم ملی دعوت شود و از اینجا بود که او به طور منظم شروع به گلزنی کرد. الغرافه قطر در ادامه مقصد بعدی طارمی شد و این بازیکن ۲۵ساله را به خدمت گرفت. حضور ۱۸ ماهه در قطر با انتقال او به ریوآوه همراه شد؛ جایی که ۲۱ گل در ۳۷ بازی ثبت کرد و توانست به تیم پورتو بپیوندد؛ تیمی که او با آن توانسته است قهرمان لیگ پرتغال دو فصل قبل و بهترین گلزن فصل گذشته شود.

او در تیم ملی فوتبال ایران نیز عملکرد خوبی در گلزنی داشته و با ۴۱ گل در ۷۴ بازی پس از علی دایی اسطوره‌ای، کریم باقری، هافبک گلزن افسانه‌ای و همچنین هم‌تیمی‌اش سردار آزمون، در رده چهارم برترین گلزنان تاریخ تیم‌ملیی قرار دارد.

طارمی دو بار در جام جهانی فوتبال قطر ۲۰۲۲ گلزنی کرد و دروازه انگلیس را هم باز کرد.

نقاط قوت طارمی در توانایی او برای بازی به عنوان مهاجم مرکزی چشمگیر است. او از طرف دیگر می‌تواند در سمت چپ خط حمله نیز قرار بگیرد و فضای زیادی برای مهاجمان کناری‌اش ایجاد کند. این بازیکن احتمالا به‌زودی برای پیوستن به اینتر راهی ایتالیا خواهد شد. او در ماه‌های پایانی قراردادش با پورتو قرار دارد و گفته‌ می‌شود قرار است با قراردادی دوساله به تیم صدرنشین ایتالیا بپیوندد.

منبع: ايسنا
کدخبر: ۴۵۷۸
ارسال نظر