کدخبر: ۴۹۲۹
شاهرخی:

یحیی در جهنم است!

پیشکسوت فوتبال ایران می‌گوید: یحیی الان در آتش قرار دارد و ما بیرون این آتش هستیم؛ بیرون آتش گرمای مطلوبی دارد اما درون آتش مثل جهنم است.

یحیی در جهنم است!

به گزارش پایگاه خبری 24، همایون شاهرخی در گفت‌وگو با ایسنا، در ارزیابی از رقابت‌های لیگ برتر فوتبال در پایان نیم فصل اول اظهار کرد: لیگ ما هر سال ضعیف‌تر و بی‌کیفیت‌تر می‌شود و تنها تبلیغات و مسائل مالی آن زیاد است و با آن چیزی که انتظار داریم پیش نمی‌رود. در جریان بازی‌های لیگ برتر چند بازیکن مستعد و نخبه در دل لیگ شناسایی شد. البته این ضعف تنها به باشگاه‌ها برنمی‌گردد بلکه در این زمینه مدیریت فدراسیون و هیات‌های فوتبال نیز دخیل هستند که طی این سال‌ها کار خاصی در این خصوص انجام نداده‌اند.

وی گفت: حتی در بخش مربیان نیز می‌بینیم که چرخه مربیگری فقط حول یکسری مربیان می‌چرخد و اجازه ورود به مربیان جوان جهت مربیگری در لیگ داده نمی‌شود. همان طور که ما به آینده‌نگری در بازیکنان توجه می‌کنیم در رابطه با مربیان نیز این موضوع صدق می‌کند.

مربی سابق تیم ملی فوتبال خاطرنشان کرد: استعدادیابی در تیم‌های پایه انجام می‌شود که متاسفانه الان تجارت خانه‌ای برای بعضی از بازیکنان شده و اجازه رشد به بازیکنان مستعد داده نمی‌شود. چطور می‌توانیم انتظار داشته باشیم که از دل این بازیکنان، بازیکنان نخبه و خوب وارد تیم‌های باشگاهی شوند؟

شاهرخی خاطرنشان کرد: در نیم فصل اول، جدول رقابت‌های لیگ برتر تنها در چهار تیم استقلال، سپاهان، پرسپولیس و تراکتور خلاصه شد و چون وضعیت تیم‌ها برای قهرمانی مشخص است رقابتی در آن وجود ندارد. چند تیم برای قهرمانی رقابت می‌کنند و سایر تیم‌ها نیز تکلیف آنها مشخص است. در حقیقت اختلاف طبقاتی زیادی بین تیم‌ها وجود دارد.

وی افزود: به جز حواشی و مشکلاتی که برای سپاهان در چند بازی اخیر رخ داد به اعتقاد من سپاهان بازی‌های روان‌تر و بهتری نسبت به سایر تیم‌ها در لیگ ارائه داد.

شاهرخی همچنین درباره استعفای یحیی گل‌محمدی و شرایط پرسپولیس در صورت عدم حضور این مربی در ادامه رقابت‌های لیگ برتر اظهار کرد: من یحیی را خیلی خوب می‌شناسم. او مربی بسیار باشخصیتی است و در کار مربیگری بسیار موفق بوده است. در هر باشگاهی نیز قرار گرفته کارنامه موفقی از خود به جا گذاشته همان طور که طی چند سال گذشته موفقیت‌های زیادی را برای پرسپولیس را به ارمغان آورد. کسی که در پایان نیم فصل استعفا می‌کند اتفاقی نیست بلکه نشان از لیاقت و شایستگی این مربی است. کسانی باید از این لیاقت و شایستگی استفاده کنند و برای ماندن تشویقش کنند اما متاسفانه شنیدم که نه تنها تشویق نکردند بلکه سعی کردند به نحوی او از پرسپولیس برود تا خودشان افراد دیگری را جایگزین یحیی کنند. کسی که در نیم فصل در جایگاه دوم جدول لیگ قرار گرفته تغییر پیدا نمی‌کند، شاید باشگاه طبق قراردادش عمل نکرده و پول او و بازیکنانش را پرداخت نکرده است. یحیی فردی نیست که در چنین شرایطی پرسپولیس را ترک کند، فرد سیاستمداری است و فکر کرده که اگر الان برود شرایط بهتر خواهد شد.

پیشکسوت فوتبال گفت: یحیی الان در آتش قرار دارد و ما در بیرون این آتش هستیم؛ بیرون آتش گرمای مطلوبی دارد اما درون آتش مثل جهنم است. قطعا خودش شرایط را بهتر می‌داند که چنین تصمیمی گرفته و این تصمیم او بی‌منطق و بدون مشورت نیست. آرزوی موفقیت برای چنین مربی بزرگی دارم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: وقتی مربی می‌بیند از طرف باشگاه پولی داده نمی‌شود و بازیکن مد نظر او گرفته نمی‌شود شرایط را این طور می‌بیند که قبل از شروع نیم فصل دوم تیم را ترک کند و این تصمیم گیری شاید به نفع او باشد و یا به ضررش، به هر صورت خودش بهتر از هر کس دیگر می‌داند که در چنین شرایطی چه تصمیمی بگیرد که به صلاحش باشد.

منبع: ايسنا
کدخبر: ۴۹۲۹
ارسال نظر