کدخبر: ۵۰۹۳

چرا در انتخاب سرمربی تیم ملی والیبال اینقدر ضد و نقیض وجود دارد؟

تغییر رویکرد فدراسیون والیبال برای تعیین سرمربی تیم ملی عجیب است و در حالی که پیش از این تاکید می‌شد باید سریعتر وضعیت تیم مشخص شود اما اکنون اعلام شده که عجله‌ای برای انتخاب سرمربی نداریم!

چرا در انتخاب سرمربی تیم ملی والیبال اینقدر ضد و نقیض وجود دارد؟

به گزارش پایگاه خبری 24، نشست کمیته فنی فدراسیون والیبال یکشنبه، ۱۷ دی برگزار و در پایان این جلسه اعلام شد که دو گزینه از چهار گزینه مورد نظر و مورد تائید، براساس آخرین مذاکرات صورت گرفته در روز گذشته برای حضور در ایران به دلایلی نا معلوم به یکباره از همکاری با فدراسیون والیبال ایران انصراف داده‌اند.

در روند بررسی سرمربی تیم ملی والیبال ۱۵ گزینه خارجی و یک مربی داخلی بررسی و در نهایت چهار گزینه باقی ماندند. بر این اساس ویتال هاینن (بلژیک)، آنجلو لورنزوتی (ایتالیا)، سعید معروف (ایران) و روبرتو پیاتزا (ایتالیا) چهار گزینه اصلی مدنظر برای هدایت تیم ملی والیبال ایران بودند اما فدراسیون اعلام کرد که دو گزینه خارجی انصراف داده‌اند.

محمود افشاردوست سخنگوی کمیته فنی پس از جلسه روز گذشته عنوان کرد: "پس از صحبت در شورای مشورتی و کمیته فنی به این نتیجه رسیدیم که زمان هست و نیاز به فوریت وجود ندارد چون برخی گزینه‌ها برای حضور در ایران مردد هستند. در نشست امروز مقرر شد بررسی بیشتری صورت بگیرد و تفکر بیشتری روی گزینه‌های خارجی و داخلی صورت بگیرد تا با بررسی بیشتر در جلسات هفتگی بهترین تصمیم گرفته شود. مذاکرات به قوت خود باقی است. "

این در حالی است که وحید مرادی سرپرست فدراسیون بعد از اینکه به عنوان سرپرست فدراسیون والیبال انتخاب شد در اولین اظهار نظر خود در مورد سرمربی تیم ملی والیبال گفت: "اولویت ما در والیبال انتخاب سرمربی برای تیم ملی والیبال مردان است که بسیار اهمیت دارد. کارشناسان این رشته همه قبول دارند که با توجه به اتفاقاتی که افتاده و رنکینگ، شرایط مساعدی برای کسب سهمیه نداریم و کار بسیار دشوار است. شاید برخی معتقدند محال است و نمی‌توانیم سهمیه بگیریم اما وظیفه داریم هر چه از دستمان بر می‌آید انجام دهیم و خود را از پیش باخته ندادیم. "

تغییر رویکرد فدراسیون برای انتخاب سرمربی تیم ملی عجیب است و مشخص نیست که چه زمانی وضعیت تیم ملی تعیین تکلیف خواهد شد. با اینکه مرادی گفته بود سرمربی تیم ملی تا پایان بهمن مشخص خواهد شد اما با شرایط فعلی ممکن است این روند طولانی‌تر شود.

از سوی دیگر بازی با نام‌های خارجی و درست کردن لیست ۱۵ نفره و رسیدن به فهرست نهایی ۴ نفره و در نهایت اعلام کردن این موضوع که از این ۴ گزینه ۲-۳ گزینه انصراف داده‌اند، از دیگر عجایب فدراسیون والیبال است و چرا باید نام افرادی برای هدایت تیم ملی والیبال مطرح شوند که احتمالا توافقی مکتوب با آنها نشده و در نهایت اعلام شده که آنها انصراف داده‌اند.

منبع: ايسنا
کدخبر: ۵۰۹۳
ارسال نظر