کدخبر: ۵۷۱۲

نباید انتظار داشت که به هنگ کنگ هم زیاد گل بزنیم

پیشکسوت فوتبال گفت: گل زودهنگام ایران برابر فلسطین سبب شد تا بازیکنان روحیه مضاعفی پیدا کنند و شرایط بازی کاملا به نفع ایران تغییر پیدا کرد.

نباید انتظار داشت که به هنگ کنگ هم زیاد گل بزنیم

به گزارش پایگاه خبری 24، بهتاش فریبا، در ارزیابی از عملکرد تیم ملی ایران در اولین دیدار خود برابر فلسطین در جام ملت های آسیا اظهار کرد: از قبل مشخص بود که تیم ما از نظر تجربه، نفرات، سابقه بازی و شخصیت خیلی برتر از فلسطین است و بازی را خوب شروع کردند.

وی گفت: یکی از عواملی که سبب شد ۴ گل در این دیدار به ثمر برسانیم گل زودهنگام تیم ایران بود که سبب شد بازیکنان روحیه مضاعفی برای به ثمر رساندن گل های دیگر پیدا کنند. فلسطین پیش از حضور در جام ملت ها ۲ بازی تدارکاتی با عربستان و ازبکستان داشت که با عربستان دیدار را صفر - صفر کرد و برابر ازبکستان تنها یک گل خورده بود و ساختار دفاعی قوی داشت. گل زودهنگام ایران این تیم را به هم ریخت و از نظر فنی زورش به ایران نرسید. اگر یک گل را هم نمی خوردیم شرایط بهتر بود.

پیشکسوت فوتبال با اشاره به حضور کریم انصاری فرد در این بازی گفت: او بازیکن باتجربه و خوبی است و با استفاده از تجربه خود در این دیدار توانست کمک بزرگی به تیم ملی کند.

فریبا در ارزیابی از تیم فلسطین خاطرنشان کرد: فلسطین تیم گردن کلفت و خوبی بود، برابر ایران محکم بازی کرد و مهارت فردی بالایی داشت، البته فشار آن چنانی روی دروازه ایران وارد نکرد و بازی راحتی برابر فلسطین داشتیم. البته اگر گل زودهنگام برابر این تیم نداشتیم شاید شرایط بازی تغییر می‌کرد اما این گل سبب شد تا بازیکنان با روحیه بالایی بازی را دنبال کنند و گل های دیگری را وارد دروازه فلسطین کنند.

وی همچنین با اشاره به عملکرد خوب سامان قدوس در این بازی تصریح کرد: قدوس بازیکن بسیار دونده و خوبی در این دیدار بود و موقعیت‌های گلزنی زیادی برای تیم ایجاد کرد و حتی در خط هافبک نیز عملکرد قابل توجهی داشت و به روز فوتبال بازی می کرد.

وی افزود: این که وضعیت تیم ایران برای بازی بعد چگونه خواهد بود مشخص نیست اما امیدوارم بازیکنان مصدوم نشده باشند و شاهد موفقیت تیم در بازی های آینده باشیم.

این پیشکسوت فوتبال در پایان تصریح کرد: هرچند این بازی به لحاظ روحی برای بازیکنان خیلی خوب بود اما نباید انتظار داشته باشیم که به هنگ کنگ نیز ۵ گل بزنیم. کار سختی پیش رو داریم و تکلیف فوتبال مشخص نیست.

منبع: ايسنا
کدخبر: ۵۷۱۲
ارسال نظر