کدخبر: ۶۸۹۰

تصمیم فعانی از نظر قانونی درست بود

یک داور پیشین عربستانی به تصمیم جنجالی علیرضا فغانی در دیدار عراق برابر اردن واکنش نشان داد. او گفت که تصمیم داور ایرانی درست بود اما او سخت‌گیرانه عمل کرد.

تصمیم فعانی از نظر قانونی درست بود

به گزارش پایگاه خبری 24 و به نقل از الوطن، جدال حساس تیم ملی فوتبال اردن برابر عراق با پیروزی سه بر دو اردن به پایان رسید تا این تیم جواز صعود به یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا را به دست آورد. 

این بازی یک صحنه جنجالی داشت که روی نتیجه‌اش نیز تاثیرگذار بود. علیرضا فغانی، داور مسابقه، ایمن حسین، مهاجم گلزن عراق را به خاطر شادی گلی که داشت از بازی اخراج کرد که این تصمیم او اعتراض تند عراقی‌ها را به دنبال داشت.

عمر المهنا، داور پیشین عربستانی به تصمیم جنجالی علیرضا فغانی واکنش نشان داد. او در گفت‌وگویی که با روزنامه الشرق الاوسط داشت، گفت: تصمیم داور طبق قانون درست بود اما او باتوجه به تجربه بالایی که داشت باید این کارت زرد را مدیریت می‌کرد آن هم در شرایطی که ایمن حسین یک دقیقه و ۱۰ ثانیه از بازی را به خاطر این شادی گل تلف کرد و این طبق قانون جایز است. به نظر من داور نباید به بازیکن عراق کارت زرد می‌داد.

او ادامه داد: فغانی از نظر قانونی می‌توانست به بازیکن عراق کارت زرد بدهد اما بهتر است که چنین بازی‌هایی بهتر مدیریت شود. طبق قانون بازیکنان می‌توانند بعد از گل شادی کنند اما نباید این شادی آن‌ها افراطی و تشویق به حرکات موزون و هم‌چنین اتلاف بیش از حد وقت باشد.

منبع: ايسنا
کدخبر: ۶۸۹۰
ارسال نظر