کدخبر: ۸۵۷۳

قهرمانان سری آ و لالیگا به مصاف یکدیگر می‌روند

قهرمانان فصل قبل سری آ و لالیگا در دیداری جذاب در لیگ قهرمانان به مصاف هم خواهند رفت و پورتو هم احتمالا بدون مهدی طارمی پذیرای آرسنال خواهد بود.

قهرمانان سری آ و لالیگا به مصاف یکدیگر می‌روند

به گزارش پایگاه خبری ۲۴، دور رفت مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا چهارشنبه‌شب با برگزاری دو دیدار به پایان خواهد رسید.

 

ناپولی - بارسلونا

 

ناپولی و بارسلونا فصل گذشته با قدرت قهرمان لیگ‌هایشان شدند. ژاوی لالیگا را از آن خود کرد و کاتالونیا را از خاکستر بیرون کشید. لوچانو اسپالتی هم اسکودتو را برای ناپولی به ارمغان آورد. اما از آن زمان وضعیت تغییر کرده است. ناپولی سه تغییر روی نیمکت مربیگری‌اش داشته است. ابتدا رودی گارسیا جایگزین لوچانو اسپالتی شد و سپس والتر ماتزاری به عنوان سرمربی ناپولی معرفی شد. کار به اینجا ختم نشد و فرانچسکو کالزونا دومین سرمربی ناپولی بعد از اسپالتی شد. ناپولی فصل فاجعه‌باری را پشت سر می‌گذارد. این تیم به رتبه دهم سری آ سقوط کرده و دیگر رنگ و بوی تیم قدر فصل قبل را ندارد که توان بردن هر تیمی را داشت.

 

بارسلونا هنوز همان مربی را دارد ولی اعلام شده است که این فصل آخرین فصل مربیگری ژاوی در بارسلونا است و او در پایان فصل آبی‌-اناری‌ها را ترک خواهد کرد. چیزی که در بارسلونا شاهدیم بلاتکلیفی است که به تیم سرایت کرده است.

 

بر خلاف ناپولی، اوضاع برای بارسلونا چندان بد نیست. کاتالان‌ها در بین سه تیم برتر لالیگا قرار و شانس خوبی برای صعود به جمع هشت تیم برتر لیگ قهرمانان دارند. بارسا در سال جدید میلادی از منظر دفاعی پراشتباه ظاهر شده و در بسیاری از بازی‌ها دروازه‌اش باز شده است. حتی در دیدار با ویارئال دیدیم که بارسلونا پنج بار دروازه‌اش را بازشده دید. هواداران بارسلونا با این شرایط نمی‌توانند کنار بیایند. بارسلونا پس از ۶۱سال در یک بازی خانگی لالیگایی پنج گل دریافت کرد. آنها آخرین بار مقابل رئال مادرید در ژانویه ۱۹۶۳ متحمل شکست پنج بر یک شده بودند.

 

پورتو - آرسنال

در دیگر دیدار چهارشنبه‌شب پورتو قرار است با آرسنال روبه‌رو شود. پیش از این دیدار سرخیو کونسیسائو اعلام کرد احتمالا مهدی طارمی به دلیل مصدومیت این دیدار را از دست بدهد. این دیدار را می‌توان تقابل یک تیم آماده (آرسنال) با تیمی افت‌کرده (پورتو) قلمداد کرد.

 

بحران ژانویه آرسنال تمام شده و اکنون این تیم یکی از آماده‌ترین تیم‌های اروپاست. سال جدید برای توپچی‌های لندن خوب شروع نشد و بسیاری پس از چند شکست غیر منتظره گمان می‌کردند آرسنال از کورس قهرمانی خارج شده ولی مردان میکل آرتتا در پنج بازی اخیرشان به زیبایی و با اعتمادبه‌نفس پیروز شدند و بردهای پرگلی را به دست آوردند و حتی لیورپول را سه بر یک شکست دادند.

 

با همه این‌ها زدن سه گل به لیورپول درخشان‌ترین اتفاق نیست. واقعیت این است که آرسنال در دو بازی اخیرش یازده گل زده و دروازه‌اش را هم به روی حریفهان بسته نگه داشته است. مارتین اودگارد و بوکایو ساکا هماهنگی خیلی خوبی با هم پیدا کردند حتی کای هاورتز نیز زنده شده است. زدن ۲۱ گل در پنج بازی اخیر نشان می‌دهد آرسنال در حال حاضر فوق‌العاده بازی می‌کند.

 

برای پورتو شرایط اصلا خوب پیش نرفته است. این تیم به آروکا، تیم معمولی در لیگ برتر پرتغال، هم باخت و اخباری در مورد انتقال مهدی طارمی به اینتر منتشر شد که با واکنش هواداران روبه‌رو شد. مهاجم ایرانی مهم‌ترین بازیکن این تیم بود که رفتنش شرایط پورتو را سخت خواهد کرد.

 

منبع: ايسنا
کدخبر: ۸۵۷۳
ارسال نظر