کدخبر: ۹۰۳۲

دو دلیلی که مورایس مدافعان بیشتری نگرفت/ سپاهان می‌تواند استقلال را شکست دهد؟

پیشکسوت تیم فوتبال سپاهان عقیده دارد دو عامل سبب شده شاگردان ژوزه مواریس در موضوع جذب مدافع وارد کارزار نقل‌وانتقالاتی نشوند.

دو دلیلی که مورایس مدافعان بیشتری نگرفت/ سپاهان می‌تواند استقلال را شکست دهد؟

به گزارش پایگاه خبری 24، کریم قنبری درباره شکست سپاهان مقابل الهلال عربستان در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا  24-2023 اظهار داشت: این بازی تا قبل از اخراج سیاوش یزدانی، پایاپای دنبال می‌شد و سپاهان در نتیجه پیش بود. از آنجایی که لیگ عربستان را دنبال می‌کنم کمتر تیمی توانسته بود اینطور الهلال را اذیت کند؛ اما بعد از 10 نفره شدن طلایی‌پوشان همه چیز تغییر کرد. سخت است در بازی با چنین سطحی تعداد دقایق زیادی نفرات کمتری داشته باشید.

وی افزود: سپاهان در بازی برگشت مقابل الهلال و بازی با الاتحاد تا دقایقی خیلی خوب نشان داد اما از دقیقه 60 به بعد کیفیت بازیکنان و با تجربه آنها تأثیرگذار خواهد بود. در واقع بازیکنان خوب الهلال تأثیر خود را بعد از این دقایق حساس نشان دادند. مدافعان سپاهان وقتی دقایق زیادی تحت فشار بودند تصمیمات نامناسبی گرفتند. حتی اگر یزدانی اخراج نمی‌شد گل الهلال به ثمر می‌رسید؛ اما در صورت یازده نفره بودن امکان به تأخیر انداختن گل میزبان وجود داشت.

پیشکسوت سپاهان در پاسخ به این پرسش که چرا شاگردان مورایس اینقدر عصبی در میدان ظاهر می‌شوند و تاکنون 53 کارت دریافتی (زرد و قرمز) را در 23 مسابقه ثبت کرده‌اند، گفت: صددرصد این آمار را قبول دارم و در یک بخش‌هایی می‌تواند با ذهنیت‌بخشی درست به ما کمک کند اما باید توجه کرد که آمار به طور کامل بیانگر همه چیز نیست. فکر می‌کنم تصمیمات فدراسیون درباره سقف قراردادها و حکم‌های صادر شده علیه تیم در همین رابطه، کل تیم سپاهان را عصبی کرد. در مسابقاتی که حکمی جدید برای سپاهان صادر می‌شد میزان خشونت تیم بالاتر می‌رفت.

قنبری درباره اینکه چرا سپاهان و مورایس با توجه به محرومیت هادی محمدی و ضعف دفاعی در نیم فصل به دنبال جذب مدافع میانی نیست اظهار داشت: این موضوع دو بخش دارد. ابتدا مربوط به فلسفه کاری مورایس است. این مربی اعتقاد دارد بهترین دفاع، حمله است بنابراین روی تقویت بخش هجومی تمرکز بیشتری می‌کند. دلیل دوم هم فکر می‌کنم بازگشت امید نورافکن بعد از مصدومیت بود. از آنجایی که نورافکن توانایی بازی در دفاع میانی هم را داشت، شاید دیگر سراغ خرید بازیکنان دیگر نرفت.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا از 13 شوت به چارچوب سپاهان تنها 3 مورد درون چارچوب بود، تصریح کرد: وقتی با تیم با کیفیتی مسابقه دارید، احتمالاً مدافع و دروازه‌بان قوی‌تری مقابل شما قرار می‌گیرد. به همین نسبت امکان کاهش دقت ضربه و پاس وجود دارد. برای بهبود این روند باید با بازی دوستانه و اردوهای بهتری برگزار کنیم تا بازیکنان برای چنین دیداری و استفاده از تک موقعیت‌ها بیشتر آماده شوند. اگر چه کیفیت بازیکن ایرانی به لحاظ تکنیکی از کره و ژاپن بالاتر است اما به هر حال سپاهان مقابل تیم قدرتمندی به میدان رفته بود. از طرف دیگر عدم آگاهی نسبت به بازی زیر نظر کمک داور ویدیویی دیگر مشکل سپاهان در این مسابقه بود. وقتی تجربه بازی زیر نظر کمک داور ویدیویی را نداریم، درصد خطا و اشتباه بالاتر می‌رود.

پیشکسوت سپاهان با اشاره به بازی فردای طلایی‌پوشان مقابل استقلال در هفته هجدهم لیگ برتر، گفت: نمایشی که سپاهان ارائه می‌دهد جذاب‌ و هوادارپسندتر است. اگر با همین روند و تمرکز بیشتر در کار دفاعی پیش برود، قطعاً برنده خواهد شد. استقلال هم با فوتبال نتیجه‌گرا و پیروزی‌های عموماً یک بر صفر جلو می‌رود و در جدول مدعی است.

منبع: تسنیم
کدخبر: ۹۰۳۲
ارسال نظر