کدخبر: ۹۶۱۹

استقلال به دنبال پرداخت بدهی سانتاکلارا/ مالکیت تنها مشکل آبی‌ها

باشگاه استقلال برای پرداخت بدهی باشگاه پرتغالی نامه ای را به فدراسیون جهانی فوتبال ارسال کرده و با توجه به زمانی که وجود دارد خطری کسب مجوز حرفه‌ای این باشگاه را تهدید نمی‌کند.

استقلال به دنبال پرداخت بدهی سانتاکلارا/ مالکیت تنها مشکل آبی‌ها

به گزارش 24 آنلاین، باشگاه سانتاکلارای پرتغال به دلیل پرداخت نشدن حق انتقال محمد محبی به استقلال از این باشگاه به فیفا شکایت کرده بود. فیفا هم در واکنش به شکایت باشگاه سانتاکلارا اعلام کرد، مدارک باشگاه استقلال برای انتقال پول درست است و تنها باید مبلغ ۱۵۰ هزار یورو تعیین تکلیف شود.

اما مدیران این باشگاه قانع نشدند و برای گرفتن حق خود از استقلال شکایت کردند که دادگاه CAS پس از بررسی مدارک موجود باشگاه استقلال را محکوم به پرداخت ۵۰۰ هزار یورو به این باشگاه پرتغالی کرد.

زمانی که نامه دادگاه CAS به باشگاه استقلال می‌رسد با توجه به قطعی بودن حکم دادگاه عالی ورزش نامه‌ای را برای پرداخت اقساطی به باشگاه پرتغالی ارسال کردند اما جوابی از سوی مدیران این باشگاه داده نشد.

پس از آن مدیران آبی‌های پایتخت با ارسال نامه‌ای به مسوولان حقوقی فیفا آنها را در جریان نامه استقلال به سانتاکلارا قرار دادند و از این نهاد خواستند تا بخشی از بدهی آبی پوشان به باشگاه پرتغالی را منابع در آمدی این تیم در نزد فیفا پرداخت شود.

در حال حاضر فیفا در نامه نگاری که با سانتاکلارا داشته قرار شده است بخشی از این بدهی را به باشگاه پرتغالی بدهد و مابقی آن را به مدیران آبی‌های پایتخت اعلام کنند تا پرداخت شود.

در حالی که طی روزهای گذشته بدهی استقلال به این باشگاه پرتغالی به عنوان مانع جدی آبی‌های پایتخت برای کسب مجوز حرفه‌ای عنوان شده بود پیگیری‌ها نشان می‌دهد این تیم مشکلی در این خصوص ندارد چرا که مهلت پرداخت بدهی استقلال مشخص است و مدیران این باشگاه پیگیر پرداخت شدن بدهی در زمان مقرر هستند.

با این اوصاف تنها مشکل آبی‌ها موضوع مالکیت است که وزارت ورزش و جوانان باید آن را تا پیش از اتمام سال جاری مشخص کند تا مدیران استقلال مدارک مورد نیاز کنفدراسیون فوتبال آسیا را در سایت مورد نظر بارگذاری کنند و پرسه کسب مجوز حرفه‌از AFC را سپری کنند.

منبع: مهر
کدخبر: ۹۶۱۹
ارسال نظر