کدخبر: ۹۷۹۷

دست بالاتر پرسپولیس مقابل سپاهان و استقلال در جام حذفی

سه تیم بالانشین جدول لیگ برتر امروز رو در روی حریفان خود در جام حذفی فوتبال کشور قرار می گیرند.

دست بالاتر پرسپولیس مقابل سپاهان و استقلال در جام حذفی

به گزارش 24 آنلاین، مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی فوتبال کشور امروز دوشنبه ۱۴ اسفند با برگزاری ۳ دیدار پیگیری می‌شود که تیم‌های استقلال تهران، پرسپولیس و سپاهان به ترتیب به مصاف تیم‌های مس رفسنجان، نفت و گاز گچساران و شمس آذر قزوین می‌روند.

با نگاهی به ۴ دوره گذشته رقابت‌های جام حذفی متوجه خواهیم شد که تیم پرسپولیس نسبت به استقلال و سپاهان آمار بهتری را در این مسابقات داشته است.

پرسپولیس جدا از قهرمانی که فصل گذشته به دست آورد در دوره متوالی تا مرحله یک چهارم نهایی بالا آمد و فصل ۹۹ - ۹۸ تا مرحله نیمه نهایی هم صعود کرد اما با شکست برابر استقلال نتوانست راهی فینال شود.

پس از پرسپولیس، استقلال تهران آمار بهتری نسبت به سپاهان دارد. این تیم فصل گذشته دیدار فینال را به پرسپولیس واگذار کرد و به نایب قهرمانی رسید. آبی‌پوشان در فصل ۰۱- ۱۴۰۰ تا مرحله یک چهارم نهایی بالا آمدند اما در فصل‌های ۰۰ - ۹۹ و ۹۹ - ۹۸ توانستند عنوان نایب قهرمانی را کسب کنند تا در ۳ دوره از ۴ دوره اخیر مسابقات نایب قهرمان شوند.

سپاهان در مقایسه با دو رقیب دیگر خود آمار ضعیف‌تری داشته و حضور در مرحله یک چهارم نهایی بهترین دستاورد زردپوشان در ۴ دوره اخیر جام حذفی بوده است. سپاهان در دو دوره گذشته تا مرحله یک هشتم نهایی صعود کرد و در فصل‌های ۰۰ - ۹۹ و ۹۹ - ۹۸ توانسته بود تا مرحله یک چهارم نهایی بالا بیاید. در بین سه تیم تنها سپاهان است که در ۱۰ سال گذشته نتوانسته قهرمان جام حذفی شود و دو تیم پرسپولیس و استقلال از سال ۱۳۹۲ تا به امروز در مجموع ۳ بار توانسته‌اند قهرمان شوند.

منبع: مهر
کدخبر: ۹۷۹۷
ارسال نظر