کدخبر: ۹۹۱۳

حمله طالقانی به راکی و مظلومی/ هیات فوتبال سانتافه ندارد

رییس هیات فوتبال خوزستان نسبت به صحبت های اخیر عباس راکی و نیز مظلومی واکنش نشان داد.

حمله طالقانی به راکی و مظلومی/ هیات فوتبال سانتافه ندارد

به گزارش 24 آنلاین، عبدالکاظم طالقانی امشب، پانزدهم اسفندماه در نشست خبری با اصحاب رسانه، در ابتدا در واکنش به سوالی پیرامون صحبت های اخیر عباس راکی داور خوزستانی درباره عملکرد هیات فوتبال استان، اظهارکرد: باید ببینیم فردی که این مطالب را گفته است، انگیزه اش چیست. لازمه بیان مسائل مالی و اقتصادی، فنی بودن مسئله است تا بتوان درباره آن قضاوت کرد. یکی از مسائلی که این شخص مطرح کرده بود درباره خروج باشگاه‌ها از استان خوزستان بود در حالی که همه می‌دانند خروج باشگاه‌ها، تیم یا امتیار بر عهده شهرستان و مسئولان آن است که بعد از تصویب نیز این مهم به کمیسیون ماده پنج اعلام شده و بعد ما نظر می دهیم که تیم خارج شود یا نشود. این که عنوان می شود درآمد خروج تیم هم نصیب استان می شود، باید بگویم طبق قانون فدراسیون فوتبال است. البته باید این نکته هم مدنظر باشد که علت خروج بیشتر تیم ها نداشتن نقدینگی و امکانات است، یعنی در سراشیبی قرار می گیرند و نمی توانند ادامه دهند.

سانتافه ای در اختیار هیات فوتبال نیست

رئیس هیات فوتبال خوزستان همچنین درباره وسیله نقلیه هیات نیز عنوان کرد: دو وسیله نقلیه در اختیار هیات فوتبال است و اسناد مالی آن نیز موجود است و سانتافه ای که آن شخص گفته ، در اختیار ما نیست و صحت ندارد. البته بابت حرف های این شخص به دادگاه و کمیته اخلاق شکایت کرده ام. این که بخواهیم خودمان را مبرا کنیم و هر حرفی را بزنیم، درست نیست.

او در واکنش به این سوال که گویا راکی عنوان کرده بود از پول‌های هیات یک سانتافه خریداری شده است، گفت: اگر آقای راکی می‌گوید ما این کار را انجام داده‌ایم مدارک و مستندات خود را ارائه دهد و ما در خدمت او هستیم اما در اسناد ما چنین چیزی وجود ندارد. به هر حال فقط دادگاه می‌تواند در خصوص این موارد سوال و جواب کند.

هیچ هیاتی از نظر مالی منظم‌تر از هیات فوتبال خوزستان نیست

رئیس هیات فوتبال خوزستان درباره این که گفته شده است چرا مدیر کل امور اقتصادی استان خوزستان، خزانه دار هیات است، گفت: از زمانی که من در هیات مشغول به فعالیت هستم توفیق همکاری با آقای احمدی را دارم. زمانی که او به این سمت منصوب شد مدیرکل امور اقتصادی استان خوزستان نبود، ضمن اینکه این سمت وی هیچ ارتباطی با مسولیت او در هیات ندارد. ما از سواد و علم او استفاده برده‌ایم و باید بگویم هیچ هیاتی از نظر مالی منظم‌تر از هیات فوتبال خوزستان نیست. سیستم مالی هیات ما به روز است و چندین سال است که آقای احمدی آن را شکوفا کرده است. تمام خزانه‌دارهای هیات‌های فوتبال در شهرستان‌های استان خوزستان نیز دارای شناسه هستند. حتی این آمادگی را داریم که هر سازمانی که می‌تواند بر بحث مالی نظارت کند، موضوعات مالی هیات فوتبال خوزستان را بررسی کند و هیچ ابایی نداریم. من بحث مالی هیئت فوتبال را با ۸۰ میلیون بدهی تحویل گرفتم و اگر اکنون هم پولی در حساب هیات فوتبال خوزستان وجود دارد، به این دلیل است که بر کار مدیریت داریم. من حقوق بگیر هیات فوتبال خوزستان نیستم و برای خدمت اینجا هستم. به هر حال ما نباید کار خوب را خدشه‌دار کنیم.

پیگیر VAR هستیم

او در واکنش به سوالی که گویا VAR در شهرهای خاصی استفاده می‌شود، گفت: VAR یک بحث کشوری است و چون در خوزستان سه تیم لیگ برتری داریم، پیگیریم. البته تمام باشگاه های استان آماده اند و برای آن بودجه نیز در نظر گرفته اند. به هر حال نمی شود قانونی فقط برای منفعت تیمی در نظر گرفته شود و باید برای همه باشد.

باشگاه‌های خوزستان خیلی پیگیر ورود بانوان به استادیوم‌ها نبودند

رئیس هیات فوتبال خوزستان درباره ورود بانوان به ورزشگاه‌ها در این استان خاطر نشان کرد: باشگاه های استان خیلی پیگیر نبودند و به این دلیل است که درگیر مسابقات بودند. ما مشکلی نداریم و دستورالعمل آن هم هست و مشکلی برای ورود بانوان نیست، شاید هنوز شرایط لازم آن ایجاد نشده است. البته یک بار استقلال خوزستان آن هم سال گذشته بحث ورود بانوان را مطرح کرد. به هرحال باید شرایطی که تعیین کرده اند را ایجاد کنیم.

وی درباره این اظهارنظر عباس راکی که هیات فوتبال تیم فولاد را نابود کرده است، ادامه داد: ما در مقاطع مختلف اظهار نظرهای خودمان را داشته‌ایم تا فولاد بتواند نتایج خوبی بگیرد نه اینکه ما قصد ضربه زدن به تیم را داشته باشیم.

روزی نیست که در استان مسابقه فوتبال نداشته باشیم

وی عنوان کرد: هیات های استان در کشور مسوئل برگزاری مسابقات استانی و پیگیری کارهای ادارای هستند. خوزستان ۷۸ تیم کشوری دارد و یکی از اساسی ترین استان هایی هستیم که فوتبال کشور را می چرخانیم. در حال حاضر نیز ۱۵ لیگ فوتبال در استان داریم. ضمن این که بحث مدارس فوتبال را هم دنبال کرده ایم تا مشوقی برای مردم و کشف استعدادهای جدید باشد. سال گذشته ۹ هزا و ۳۱۰ بازیکن در لیگ های استان خوزستان بازی کردند و روزی نیست که در استان مسابقه فوتبال نداشته باشیم. هدف ما نشان دادن بازیکنان استان به فوتبال کشور است. همچنین هدف دیگر ما این است تا تیم ها ی استان از داشته های خودمان استفاده کنند.

توضیحی درباره مسئول خزانه داری هیات

رییس هیات فوتبال خوزستان همچنین در واکنش به صحبت‌های مطرح شده درباره اینکه هیات فوتبال ورودی‌هایی که برای حضور در مسابقات از تیم‌ها دریافت می‌کند بیش از حد معقول است، گفت: در هیات فوتبال خوزستان کمیته ای در همین زمینه تشکیل شده است و هزینه های مربوط به داور و عوامل برگزارکننده را آنالیز می کند. سودی از بابت مسابقات نبرده ایم و حساب مالی هیات موجود است. از آقای تاج نیز درخواست کردم در بحث مالی، حسابرسی برای ما بفرستد که دو روز گذشته کار خود را آغاز کرده است. ما یک تشکیلات خصوصی خودگردان هستیم که به بنگاه‌های اقتصادی وصل نیستیم. تمام مشکلات تیم ها را درک می کنم ولی ناگزیر برای انجام مسابقات باید ورودی دریافت کنیم.

اگر مدرک دارند، ارائه دهند و گردن ما از مو باریک‌تر

او همچنین درباره اینکه گفته می‌شود هیات فوتبال برای برگزاری دوره‌های آموزشی مبلغ پنج میلیون تومان دریافت کرده است، خاطرنشان کرد: اگر مدرکی در این زمینه آوردند گردن ما از مو باریک تر است. به هر حال خوب نیست وقتی درباره موضوعی اطلاعی نداریم درباره آن اظهار نظر کنیم. هیات فوتبال خوزستان بیش از ۶۰ هزار نفر بیمه شده ورزشی دارد و انتظار ما این است که اگر حمایت نمی‌کنند حداقل اطلاعات غلط هم ندهند. در همین برنامه ورزشی که آقای راکی اظهار نظر می‌کرد آقای مظلومی هم عنوان کرد که شما در مقطعی در هیات فوتبال را بستید. سوالم از آقای مظلومی این است شما که در استقلال تهران قدرت داشتید چه شد؟ شما بهتر است جوابگوی این موضوع باشید و شعار ندهید. وظیفه من و همکارانم برگزاری مسابقات است.

طالقانی همچنین بیان کرد: یکی از کارهای مهمی که قول آن را داده بودم برگزاری مسابقات در شهرستان‌ها بود که خوشبختانه این مهم انجام شده است. هدف ما از برگزاری مسابقات قهرمانی نیست، بلکه برای استعدادیابی است ضمن اینکه پر کردن اوقات فراغت نوجوانان و جوانان از وظایف ما است. همچنین امسال ما موفق به برگزاری ۴۰ دوره آموزشی شده‌ایم.

از شکست‌های فولاد رنج می بردم که آن صحبت‌ها را داشتم

او در ادامه نیز خاطرنشان کرد: باشگاه‌ها تشکیلات مستقل دارند. اما با این وجود وقتی تیم‌های خوزستانی نتیجه نمی‌گیرند مردم هیات فوتبال یا اداره کل ورزش و جوانان استان را می‌بینند، در حالی که ما فقط توصیه کننده هستیم. در مقطعی که درباره فوتبال اظهار نظر کردم از شکست‌های فولاد در آن مقطع رنج می‌بردم.

زاویه‌ای بین هیات و اداره‌کل ورزش خوزستان نیست

رییس هیات فوتبال در واکنش به این سوال که گفته می شود بین هیات فوتبال و اداره کل ورزش و جوانان زاویه وجود دارد، گفت: زاویه ای نیست و ما خارج از اداره کل ورزش نیستیم. در مجمع سالانه هیات که سال آینده برگزار خواهد شد، حسابرس هیات، وضعیت مالی را ارائه می دهد. به هر حال ما زمانی باید پاسخگوی آقایان (اداره کل ورزش خوزستان) باشیم که پول دولتی بگیریم. تمام مخارج را خودمان می دهیم.

وی درباره فعالیت پسرش در هیات فوتبال، عنوان کرد: او هیچ فعالیت و سمتی در هیات ندارد.

منبع: ايسنا
کدخبر: ۹۹۱۳
ارسال نظر