کدخبر: ۹۹۲۹

اسماعیل حلالی: وعده جوان‌گرایی «پوچ» است/ در دایره باطل می‌چرخیم

مربی فوتبال پایه کشور با اشاره به پیدا کردن استعداد برای حضور در تیم های ملی گفت: تمام این وعده ها با توجه به اتفاقاتی که در فوتبال رخ می دهد «پوچ» است.

اسماعیل حلالی: وعده جوان‌گرایی «پوچ» است/ در دایره باطل می‌چرخیم

به گزارش 24 آنلاین، اسماعیل حلالی عملکرد تیم‌های مدعی قهرمانی در هفته‌های نخست دور برگشت لیگ برتر و همچنین اتفاقات رخ داده در یک شانزدهم جام حذفی فوتبال کشور را مورد ارزیابی قرار داد. او که مربیگری در تیم‌های پایه را سال‌هاست آغاز کرده است در خصوص وعده جوان‌گرایی در تیم ملی بزرگسالان و همچنین رفتار بازیکنان هنگام برخورد با رسانه‌های جمعی صحبت کرد که در پی می‌خوانید:

عملکرد اوسمار همچنان مجهول است

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس درباره یک پیروزی و یک شکست سرخپوشان با هدایت اوسمار ویه را در آغاز دور برگشت لیگ بیست و سوم گفت: پرسپولیس باخت بدی را مقابل آلومینیوم اراک تجربه کرد ولی با بردن تراکتور توانست تا حدودی آن را جبران کند. من فکر می‌کنم هنوز برای بررسی عملکرد فنی این تیم خیلی زود است. نتیجه‌گیری در فوتبال باشگاهی یک موضوع مهم است اما روند نتیجه‌گیری در طول فصل نیز اهمیت دارد.

استقلال خوب است اما...

حلالی درباره ادامه صدرنشینی استقلال تهران در لیگ برتر گفت: باید پذیرفت استقلال همواره تیم محترمی است. آنها خیلی خوب نتیجه‌گیری کرده اند. شاید خیلی صحبت‌ها درباره مشکلات آنها باشد اما خروجی نشان می‌دهد خیلی خوب هم در حال نتیجه‌گیری هستند. مهم‌ترین نکته پیرامون استقلال می‌تواند انگیزه آنها برای رسیدن به موفقیت تیمی با شرایط فعلی باشد اما اگر همین انگیزه نیز از بین آنها برداشته شود قطعا مشکلات متوالی سراغ این تیم خواهد آمد.

کارشناس فوتبال کشور به حذف این تیم از جام حذفی با باخت دو بر صفر مقابل مس رفسنجان تصریح کرد: مس رفسنجان خیلی خوب بازی کرد. در فوتبال فرسایشی چنین اتفاقاتی رخ می‌دهد. استقلال دومین شکست فصل را کسب کرد. در یک تیم کاملا طبیعی است که گاهی دچار افت شود. باخت استقلال برایش خیلی گران تمام شد اما نباید آنها را دستکم گرفت.

او درباره حذف سپاهان مقابل الهلال عربستان در یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا تصریح کرد: الهلال یکی از بهترین تیم‌های باشگاهی آسیا است. قطعا کسی نمی‌تواند ریف این تیم در غرب قاره شود. چه بسا قهرمانی فصل جاری نیز برای آنها باشد. آنها سرمایه گذاری کردند و حالا دارند برداشت می‌کنند.

حلالی ادامه داد: سپاهان روی اشتباهات فردی حذف شد. دو اخراج در دو دیدار رفت و برگشت نشان می‌دهد همچنان با فوتبال روز دنیا فاصله داریم. هر دو کارت قرمز با بازبینی صحنه خطا توسط VAR رخ داد. همین امر نشان می‌دهد با تکنولوژی اینچنینی هنوز انس نگرفته‌ایم چون در لیگ برتر داخل کشور وجود ندارد.

اسماعیل حلالی: وعده جوان‌گرایی «پوچ» است/ در دایره باطل می‌چرخیم

قهرمان لیگ برتر روی غفلت نبازد

او درباره روند نتیجه‌گیری سینوسی تمام تیم‌های مدعی قهرمانی گفت: دقیقا نکته درستی است. یک تیم باید در طول فصل شرایط نسبتا مطلوبی داشته باشد. غفلت یک هفته‌ای می‌تواند بالای جدول را تغییر دهد. تمرکز تیم‌ها بازی به بازی باید باشد تا بتوانند به قهرمانی برسند.

در دایره باطل می‌چرخیم

حلالی درباره عملکرد تیم‌های پایین جدول که تقریبا تیم‌هایی ثابت شده‌اند یادآور شد: فوتبال ما در یک دایره اشتباه گیر کرده است. برنامه‌ریزی به حداقل رسیده است و هیچ کس آینده مشخص برای باشگاه‌داری ندارد.

جوان‌گرایی حرف پوچ است

مربی فوتبال پایه کشور در خصوص وعده جوان‌گرایی در تیم ملی بزرگسالان گفت: تمام این وعده‌ها پوچ است. وقتی هیچ سیستمی برای رشد و پرورش بازیکن وجود ندارد چطور می‌خواهیم جوان‌گرایی کنیم. چنین اتفاقی تا جام جهانی ۲۰۲۶ نمی‌افتد و تمام این بحث‌ها برای گرفتن وقت است تا بعضی‌ها روی عملکرد خود سرپوش بگذارند.

مسیر درست نیست مقصد پراشتباه

حلالی با تشبیه نحوه توجه به تیم‌های پایه توسط مدیران باشگاه‌ها تصریح کرد: وقتی می‌خواهید یک هدفی را ترسیم کنید باید برایش نقشه راه کشید. شما در خیلی از باشگاه‌های معتبر کشور می‌بینید هیچ مسیر درستی در نظر گرفته نشده است. مدیران عامل همین باشگاه‌ها هم با دست فرمان ترسناک خود مقصد را اشتباهی گرفته‌اند و دنبال این هستند که همه کمبودها را گردن سرمربیان تیم بیندازیم.

او به عدم توجه مالی به تیم‌های پایه نیز اشاره کرد و گفت: نمی‌توان هیچ هزینه‌ای نکرد و انتظار سرمایه گذاری داشت. قطعا باید روند درستی را پیش گرفت تا به خواسته‌های معقول و منطقی نیز رسید. وقتی هیچ اقدامی برای ایجاد کمپ فوتبالی مناسب در بیشتر باشگاه‌ها نمی‌شود چطور می‌خواهیم رشد صحیح انجام دهیم. ما از جوانگرایی یک حباب داریم که کاملا پوچ و توخالی است.

بازیکن باید آموزش فرهنگی ببیند

او در خصوص جنجال هفته گذشته شجاع خلیل زاده با اصحاب رسانه در میکسدزون ورزشگاه آزادی گفت: ابعاد چنین مسائل فرهنگی را باید تمام و کمال بررسی کرد. نمی‌توان تمام تقصیر را گردن بازیکن انداخت. او مگر در کدام یک از باشگاه‌های خود و مراحل رشد فنی توانسته است در کلاس‌های فرهنگی و کنترل خشم شرکت کند. چه کرده ایم که حالا از آنها انتظار داشته باشیم بهترین خودشان را بروز دهند. به نظرم خبرنگاران هم باید درک درستی از بازیکنی که در جام ملت‌ها به هر حال به قهرمانی نرسیده و حالا در باشگاهش نیز مقابل پرسپولیس شکست خورده، داشته باشد.

منبع: مهر
کدخبر: ۹۹۲۹
ارسال نظر