کدخبر: ۹۲۶۷

جناب آقای وزیر کشور! نگذارید لطیفه های انتخاباتی به شما بخندند

جناب آقای احمد وحیدی سلام؛ رهبر معظم انقلاب در ابتدای سال در باره انتخابات ۴ مقوله مشارکت، رقابت، امنیت و سلامت را مطالبه کردند.

هرچند که بواسطه عملکرد غیرقابل دفاع شورای نگهبان و دولت، زمینه مشارکت و رقابت کامل مهیا نشد اما اکنون و در آستانه برگزاری انتخابات دو مقوله امنیت و سلامت از وظایف جنابعالی است.

در مورد سلامت انتخابات باید گفت آنچه از خود سلامت مهمتر است احساس سلامت است و این اتفاق جز از طریق شفافیت کامل به وجود نمی آید.

یکی از راههای این شفافیت ، همان است که یکی از اصحاب سیاست و رسانه ( دکتر حسین انتظامی) مطرح کرده و خواستار آن شده که آرای هر صندوق بلافاصله پس از شمارش آرا اعلام شود.

اقدام دیگر آن است که نمایندگان افکار عمومی بر سلامت انتخابات نظارت کنند. بنابراین پیشنهاد می کنم گروهی از اصحاب رسانه مجرب،حرفه ای ، منصف و مستقل از دولت و نهادهای حاکمیتی در همین مدت کوتاه باقیمانده در مرکز و استانها برگزیده شوند و با اختیار کامل انتشار گزارش‌های خود، سلامت انتخابات را با دقت کامل زیر ذره بین قرار دهند.

حسن این پیشنهاد آن است که لطیفه های چون« انتخابات تمام شده و رای ها را هم شمرده اند، فقط منتظرند جمعه مردم پای صندوق بیایند» بی اثر می‌شود.

منبع: خبر آنلاین
کدخبر: ۹۲۶۷
ارسال نظر