کدخبر: ۵۵۸

کلاهبرداری ۱۰۰ میلیاردی با وعده ثبت نام تراکتور در قزوین

فرمانده انتظامی استان قزوین از کشف پرونده کلاهبرداری 100 میلیارد ریالی با وعده ثبت نام تراکتور توسط کارآگاهان پلیس آگاهی خبر داد.

کلاهبرداری 100 میلیاردی با وعده ثبت نام تراکتور در قزوین

به گزارش پایگاه خبری 24، سردار علی ابراهیمی گفت: در پی ارجاع یک فقره پرونده قضایی با موضوع کلاهبرداری با وعده ثبت نام تراکتور به فرماندهی انتظامی استان، بررسی موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قزوین قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان قزوین افزود: در این خصوص 11 نفر از شاکیانی که هر یک از آن‌ها مبالغی بین 42 تا 50 میلیارد ریال بابت خرید تراکتور پرداخت کرده‌ بودند به پلیس آگاهی دعوت و تحقیقات میدانی برای شناسایی مخفیگاه و دستگیری متهم آغاز شد.

وی بیان کرد: کارآگاهان با اقدامات اطلاعاتی و استفاده از شگردهای پلیسی در کوتاه‌ترین زمان مخفیگاه متهم را شناسایی کرده و او را در اقدامی غافلگیرانه دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کردند.

 ابراهیمی ادامه‌ داد: متهم علاوه بر کلاهبرداری نزدیک به 50 میلیارد در این پرونده، با جعل امضای همسر خود چک‌های او را به برخی دیگر از سرمایه‌گذاران ارائه داده و حدود 50 میلیارد ریال جذب سرمایه کرده که همسر وی نیز به‌ محض اطلاع در پلیس آگاهی حاضر و به جرم جعل امضا از وی شکایت کرده است.

مقام ارشد انتظامی استان قزوین با اشاره به اینکه متهم با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی‌شده، از شهروندان خواست پیش از هرگونه اقدام به سرمایه‌گذاری در بنگاه‌های معاملاتی به‌ویژه شرکت‌های فروش و پیش فروش خودرو، مسکن و بازارهای مالی دیگر از این دست، نسبت به دارا بودن تاییدیه‌ها و مجوزهای لازم توسط این شرکت‌ها اطمینان کسب کنند.

منبع: صدآنلاین
کدخبر: ۵۵۸
ارسال نظر