کدخبر: ۱۱۳۳۵

سفر مهم مقام امنیتی ارشد آمریکا به عربستان

مشاور امنیت ملی آمریکا برای دیدار با ولیعهد عربستان سعودی، به این کشور سفر می‌کند.

سفر مهم مقام امنیتی ارشد آمریکا به عربستان

به گزارش 24 آنلاین، «جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی آمریکا امروز سه‌شنبه «۱۴ فروردین ماه ۱۴۰۳»، برای دیدار با «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان سعودی، به این کشور سفر خواهد کرد تا درباره یک اَبَرتوافق که شامل عادی‌سازی روابط با اسرائیل نیز می‌شود، رایزنی کند.

وب‌سایت اسرائیلی «واللا» مدعی شد که مشاور امنیت ملی آمریکا برای بررسی عادی‌سازی روابط بین تل‌آویو و ریاض امروز (سه‌شنبه) به عربستان سعودی سفر می‌کند.

به نقل از خبرگزاری سمای فلسطین، وب‌سایت اسرائیلی «واللا» مدعی شد، «جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی آمریکا امروز، برای دیدار با «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان سعودی به این کشور سفر خواهد کرد تا درباره یک اَبَرتوافق که شامل عادی‌سازی روابط با اسرائیل نیز می‌شود، رایزنی کند.

در همین رابطه، تارنمای خبری «آکسیوس» نیز به نقل از چهار مقام مطلع گزارش داد، مشاور امنیت ملی دولت بایدن، امروز «سه‌شنبه، ۱۴ فروردین ماه ۱۴۰۳»، به عربستان سعودی سفر می‌کند و در ملاقات با «محمد بن سلمان» ولیعهد این کشور، درباره امکان یک اَبَرتوافق رایزنی خواهد کرد.

این سفر در حالی قرار است انجام شود که حدود ۱۰ روز پیش، «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا در جده، با ولیعهد عربستان سعودی دیدار و درباره آخرین تحولات منطقه گفتگو کرده بود.

بلینکن پیش‌تر نیز در جده، با «فیصل بن فرحان بن عبدالله» وزیر خارجه عربستان سعودی دیدار کرده بود.

کدخبر: ۱۱۳۳۵
ارسال نظر