کدخبر: ۱۷۳۰۰

پایگاه‌های نظامی آمریکا در اروپا در حالت آماده‌باش قرار گرفتند

شبکه «سی.ان.ان» به نقل از چند مقام آمریکایی گزارش داد پایگاه‌های نظامی آمریکا در اروپا در بالاترین حالت آماده‌باش به سبب وجود تهدید حمله به تاسیساتشان قرار گرفته‌اند.

پایگاه‌های نظامی آمریکا در اروپا در حالت آماده‌باش قرار گرفتند

به گزارش 24 آنلاین، شبکه «سی.ان.ان» گزارش داد به گفته این مقام‌ها تهدید وقوع حمله بالقوه علیه پرسنل یا تاسیسات نظامی آمریکا در اروپا وجود دارد. یکی از این مقام‌ها اظهار کرد این بالاترین سطح هشدار در این پایگاه‌ها در مدت دست کم ۱۰ سال اخیر است.

طبق گزارش سی.ان.ان تدابیر امنیتی و آماده‌باش ویژه‌ای در شهر اشتوتگارت آلمان، محل قرارگیری مقر فرماندهی اروپای ارتش آمریکا به اجرا در آمده است.

جزئیات بیشتری درباره این تدابیر در پایگاه‌های نظامی آمریکا افشا نشده اما چندی پیش مقام‌های اروپایی از بابت خطر بالقوه وقوع حملات تروریستی در طول بازی‌های المپیک شهر پاریس و رقابت‌های جام ملت‌های اروپای ۲۰۲۴ آلمان هشدار داده بودند.

شبکه سی.ان.ان همچنین گزارش کرد متحدان اروپایی آمریکا نگران هستند کناره‌گیری «جو بایدن» ، رئیس جمهور آمریکا از رقابت انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ به دلیل عملکرد ضعیف در مناظره انتخاباتی با دونالد ترامپ بر ثبات در غرب تاثیر منفی گذاشته و به روسیه برای تقویت مواضعش کمک خواهد کرد.

منبع: فارس
کدخبر: ۱۷۳۰۰
ارسال نظر